Tıkanıklık Açma 646 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı boru açma teli ile tıkanıklık açma uygulaması yapıldığı vakit tel ince ise en küçük bir tıkanıklığı bile açmada zorlanacaktır. Pis su borusu tıkanıklığı için kullanılan tıkalı boru açma teli sadece tıkanıklığa neden olan yumuşak maddeler için kullanılabilir. Lavabo açma teli ile gider borusu açma işi evde pratik bir yol olarak görülür. Gider açma teli, lavabo açma teli ve tuvalet klozet açma teli diye farklı isimlerle zikredilen bu yöntemde her zaman başarı elde edilemez.

Pimaş tıkandığı zaman tesisatçınızdan yardım alırsanız telin kullanılıp kullanılmayacağına en doğru kararı beraberce  verebilirsiniz. Tıkanan gider borusu açma ve mutfak gideri açma işi tıkalı gider açma teli ile yapılır ise sonuç alınır mı? Tıkalı banyo lavabo açma, klozet pimaş gider açma aparatı ya da gider açma teli ile başlangıç tıkanıklık çeşidi açılabilir. Lavabo açma teli kaç metre olursa olsun yapısı itibari le çok sert olmadığı için sonuç alınmadan zorlanılabilir.


Lavabo açma teli ile tıkanmış lavabo açma yaptığınızda alında tıkalı gider borusu nasıl açılır sorusunun kolay yollarla lavabo açma yöntemi ile çözümüdür.

Tıkalı Boru Açma Teli Gider Açma Teli Ne İşe Yarar?

Tesisat borularında tıkanıklık olduğunda uygun durumlarda tıkanıklık açma teli kullanılabilir. Tıkalı boru açma teli ne işe yarar, bu tel boru tıkanmasına neden olan yumuşak maddelerin borunun içinden çıkarılmasını sağlar. Tıkanıklık sert maddelerden kaynaklanırsa bu tel işe yaramaz. Ayrıca boru tıkanıklığı yağ gibi maddelerden kaynaklanırsa yine tel kullanılmaz. Tıkalı gider açma uygulamasında kullanılan bu tel evde vatandaşın kendi çabasıyla çözebileceği tıkanıklıklarda kullanılır. Eğer tıkanıklık ileri derece bir tıkanıklık ise bu durumda profesyonel tesisatçıdan yardım almak gereklidir.

Tıkalı Boru Açma Teli | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Boru Açma Teli | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık açma teli nalburlarda satılan tek kullanımlık bir malzeme gibidir ki, işe yarayıp tıkanıklığı açabileceğinizden de emin olmanız zordur. Bir anlamda cebinizden çıkan para bir anlamda boşa gidecektir. Çünkü, tıkalı giderlerde bu telin başarı yüzdesi düşüktür. Tıkanıklığı makine ile açmaya gittiğimizde bu telin denendiğini çok görmekteyiz. Uzman profesyonel yardım almak hem zaman kaybını hemde tıkanıklık açma maliyetini düşürecektir.

Tıkalı gider açma aparatı, gider açma teli, lavabo açma teli, tuvalet açma teli ve boru açma spirali elbette bütün bu kullandığınız malzemeler çözüm içindir. Tesisat tamir malzemeleri, lavabo açma sustası teli ve tıkalı boru açma kimyasalı da tıkalı gide açmada kullandığınız diğer alternatiflerdir.

Tesisatçıların Kullandığı Lavabo Açma Teli Gider Borusu Açma Teli

Tıkanan pimaş boruların açılması sırasında tel kullanılabilir. Tıkalı boru açma teli ne işe yarar, faydalı olur mu, diye merak edebilirsiniz. Borunun tıkanmasına neden olan bez parçası gibi yumuşak malzemelerin borudan çıkarılmasında telin faydası olabilir. Tıkanıklık açma teli yaklaşık 3-6 metre uzunluğundadır. Gerektiği takdirde tele uzatma yapılabilir. Giderin içine döndürülerek sokulan tel yumuşak malzemeyi kendine sararak dışarıya çıkarabilir.

Vatandaşın nalburdan alıp kullandığı tıkanıklık açma teli ile profesyonel tıkanıklık açma servisinin kullandığı tel çok farklıdır. Tıkanıklık servisin kullandığı yay çelik esnek ve boru çapına göre 16′ lık 22′ lik yaylardır. Kaldı ki bu yaylar makine olmadan kullanılmaz ve bir işe yaramaz. Makinede bulunan motor yayı dönerek ileri doğru itme ve geriye doğru çekme mekanizmasına sahiptir.

Tıkalı Boru Açma Teli ile Profesyonel tıkanıklık açma servisinin kullandığı tel çok farklıdır. Tesisatçının kullandığı tıkanıklık açma uygulaması yaptığı sistem makine ve tel ayrılmaz iki parçadır.

Benzer Gönderiler: