Tıkanıklık Açma 881 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Su tesisat borusu tıkanmış gibi bir şey duyduğunuzda, öncelikli husus su tesisatı tıkanıklığı denince pis su gider tıkanıklığı ile aynı şey olmadığı bilinmelidir. Tesisatların görevleri farklı olduğu gibi boru çapları da farklıdır. Demir boru su tesisatı, plastik boru su tesisatı  sıcak su borusu veya soğuk su borusu olsun kullanım kolaylığı demir veya plastik olmasına göre değişir. Temiz su tesisatında, su tesisat borusundan su gelmiyor ise tıkanmış tesisat borusu açma işi hava ve su ile basınç yapılarak açılır. Mutfak tıkanması, klozet tıkanması tıkalı boru açma kimyasalı kullanılarak açılabilirken temiz su tesisat borusunda kimyasal ilaç kullanılmaz. Su borusu içi temizleme de kimyasal ilaçla değil hava ve su ile basınç yapılarak gerçekleştirilir.

Dolayısıyla tıkanıklık olduğunda su tesisatı tıkanıklığının açılması robotla olmaz. Tıkanan borudan su basıncı düşer ve musluklardan az su gelir. Pis su boruları tıkandığında bu tür tıkanıklıklar bu sisteme özel üretilen robotlarla kolayca açılır. Oysa su tesisatı dediğimiz tesisat tıkanıklığını açacak bir cihaz özel imal edilmemiştir. Tıkanmış boru nasıl açılır, tıkalı temiz su borusu açma, tıkalı su tesisat borusu nasıl açılır için bu işi yapabilen usta bulmanız gereklidir. Tıkalı tesisat açma ustaları için Uzmanlar Tesisatı aramanız yeterli olur.

Su Tesisat Borusu Tıkanmış Nasıl Açılır? Tıkanmış Tesisat Borusu Açma

Su tesisat borusunda tıkanıklık her zaman olabilir.  Temiz su borusu tıkanınca musluklardan az su gelmeye başlar. Atıkların etkisiyle borularda meydana gelen birikim yüzünden oluşan tıkanıklar dışında, borulara kaçırılan yabancı maddelerde tıkanıklığa neden olabilir. Tıkalı su tesisat borusu nasıl açılır, bu tıkanıklık sorunu yaşayanlar için önemlidir.

Aynı zamanda böyle bir tıkanıklığı yaşamadan nasıl açılacağını merak edenlerde vardır. Su tesisat borusu tıkandığı zaman bir tesisatçıdan profesyonel yardım alınması gerekir. Çünkü tıkalı tesisat borularının kırmadan açılması ancak bu şekilde mümkün olur. Diğer yöntemler, bilinçsizce yapılan uygulamalar tıkanıklığın açılmasında etkili olmaz. Bazı durumlarda yapılan hatalı işlemler tıkanıklığa yol açan etkenlerin sorunu büyütme riski de olur.

Su Tesisat Borusu Tıkanmış | Uzmanlar Tesisat

Su Tesisat Borusu Tıkanmış | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı su tesisat borusu nasıl açılır, bu konuda deneyimli bir tesisatçıdan aydınlatıcı bilgi alabilirsiniz. Ustalar sizlere bu tesisat tıkanıklığında kameralı cihazla su tesisat borusu görüntüleme yaptıklarını, tıkanıklığı robotla açtıklarını anlatmazlar. Çünkü yukarıda da bahsettiğim üzere bu tıkanıklık çeşidi ve çözümü farklıdır. Tesisat borusu tıkanıklığı da olsa telaş etmemelisiniz.

Bu tıkanıklığa özel geliştirilen sistem  sayesinde tıkalı su tesisat borusu zahmetsizce açılacaktır. Etrafa bir zarar verilmeden, fayans kırmadan ustalar tesisat borusundaki tıkanıklığı açacaktır.

  • Temiz su tesisat borusu tıkanıklığı hava ve su ile tesisat borularına verilen basınçla açılır. Temiz su tesisat borusuna kaçacak şey şebekeden gelen yosun vb. şeyler olduğundan tıkanıklığın nedeni de bunlardır.  Bu tip tıkanıklık sonradan yaşanmaya başlar. Musluktan az su gelmeye başlar ise bu tip bir tıkanıklıktan bahsedilebilir.
  • En başından beri musluktan az su geliyor ise tesisat yapım aşamasında kaynak hatasına bağlı boru çapı daralmış olacağından tıkanıklık buna bağlı yaşanabilir.

Temiz su tesisatında tıkanıklık sadece demir tesisatta değil plastik boruda da olabilir. Tıkalı su tesisat borusu açma için özel su jeti dediğimiz basınçlı cihaz kullanılır.

Makineyle Tıkalı Su Tesisat Borusunu Açan Firma

Temiz su tesisatlarında tıkanma ya da temiz su borularında suyun az gelmesi, yosun tutmuş su borusunu akla getirir. Tıkalı sıcak su tesisatı, tıkalı tesisat borusu için su borusu kireç çözücü kullanılacağını söyleyen firmalarda olsa biz önermiyoruz. Zaten demir su tesisatı için tıkalı su tesisat borusu açma kimyasal önerisi bile yapılmamalıdır.

Evdeki atık su gider borusu tıkandığı gibi temiz su boruları da tıkanır. Temiz su borularında oluşan bu tıkanıklığı açmak için tıkalı boru açma kimyasalı kullanılmaz. Boru tıkanıklığı açma diye pis su boru tıkanıklığı açma uygulamasında kullanılan kimyasal ile karıştırılmamalıdır.

Su tesisatı tıkanıklığını bu tip tıkanıklıkları açmak için geliştirilen sistemden haberdar olan tesisatçı açar. Bu tip tıkanıklık demir boru tesisatında olur ise borularda çok eski olduğundan boruların delinme riski olabilir.

Kireçlenen su tesisatı tıkanıklığı açılır mı, makine ile tıkanmış su tesisat borusu açan firma, makineyle tıkalı su tesisat borusunu açan firma Uzmanlar Tesisat. Uygun fiyatlarla su tesisatı borusu açma hizmetini sunmaktayız. Ücret 250 TL den başlamakta olup yapılan iş için  ödediğiniz ücret etrafın kırılıp dökülmesi ve tadilat durumu ile karşılaştırıldığında çok cüz-i bir ücrettir.

Benzer Gönderiler: