Tıkanıklık Açma 418 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı gider borusu açma yöntemleri tıkanık gider borusunu açacağınız yöntemler, basit tıkalı boru açma yolları olmamalıdır. Çünkü, tuvalet giderleri, banyo giderleri ve lavabo borusu tıkanıklığı zor tıkanıklık türlerindendir. Gider borusu açma, tuvalet borusu açma ve yağ tıkalı boru açma işi profesyonel banyo tıkanıklığı açma yöntemleri ile açıldığından kalıcı çözüm olur.

Gider borusu, atıkların ve pis suyun kanalizasyona gönderilmesini sağlar. Tıkalı gider borusu nedeniyle tesisatı kullanamayacak duruma gelebilirsiniz. Tıkalı gider borusu açma konusunda deneyimli bir tesisatçı ile çalışmanızı öneririz. Giderin tıkanmasına neden olan yabancı cismin giderden etrafa zarar vermeden çıkarılması gerekir. Ne tür cihazlarla tıkanmış gider borusu açılır ve tıkalı lavabo gideri açmada kullanılan en doğru yol hangisidir. Boru neden tıkanır ve boru tıkanıklığı nasıl açılır hususunu ayrı başlıklar altında da ele alalım.

Tıkalı Gider Borusu Açma Tuvalet ve Banyo Gideri Neden Tıkanır?

Tıkalı tuvalet giderini tel ile tıkalı pimaş açma uygulaması yaparak açmak ya da  kimyasal açıcı ile lavabo gideri açma ve yağ tıkalı boru açmanın başarılı olması tıkanıklığın nedeninde de bağlıdır. Gidere bir şey kaçtı ise gider açmada etkili yöntem, sirke ve tuz ile lavabo açma yöntemi değildir.

Eğer gider borusu tıkanır ise evdeki günlük yaşam düzeniniz bozulur ve zorluk çekersiniz. Tıkalı gider borusu açma için bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Tıkanıklığın nedenine ve derecesine uygun yöntemle gider tıkanıklığı açılmalıdır.

Tıkalı Gider Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Gider Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

Giderlerin tıkanmasının başlıca nedenleri istemeden gidere kaçırılan yabancı cisimler, zaman içinde biriken atıklar, kireçlenme, eskime, aşınma gibi etkenlerdir. Uzun zaman kullanılan gider pimaş boruları içlerinde yağlanma ve kir tabakası oluşur. Bu oluşan tabaka gelen yemek artıkları gibi yabancı cisimleri tutar ve sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur. Bakımı yapılan pimaş gider borularında bu durum az rastlanan bir durum olup pimaş gider boruları daha uzun ömürlü kullanılır.

Tıkanan Gider Boruları Nasıl Açılır?

Tıkalı gider borusu açma için tıkanıklık nedenine uygun yöntemin kullanılması gerekir. Hafif tıkanıklıkta pompa yapılması, bilinçli bir şekilde kimyasalların kullanımı, tel kullanımı etkili olabilir. Ancak giderde ciddi bir tıkanıklık söz konusu ise robot ve kameralı cihazla gider tıkanıklığı açan bir tesisatçı çağırmanızda yarar vardır. Etrafı kırmadan bu yöntemle tıkanıklık açılacaktır. Robotlu makineler ile tıkanan giderde kısa bir çalışma yapılarak tıkanıklık kolayca açılır. Profesyonel tıkanıklık açma hizmeti ile gideri tıkayan yabancı cismin tespit edilmesi ve giderden çıkarılması kolay olur.

Tıkalı gider borusu nasıl açılır için evde geliştirilen tıkanıklık açma yöntemleri vardır. Lavabo gider açma için tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı boru açma teli ve tıkalı gider açma aparatı kullanılır. Diğer taraftan doğal yöntemlerde kullanılmaktadır. Örneğin, sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma bu yöntemlerden biridir.

Benzer Gönderiler: