Tıkanıklık Açma 746 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Rögar tıkanıklığı meydana geldiğinde rögar yer tespiti için profesyonel yardım almalısınız. Yol yapımı gibi nedenlerle yeri kaybolan ve tıkanmış olan rögar kapağının bulunması gerekir. Rögar tıkanıklığı açma ve yer tespiti için tıkanıklık açma robotu, kamera ve yer tespit dedektörü gereklidir.

Kanalizasyon rögar tespiti, dedektörle rögar yer tespiti, kayıp rögar yer tespiti ve bilinmeyen logar yeri bulma işi profesyonel cihazların varlığına bağlıdır. Logar tespit cihazı olmadan kanalizasyon logar yer tespiti ve kanalizasyon borusu nasıl bulunur sorunları cevap bulmaz.

Kayıp rögar yeri nasıl bulunur, cihazla rögar yeri bulma ve rögar yerini tespit etme profesyonel teknolojik cihazlar ile yapıldığı unutulmamalıdır. Cihazlar olamadan kanalizasyon logar yer tespiti, bilinmeyen tesisat yer tespiti mümkün değildir.

Dedektörle Rögar Yer Tespiti Neden Yapılır?

Yol yapımı, bahçe düzenlemesi, kaldırım döşenmesi nedeniyle binalarda rögar girişleri kaybolmuş olabilir. Ancak herhangi bir rögar tıkanıklığı sorunu yaşanırsa mutlaka rögarın yerinin bulunması gerekir. Kayıp rögarın bulunması için bir tesisatçı çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü tıkanıklığın açılması için rögarın bulunması için dedektörlerle araştırma yapılması gerekir. Rögar kapağının nerede olduğunun bilinmesi olası tıkanıklık sorunlarının kısa sürede çözümlenmesine yardımcı olur. Her binada rögar tıkanıklığı olmadan kayıp rögar yerinin belirlenmesinde fayda vardır. Eğer tıkalı olur ise bir de logar temizliği gerekecek ve maliyet artacaktır.

Bazen giriş katlarda özellikle giderlerden su geri geliyor ancak bu giriş dairesindeki gider borularının tıkalı olmasından değil rögarın tıkalı olmasından kaynaklanıyor. Bu durumda rögarın yeri bilinmiyor ise sorun çözülemez. Bunun için rögar yer tespiti yapacak tesisatçı ustası gereklidir. Tabi tesisatçı ustasının cihazlarla iş yapıyor olması, cihazları tanıyor olması ve bu konuda tecrübeli olması gereklidir.

Dedektörle Rögar Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

Bu uygulama için tecrübeli uzman ekip gereklidir. Yer tespiti için öncelikli husus kamera ve dedektör mutlaka olmalıdır. Aksi takdirde rögar yer tespiti yapmak olanaksızdır.

Gider hattına önce kamera salınır, kamera ile görüntü alındıktan sonra rögar yer tespiti için zemin üzerinden kameranın ucunun ulaştığı nokta da dedektörle tespit edilir. Sadece kamera ile görüntü almak yeterli olmayıp dedektör işlemin tamamlanması açısından şarttır. Kamera ile dedektör bir biri ile entegre çalışmakta olup, kameradan gelen sinyali algılayan dedektör bu sayede tespit yapmaktadır.

Rögar Yer Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Rögar Yer Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Bu işlem uzman kişilerce yapıldığından hatasız şekilde tamamlanır. Bu işlemler sırasında pimaş borulara zarar verilmediği gibi ana pis su gider güzergâhı da tespit edilir.

Dedektörle Kayıp Rögar Yer Tespiti Fiyatları

Dedektörle logar(rögar) yer tespiti, kayıp rögar yer tespiti ya da logar kapağı bulma işi profesyonel cihazlarla yapıldığından kırma dökme olmadan bulunur. Bu hizmetin sabit bir fiyatını burada yazmak hayli zordur. Çünkü yapılacak uygulamanın hangi alanda, ne kadarlık bir alanda yapılacağı çokta belli olmaz. Ancak kayıp rögarı bulmak her tesisatçının yapacağı bir iş olmadığından ve cihazlarının pahalı olmasından hizmetin ücreti de bu çizgide yüksektir. Rögar yeri bulma fiyatı 600 TL ‘ den başlar desek yanlış olmaz.

Benzer Gönderiler: