Tıkanıklık Açma 468 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı boru açma uygulamasını gerektiren tıkanıklık tesisat tıkanıklığı, pis su giderlerinde oluşur. Tıkanıklık nerelerde oluşur, diye tesisatçınıza da danışabilirsiniz. Lavabo giderleri, tuvalet, wc, banyo süzgeci, duş gideri, küvet gideri gibi atık su giderleri her zaman tıkanmaya adaydır.

Tıkalı gider borusu açmak için basit tıkalı boru açma yöntemlerinden tıkalı boru açma kimyasalı her zaman çözüm getirmez. Tıkalı boru açma yöntemleri arasında olan sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma, tıkanan gider borusu açma işinde başarı oranı çok yüksek değildir.

Yağ tıkalı boru açma ve tıkalı lavabo boru açma işinde makineli robotlu tıkanıklık açma yöntemi en etkili yöntemdir. Bu açıdan robot cihazlarla boru açma işi daha garantili kesin çözümdür. Ne tür cihazlarla tıkalı boru açma yapılır bu tıkanıklığın açılıp açılmamasında önemlidir. Tıkalı gider borusu nasıl açılır, mutfak gideri açma, lavabo açma yöntemleri için lavabo tıkanıklık açan tesisatçı robotlu cihazla tıkanıklık açılır cevabını vermelidir.

Tıkalı Boru Açma Kimyasalı Pimaş Boru Açma İlacı

Tıkanıklık nerelerde olur, neden olur bunları bilmek isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Tesisat herkesin yaşamında önemli bir yer tutar. Gerek temizlikte gerekse kişisel bakım için tesisatın sağlıklı bir şekilde işlevini görmesi gerekir. Ancak bazı durumlarda pis su giderlerinde tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Giderlerde biriken atıklar, bazen yapım hataları, bazen de istemeden gidere kaçırdığımız yabancı cisimler nedeniyle tıkanıklık sorunu yaşanabilir.

Tıkanıklık arızası oluştuğunda tıkalı giderin açılması için tıkanıklık kimyasalı kullanmak faydalı olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken noktaları iyi bilirseniz tıkanıklık kimyasalı uygulaması sonuç verir. Ancak bilinçsizce kimyasal uygulama yaparsanız sonuç yerine zararla karşılaşabilirsiniz. Somut olarak bu duruma açıklama getirmek için örnekle devam edelim.

Tıkalı Boru Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Boru Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı gider boru açma kimyasalı aldınız ilacın kullanım kılavuzunu okumadan kullandınız. Kullandığınız ilacın kullanımı sonrası sıcak su dökülmesi gerekirken siz soğuk suyu bolca döktünüz. Sonuç ne olur bilir misiniz, pimaş boru için bu kimyasal donup kalabilir, dert bir iken  iki olur.

Tersi durumda soğuk su kullanılması gerekirken sıcak su kullandınız bu durumda da çözüme ulaşmak zorlaşabilir. Bu hususa dikkat edilip kimyasal kullanılır ise çözümün kendiliğinden gelme olasılığı daha yüksek olur. Alında kimyasal uygulama pimaş boru hatlarının bakımı için kullanılsa daha iyi sonuçlar alınır. Tıkanan gider kimyasal ilaç ile açılmayabilir ancak kimyasal ilaç ile ara ara pimaşların bakımı yapılır ise tıkanıklık ertelenmiş olacaktır.

Mutfak Gider Açma ve Lavabo Tıkalı Boru Açma Fiyatları

Evde ucuz olsun diye tıkalı pimaş açma kimyasalı kullanmak ya da  tel kullanarak tıkalı pimaşı açmak denenebilir. Tıkalı boru açma yöntemleri arasında bu yollarda vardır. Fakat tıkalı boru açan firma, yağ tıkalı boru için robotlu makineler ile tıkanmış gideri açar.  Sonrasında basınçlı pimaş yıkama makinesi ile pimaş boru açma ilacı ya da tıkalı boru açma kimyasalı ile yıkamayı uygun ücretle yapar.

Pis su giderlerinde oluşan tıkanıklığı açmak için yeni yöntemlerin kullanılması her zaman avantajlıdır. Bunun başlıca nedeni yeni yöntemlerin kırmadan tıkanıklığın açılmasını sağlamasıdır. Pis su giderlerinde oluşan tıkanıklıktan daha kolay kurtulma olanağına sahip olursunuz. Tıkanıklık nerelerde olur, bu konuda sizlere bilgi vermeye gayret ettik. Aynı zamanda tıkanıklığın nasıl açılacağı hakkında açıklamalarda bulunduk. Umarız tıkanıklık sorunuyla hiç karşılaşmazsınız.

Tıkanıklık açma fiyatları 300 TL’den başlayıp, tıkalı gider türüne göre değişiklik gösterebilir. Tıkalı boru açma fiyatı tek fiyat olmayıp tıkalı giderle ilgili duruma göre değişir desek yanlış olmaz. Lavabo tıkandı su gitmiyor ve paranızda yok ise tıkalı boru açma için tıkalı boru açma teli veya tıkalı gider açma aparatı alıp şansınızı deneyin. Eğer tıkanıklık açılmaz ise aldığınız malzeme ve tesisatçıya vereceğiniz para bu defa da fazla para çıkmış olur.

Benzer Gönderiler: