Tıkanıklık Açma 709 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat tıkanıklığı nasıl açılır için sunulması gereken çözüm etrafa zarar vermeden, makine ile tıkalı giderin açılması şeklinde olmalıdır. En başından şu ayırımı yapalım, su borusunda tıkanıklık olduğunda, tıkalı su borusu tıkanmış ise kimyasal açıcı ile açılmaz. Basınçlı su jeti ile basınç yapılarak su borusu açma işlemi ile tesisat tıkanıklığı açılır. Diğer tıkanıklık çeşidi olan atık su pis su tesisat tıkanıklığı, sirke ve tuz ile lavabo açma yöntemi ile makine ile açılır. Diğer seçenekler de  tıkalı boru açma kimyasalı ya da  tıkalı gider açma aparatı ile açılır.

Tesisat tıkanıklığı her zaman oluşabilir. Bu sorunla daha önce karşılaşanlar tesisat tıkanıklığı nasıl açılır, bunu bilebilir. Özellikle yeni yöntemlerle tıkanıklık açan bir servisten hizmet alınmış ise tıkanıklık sorununda tedirgin olmanın yersiz olduğunu bilir.

Tesisat borularında tıkanma yani  tıkanıklık su tesisatı borularında ve atık su borularında oluşabilir. Temiz su borusu tıkanıklığı nasıl açılır, temiz su tesisatı açma için tıkalı boru açma kimyasalı kullanılabilir mi? Temiz su tesisatında kimyasal ilaçlı tıkanıklığın açılmasını şu an için önermeyiz.  Su borularında tıkanıklık için cihazlı çözüm yani hava ve su ile basınç yaparak açmayı öneriyoruz.

Banyo gideri tıkanıklıkları en uygun banyo gideri açma yöntemleri ile kırmadan açılacağı için telaş edilecek bir durum olmaz. Pimaş gider tıkandığı zaman su geri gelir ki böyle bir durumda  pimaş gider tıkanıklığı açma uygulaması ile pis su boru gider tıkanıklığı açılır.

Tesisat Borularında Tıkanma – Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tesisat tıkanıklığı denince akla gelen şey, tıkanıklık temiz su tesisatı borusunda mı var yoksa pis su gider borusunda mı var?

  • Önce Pis Su Boru Tıkanıklığı ile başlamış olalım ve bu konuyu biraz açarak cevabı netleştirelim. 

Tesisat boru hattında atıklar kanalizasyona gönderildiği için bazen istenmeyen tıkanıklıklar oluşabilir. Pimaş borulara istemeden kaçırılan yabancı cisimler, boruların içinde biriken atıklar yüzünden tıkanıklık ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ustalar tıkanıklığı açmak için önce tıkanıklığa neden olan yabancı cismi kameralı cihazla tespit etmeli. Daha sonra kırmadan robotla tıkanıklığı açmalıdır. Tesisat tıkanıklığı nasıl açılır, kırmadan kameralı bir servis çağırmanız gerekecek. mi?

Mutfak tıkandı, tuvalet tıkandı ya da tesisatın diğer giderlerinde tıkanıklık sorunu yaşandığında, tesisat tıkanıklığı nasıl açılır kırmadan diye merak edebilirsiniz. Tesisat giderlerinin tıkanmasına neden olan yabancı cisimlerin çıkarılması için cihaz kullanılması gerekir. Ancak bu şekilde kırmadan tıkanıklık açılabilir. Bu nedenle servis çağırdığınız da tıkanıklığı nasıl açtıklarını mutlaka sorgulamalısınız.

Pis su gider tıkanıklığı açma uygulaması için imal edilmiş tıkanıklık açma robotu ve pimaş boru içi görüntüleme kamerası bulunmaktadır. Bu cihazlar sayesinde pis su pimaş boru(PVC) tıkanıklığı açılma işlemi kolayca yapılmakta olup bahse konu bu cihazlar büyük kolaylık sağlamaktadır.

  • Şimdi de temiz su borusunda oluşan tıkanıklık açma işleminden bahsetmiş olalım.

Mutfaktan suyun az gelmesi durumunda temiz su tesisat tıkanıklık açma su jeti ile tıkanıklık nasıl açılır? Eski demir su tesisat boruları kireçlenir ise tıkalı su tesisat borusu nasıl açılır, boru tıkanıklığı nasıl açılır?

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Temiz su tesisatı tıkanıklığı olduğunda en baştan şunu ifade edelim, bu tesisatta oluşan tıkanıklık için özel imal edilmiş cihazlar yoktur. Ancak tesisatçılar buna bir çözüm olarak hava ve su ile tesisata basınç yapıp tıkanıklığı açmaya çalışır. Yapılan bu uygulamanın kesin sonuca ulaşacağı ile ilgili garanti verilemez. Fakat başarı oranı çok yüksektir.

Kırmadan Tesisat Tıkanıklığı Açma Ücretleri

  • Pis su tesisat pimaş boru tıkanıklık açma işleminin fiyatı 250 TL – 500 TL arasında değişkenlik gösterir.
  • Temiz su tesisat tıkanıklık açma ücreti de 250 TL – 350 TL arasında değişkenlik gösterir.

Su borusu tıkandı nasıl açılır ücreti ne olur ile pis su gider borusu tıkandı ücreti ne olur diye bir ayırım yapılmalıdır. Tıkalı boru açma kimyasalı profesyonel banyo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında olmayıp bakım için kullanılabilir. Tuvalet borusundaki kireç nasıl çözülür için kimyasal kullanımı olabilir. Kireçlenme olmadan bakım için kullanım derken bundan bahsetmekteyiz. Kimyasal ilaçla temiz su borusu açma uygun fiyat ilanlarına dikkat edin zira içme suyunda kimyasal kullanılmamalıdır. Tesisat tıkanıklığı nasıl açılır konusunda kafanızda yine de soru var ize bizi arayın.

Benzer Gönderiler: