Tıkanıklık Açma 6862 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Şebeke suyu az geliyor ise bunun çeşitli sebepleri olabilir. Bu yüzden öncelikle suyun az gelmesinin nedeni belirlenmelidir. Su saati kontrolünden, tesisatın kontrolüne kadar her şey değerlendirilmelidir. Musluk suyu basıncı sürekli düşük ise suyun az gelmesi beklenen bir durumdur. Su tazyikli gelmiyor, su basıncı düşük ve evde su basıncı az ise bir sıkıntı olduğu açıktır. Su vanası açık ama; musluktan su az akıyor, şebeke suyu az geliyor ve evde su basıncı düşük ise yapılacak şey tıkanıklığın hava ve su basıncı ile açılmasıdır. Apartmansa üst katlara su çıkmıyor ise hidroforla üst katlara su basma, su tazyikinin azalması sorununa çözüm olabilir.

Musluklardan Şebeke Suyu Az Geliyor – Şebeke Suyu Neden Az Gelir?

Su saatinin vanasını kontrol etmenize rağmen vana sonuna kadar açık ama su az geliyor ise şebeke suyu az geliyor ise sayaç çıkışını kontrol etmelisiniz. Musluklardan su çok az akıyor, sıcak su az akıyor ise sebebi belirlenmelidir. Çıkış yerinin pislikten tıkanması ya da boru çaplarının dar olması gibi etkenler değerlendirilmelidir. Ayrıca musluklar da kontrol edilmelidir. Musluk girişlerinde kum birikmesi, kireçlenme olması gibi etkenler de suyun az gelmesine neden olabilir. Bunlarda herhangi bir sorun belirlenmediği takdirde şebeke suyunun tazyiksiz olduğu düşünülebilir. Bu sorun tespit edilir ise tesisatınızla ilgili bir sorun olmadığı kabul edilebilir.

Tesisatınızda tüm kontrolleri yapmadan sorununuzu çözümleyemezsiniz. Eğer şebeke suyu az geliyor ise önce tesisatınıza bakmalısınız. Herhangi bir sorun belirlenirse mutlaka tamir için bir tesisatçı çağırmalısınız. Eğer şebeke suyunun tazyikinden dolayı su az geliyor ise yapacak fazla bir şeyiniz yok. Dönemsel olarak bu duruma katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

Şebeke Suyu Az Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Şebeke Suyu Az Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Şebekeden gelen su komşularınıza normal basınçta gelip size gelen suyun basıncı düşük olur ise muhtemeldir ki, sizin daire girişindeki sayaçların olduğu yerde sorun vardır. Burada bir sorun yok ise daire içinde tesisatı pislik tıkamıştır. Şebekeden gelen yosun tarzı şeyler musluk filtrelerinde tıkanıklığa neden olabilmektedir. Site tarzı yerlerde bazen İski ile yaşanan sorunlardan kaynaklı şebeke suyu alınamadığından kuyu suyu kullanılmaktadır. Böyle bir durumda temiz su tesisatının tıkanması zaten beklenen bir durumdur.

Kuyu suyu temiz su tesisat boru çaplarını daraltır kısa sürede su az akmaya başlayabilir. Bu durumda yapılması gereken en kalıcı çözüm. Site yönetimi ile görüşerek bu sorunun ortadan kaldırılması temel çözüm olur. Eğer bu sağlanamaz ise sürekli tesisat tıkanıklığı sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.

Şebeke Suyu Az Geliyor Tesisatçı Çağırın

Şebekeden gelen suyun az olması durumunda binanın ana girişinde İski su basıncı kaynaklı bir durum ise İski bu durumu çözüme kavuşturacaktır. Yok eğer bina girişinde şebeke su basıncı normal olup katlara çıkınca basınç düşmeye başlıyor ise bu defa tesisat kaynaklı bir arıza olduğu görülür. Böylesi bir sorun olduğunda tesisatçıdan yardım alınmalıdır. Tesisatçı daire girişinde sayaç giriş çıkışlarını kontrol edip şebeke suyundan gelen pislik olup olmadığına bakar. Burada bir sıkıntı yok ise ve daha önceden su basıncı normal ilken sonradan düştü ise cihazla temiz su boru tıkanıklık açma uygulaması ile tıkanıklık açılır. Şebeke Suyu Az Geliyor başlıklı yazımı yararlı bulduysanız lütfen beğenin.

Benzer Gönderiler: