Tıkanıklık Açma 458 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Temiz su borusu tıkanıklığı açma denince akla gelmesi gereken temiz su tesisat boru tıkanıklığı olmalıdır. Yani pimaş gider boru tıkanıklığı ile karıştırılmamalıdır. Temiz su borularında tıkanıklık, nadir de olsa başımıza gelebilir. Pis su giderleri gibi sıkça bu sorunla karşılaşmayız. Ancak tıkalı temiz su tesisatı açma alanında deneyimli bir usta çağırdığınızda bu sorunu kolayca aşabilirsiniz. Tıkanan su tesisat borusu, su tesisat boru tıkanıklığı için en ideal çözüm hava ve su ile basınç yaparak tıkalı boruyu açmaktır.

Tıkalı boru açma kimyasalı kullanmadan cihazla tesisat borusu tıkanıklığı açma, temiz su tesisatı açma önerilir. Temiz su borusu tıkanınca nasıl açılır sorusu ile pis su borusu tıkanıklık açma karıştırılmamalıdır. Temiz su borularında tıkanıklık, tıkalı su tesisat borusu, tıkalı tesisat açma işi hava ve su ile basınç yapılarak açılır ve ilaç kullanılmaz.  Temiz su tesisat borusu tıkanıklığı açma , temiz su borusu tıkanıklığı açma pis su gider tıkanıklık açma robotu ile açılmaz ve kimyasal sıvı kullanılmaz.

Temiz Su Borusu Tıkanıklığı Açma Temiz Su Tesisatı Açma

Temiz su tesisatı tıkanıklığı hem demir borularda hem de plastik borularda oluşabilir. Bu durumun nedeni merak edilir acaba durup dururken boru içine bir şey mi girdi de boru tıkandı. Temiz su tesisat boru çapı malum dardır. Buraya bir şeyin girmesi olası bir durum değildir.

Kireçlenen su tesisat borusu açılabilir mi sorusu için tıkalı boru açma kimyasalı kullanımı söz konusu olamaz. Tıkalı su borusu açma su jeti dediğimiz cihaz ile borulara zarar vermeden ilaç kullanmadan açılmalıdır. Dolayısıyla su borusu tıkandı nasıl açılır içinde ilaçlı çözüm olmamalıdır.

Temiz Su Borusu Tıkanıklığı Açma Uzmanlar Tesisat

Temiz Su Borusu Tıkanıklığı Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Temiz su tesisatında tıkanıklık olma nedeni şebekeden gelen yosun tarzı şeyin sayaç giriş veya çıkışında tıkanıklık oluşturması olabilir.
  • Şebekeden gelen ufakta olsa yosun tarzı şeyin musluk ağızlarında bulunan filtreleri tıkaması şeklinde olabilir.
  • Eğer oturduğunuzdan beri su musluklardan az geliyor ise su tesisatının yapımı aşamasında hatalı kaynak yapılarak boru çapının daralmış olmasına bağlı tıkanıklık olabilir.
  • Bazende şebeke su basıncı normal değerin altına düştüğünde su musluklardan az akabilir. Böyle bir şey olması demek binada her keste aynı sorunun olması anlamına gelir.

Tıkalı temiz su tesisatı açma ustası çağırdığınız zaman sorunun nedeni belirlenebilir. Demir su borularında ve plastik borularda oluşan tıkanıklığın farklı nedenleri olabilir. Tıkanıklık yapım hatalarından bile kaynaklanabilir. Özellikle demir borulardaki paslanma ve kireçlenme tıkanıklığın başlıca nedenidir. Plastik borulardaki yeşillenme de tıkanmaya neden olabilir. Tıkanıklığı açan usta boruların niteliğine göre bunu özel bir kimyasal ile çözümleyecektir.

Temiz su tesisatından akan suyun tazyiki yetersiz ise tıkanıklık olduğu düşünülebilir. Borularda zamanla oluşan kireçlenme, paslanma gibi etkenler suyun akışını engelleyebilir. Bu sorunla karşılaşanlar için tıkalı temiz su tesisatı açma ustası nasıl bulurum, oldukça önemli bir sorundur. Bunun için önce tesisatçınıza danışmalısınız. Çevrenizde böyle bir sorunla karşılaşan tanıdıklarınız varsa sorgulayabilir, internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Temiz Su Borusu Tıkanıklığı Açma Ustası Nasıl Bulurum?

Bu tarz bir sorun ile karşılaştığınızda bizi arayabilir veya nette arama yaptırdığınızda birden çok alternatif sonuçları da bulabilirsiniz. Burada şunu da bilmenizi isterim ki, bu arızaya özel bir cihaz yoktur. Tesisatçı firmalar bu işi çözen bir sistem geliştirerek  tesisat tıkanıklığını açmaktadırlar. Tıkanıklığın temiz su borusunda olması durumunda tesisat tıkanıklığını açacak usta tesisat firmalarında bulunur. Temiz su borularında tıkanıklık, sıcak su borusu ya da soğuk su borusu tıkalı ise basınçlı uygulama ile tıkanıklık açılabilir. Su borusunda tıkanıklık olduğunda durumu farklı donan plastik su borusu tıkalı su borusu durumu farklı olup uygulamalarda farklıdır. Donan boru ısıtılarak açılması gerekirken pislikten tıkanan boru hava ve su ile basınç yapılarak açılır.

Diğer taraftan tıkalı boru açma kimyasalı ile evde tesisat tıkanıklığı açma da yani temiz su borularında kullanılmasını asla önermiyoruz.

Benzer Gönderiler: