Tıkanıklık Açma 673 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su borusu tıkanıklığı açma yapılabilir mi sorusunu sormanıza neden olan bu tesisat arızasının çözümü cihazlarla yapılacak uygulama ile mümkündür. Su borusunun içine kaçan cisimler, boruda biriken atıklar tıkanıklığa neden olabilir. Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, bu konuda profesyonel yardım almanızda yarar görüyoruz.

Su borularında tıkanıklık, demir su borularında kireç taşı sorunu tıkalı tesisat açma hizmetini gerekli kılar. Yosun tutmuş su borusu tıkanıklığı, tıkalı boru açma kimyasalı ile açılabilir diyenlere katılmadığımı ifade edeyim. Su tesisat borusu açma, kireçlenen su tesisat borusunda tıkanma olduğunda kimyasal açıcı kullanırsanız boruya nüfuz edip burada kısmi kimyasal kalır. Boru içinde kalan kimyasal kullanım oldukça musluklardan akar ki bunu kimse istemez.

Tıkanıklığın temiz su borusunda olması nedeniyle bunun çözüm yolu da daha farklı olmalıdır. Eski binalarda borularda kireçlenme olur ve bu durumu kırmadan çözmek için su tesisat borusu tıkanıklığını kırmadan açma uygulamasını yapacağınız cihaz olmalıdır.

Tıkalı Su Tesisat Borusu Nasıl Açılır? Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık denince ilk akla gelen genelde pis su gider borularında oluşan tıkanıklık olur. Temiz su tesisat borusu tıkanıklığı açma ile  atık su borusu tıkanıklığı açma karıştırılmamalıdır. Oysa temiz su tesisatı tıkanıklığı da yaşanmaktadır. Su borusu tıkanıklığı eski demir boruların kullanıldığı tesisatlarda daha fazla olur. Bu tip tıkanıklık sorunun açılması için pis su giderini açmak için kullanılan robot kullanılamaz. Tıkanıklığın neden kaynaklandığı hakkında tesisatta araştırma yapılarak su borusundaki tıkanıklığın yeri tespit edilir. Bu sorun genellikle demir borudan ayrılan demir parçalarından, kireçlenme gibi sorunlardan, pislik birikiminden kaynaklanabilir. Bu tespit yapıldıktan sonra su borusu tıkanıklığı nasıl açılır buna karar verilir.

Su Borusu Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Su Borusu Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

Su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, yapılan araştırma sonrasında tıkanıklık su borusundaki musluk hattında olursa, filtre temizliği yapılarak sorun giderilebilir. Su borusunda tıkanıklık varsa hava ve su ile tıkanıklık mümkün olduğu kadar temizlenmeye çalışılır. Bunun için kullanılabilecek herhangi bir kimyasal bulunmadığından, kimyasalla su borusu tıkanıklığını açacağını söyleyen firmalara itibar etmemelisiniz.

  • Temiz su tesisatı tıkanıklığında kimyasal ilaç kullanılmaz.
  • Temiz su tesisatını görüntülemek için henüz bir kamera olmadığından temiz su boru içi görüntülenemez.
  • Tesisat borusunda oluşan tıkanıklık hava ve su ile basınç yapılarak, tesisatta tıkanıklık nedeni tesisat dışına çıkartılır.
  • Hava ve su ile eski tip demir borulara yapılacak basınçta boruda oluşacak arızalara garanti verilemez.
  • Hava ve su ile yapılan basınçta boru tıkanıklığının açılmasına garanti verilemez. Çünkü, tıkanıklık nedenini bilmiyoruz. Eğer şebekeden gelen pisliğe, yosuna bağlı tıkanıklık var ise sorun çözülür. Yok eğere tesisatta yapılan hatalı kaynak sebebi ile tıkanıklık var ise sorun çözülmez.
  • Eğer önceden temiz su tesisatında tıkanıklık yok sonradan oluştu ise bu tıkanıklık kesin açılır diyebiliriz.

Su Borusunda Tıkanıklık Açma Fiyatları

Musluk suyu az akar ise eskiyen demir borularda tıkanıklık olabilir ki, temiz su tesisatı tıkanıklığı basınçlı suyla açılır. Tıkalı boru açma kimyasalı temiz su tesisat tıkanıklığı açmada kullanılmamalıdır ister sıcak su borusu tıkanıklığı ister soğuk su tesisat boru tıkanıklığı olsun.

Temiz su borusunda oluşan tıkanıklık açma fiyatı 250 TL’den başlar. Piyasa fiyatlarının çok üstünde veya altında fiyat veren kişilerden hizmet almayın. İşini iyi bilen ve iyi yapan kişi ve kurumlar piyasayı da iyi bilir ve piyasa fiyatlarından ayrılmazlar. Diğer taraftan bu gün var yarın yok olan merdiven altı çalışanlar için bir kural da yok bir fiyat aralığı da yoktur. Bu açıdan fiyat alırken, uygulamayı nasıl yapacağını ve daha önce bu tarz tıkanıklık açıp açmadığını da sorun. Temiz su borusu tıkanınca nasıl açılır için en uygun fiyatla pratik çözüm makineli robotlu cihazla olur. Su borusu tıkanıklığı açma işi için makinenin ve tecrübenin gerekli olduğu unutulmamalıdır.

Benzer Gönderiler: