Tıkanıklık Açma 466 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı gider açma uygulaması günümüz tesisat anlayışı içerisinde çoktan yerini almış olup talepler ve çözümlerde bu yönde olmaktadır. Tesisatta tıkalı olan giderler günümüzde yeni yöntemler sayesinde daha kolay açılmaktadır.  İster banyo giderlerinde, ister tuvalet giderinde ve isterse mutfaktaki giderlerde tıkanıklık sorunu yaşansın. Bahse konu bu tıkanıklık türlerinin tamamı tıkanıklık açma cihazları sayesinde korkulacak bir tesisat arızası olmaktan çıktı.

Tıkalı boru açma, gider tıkanıklığı açma ve lavabo tıkanıklığı açma yöntemi olarak teknolojik tıkanıklık cihazlarının sunduğu kolaylıklardan yararlanılır. Evde, sirke ile lavabo açma gider açma işlemi, basınçlı su ile tıkalı gider açma veya tıkanıklık açma teli ile tıkalı gider açma pratik yöntemlerdendir. Mutfak gideri açma için tıkalı gider açma kimyasalı ya da tıkalı gider açma aparatı kullanılır.

Mutfak gideri açma, tıkalı boru açma ve pimaş gider tıkanıklığı açma için de yine robotlu kameralı sistemler kullanılır. Diğer taraftan evde kendi çabamızla tıkalı boru açma kimyasalı kullanarak da basit tıkanıklıkları açmayı deneyebiliriz. Tıkalı lavaboyu açmak, tıkalı lavabo ve gider boruları ya da tuvalet gider açma için kimyasal kullandığınızda sonuç alamadığınız da olacaktır. Bu durumda da robotlu kameralı tıkanıklık açma yöntemini kullanan tesisatçılarını çağırın.

Tıkanan gider borusu açma, tıkalı gider açma, sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma, cihazlarla tıkalı gider borusu açma ile aynı değildir. Sirke ve karbonatla evde basit tıkanıklıkları açabilir bu tıkanıklık türlerine çözüm üretebilirsiniz. Tıkanan gider açma yöntemleri, pimaş gider tıkanıklığı açma, pimaş gider borusuna atılan büyük cisimler için basit yollar çözüm olmaz. Bu açıdan tıkanıklık türüne göre çözüm uygulanmalı ki zaman kaybı yaşanmadan tıkanıklık açılsın.

Tıkalı Gider Açma Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Giderlerde tıkanıklık olduğu zaman etrafa pis sular sızıntı yapabilir, atıklar giderlerden gitmez. En önemlisi tesisatınızı kullanamaz hale gelirsiniz. Üstelik bu sorununuz komşularınızı bile etkileyecek düzeyde yaşanabilir. Bu nedenle tesisatçıyı tıkalı gider açma uygulamasını makine ile yapması için çağırmalısınız. Bu sorundan bu sayede zarar görmeden kısa sürede kurtulursunuz.

Tıkalı lavabo giderini açmak, tıkanan lavabonun neresinde sorun olduğuna bakılmadan tıkalı lavabo açma yöntemleri  ile tıkalı gider açılır. Gider borusu nasıl açılır, tıkalı lavabo nasıl açılır, lavabo tıkanıklığı nasıl açılır için en etkili yol makineli tıkanıklık açma yöntemidir.

Tıkalı Gider Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Gider Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Öncelikle tıkanılık açma makinesi ile giderlerde oluşan tıkanıklık açılmalıdır. Tıkanıklığı açmaya çalışırken pimaş boruya zarar vermemeli ve etrafı kırıp dökmemelidir.
  • Yeni kullanılan görüntüleme yöntemleri ile giderlerdeki tıkanıklık açıldıktan sonraki durum da son olarak görülmelidir. Bu sayede açılan tıkalı boruda tıkanıklıkla ilgili başkaca bir kirlilik var mı yok mu bu görülmelidir.
  • Tıkanan boruda oluşan tıkanıklığın nedeni görüntüleme sonrası belirlendikten sonra buna çözüm olacak en kalıcı adım atılmalıdır.
  • Tıkalı gider açma yöntemleri arasında deneme yanılma, kırma dökme gibi sonunun ne olacağı belli olmayan yöntemler kullanılmamalıdır. Kaldı ki, bu tarz uygulamalar sizi büyük maliyetlere katlanmak zorunda bırakır.

Bu aşama kırmadan yapılmaktadır. Bundan sonra tıkanıklığı açmak için tesisatçınız robot kullanır. Robot her türlü boruya girebilecek şekilde üretilmiştir. Ucuna tıkanıklığı oluşturan sebebe uygun bir aparat takılarak borulardan içeriye sokulur. Tıkanıklığa sebep olan madde sertse bunu parçalayarak kanalizasyona gönderebilir ya da yumuşak bir maddeyse dönerek kendisine sararak dışarıya çıkarır. Bu cihazlar sayesinde tıkalı gider açma işlemini kırmadan size sunarlar. Bu nedenle destek alacağınız tesisat firmasının cihazlarla tıkanıklık açacağını daha önceden sorgulamalısınız.

Tıkalı Gider Açma Tıkalı Boru Açma Fiyatları

Tıkanan gider hangi gider olursa olsun makine ile açılır ise her daim hem ödeyeceğiniz ücret hemde kayıp zaman çok daha az olacaktır. Tıkanıklık açma fiyatları tıkanıklığın olduğu gider, bulunduğu kat gibi unsurlar fiyatta etkilidir. Somut örnek olsun diye şunu paylaşalım. Tuvalet tıkanıklığı bodrum katta olur ise tıkanıklık açma fiyatı 500 TL ye kadar varken, bu tıkanıklık üst katlarda olduğunda 200-250 TL arasında ücretlendirilmektedir.

Evde tıkalı gider açma aparatı, tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı boru açma teli kullanılarak tıkanıklık açılmaya çalışılır. Bu şekilde bir çaba içerisine girme acaba daha ucuz bu sorunu çözer miyim algısıdır. Oysa bu davranışın sonucu çoğunlukla daha maliyetli olur. Tuvalet gider açma, banyo tıkanıklığı açma yöntemleri makineli robotla tıkalı gider açmadır. Lavabo tıkandı su gitmiyor ise tıkalı gider açma işini tesisatçı firmaya bırakın ki, cebinizden fazla para çıkmasın.

Benzer Gönderiler: