Tıkanıklık Açma 573 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı gider pimaş yıkama işlemiyle atık su gider borusu,  atıklar ve yağ kalıntılarından temizlenmiş olur. Bu işlemi yaptırmak için pimaş yıkama, gider yıkama yapan bir tesisatçı çağırmanız gerekecektir. Kirlenmiş iç yüzeyi yağ kalıntıları ile kaplı, atıklar bulunan pimaş boruları bu yöntemle temizlenebilir. Atık su gider borusu tıkanmış ise tıkalı pimaş açma işlemi gerekli olduğundan önce tıkanmış pimaş  robotla açılır.

Sonrasında ise pimaş yıkama cihazı ile pimaş temizleme ve pimaş gider tesisatı temizleme yapılır. Gider borusunda yağlanma ve gider borusunda daralma olduğunda pimaş içi yıkama, basınçlı pimaş borusu yıkama makinesi ile yapıldığında sonuç alınır. Basınçlı gider borusu yıkama pimaş içi yıkama, yağlanmış lavabo gider boruları temizleme gider borusu yıkama yöntemi ile pimaş giderlerini makine ile yıkıyoruz.

Tıkalı Gider Pimaş Yıkama  Basınçlı Pimaş Borusu Yıkama Nasıl Yapılır?

Pimaş yıkama, borularda biriken atıkların temizlenmesi amacıyla yapılır. Tıkalı gider pimaş yıkama işleminin cihaz ile yapılması gerekir. Pimaş içinde biriken yağların temizlenmesi, boruların içindeki atık parçacıklarının temizlenmesi bu işlemle yapılabilir. Bu sayede pimaş tıkanıklığının önlenmesi mümkündür. Çünkü tıkanıklık atıkların birikmesiyle zaman içinde gelişir. Zamanında önlem alarak pimaş yıkama yapılır ise tıkanıklıktan korunabilirsiniz.

  • Gider hattı tıkandı ise önce tıkanıklık açılır, sonra tıkalı giderin tam olarak temizlenmesi için pimaş yıkama cihaz ile yıkama yapılır.
  • Pimaş gider yıkama cihazı yüksek basınç üreten ve uzun bir hortumu bulunan cihazdır.
  • Pimaş boru hattında ucunda basınçlı su püskürten ve 360 derece dönebilen aparat sayesinde bütün boru yüzeyleri temizlenir.
  • Hat ne kadar uzun olursa olsun bu cihaz sayesinde boru içinde oluşan bütün kirli tabaka temizlenir. Boru yüzeyleri temizlenince atıkların borularda tutunup tıkanıklık oluşturma olasılığı düşer.
  • Pimaş yıkama yapılırken gerek görülür ise kimyasal ilaçlı uygulamada yapılır.
  • Pimaş giderleri temizlendikten sonra kamera ile boru içleri görüntülenerek son durum da net görülmüş olur.

Tıkalı gider,  pimaş yıkama sayesinde açılabilir. Hafif derecedeki tıkanıklıklarda özellikle yağ tutmuş giderlerde pimaş yıkama son derece yararlı olur. Tıkanıklığın bu şekilde açılmasını sağlar. Pimaş yıkama için bir makineden yararlanılır. Makine ile pimaş içine basınçlı su püskürtülür. Pimaş boruda oluşan yağ tabakası ve küçük parçacıklar suyla birlikte temizlenir.

Tıkalı Gider Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Gider Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Gider Tesisat Temizleme Tıkalı Gider Pimaş Yıkama Fiyatları

Gider borusu temizliği, basınçlı pimaş içi yıkama yerini tutmasa da tıkalı boru açma kimyasalı ile evde atık gider borusu temizleme elbette daha ucuz bir yoldur. Ancak, basınçlı suyla pimaş temizleme ve sonrasında da  kamera ile pimaş içi görüntüleme olması gereken en uygun fiyatlı yoldur.

Tıkanıklığın sürekli yaşandığı giderlerde yapılan bu temizlikte fiyat olgusu yıkama yapılacak hattın uzunluğu, boru çapı ve hangi gider olduğu ile ilgilidir. Tıkalı Gider Pimaş Yıkama fiyatı alırken sadece fiyatı değil, gider temizleme işleminin nasıl yapıldığı ve ne ile yapıldığını da sorun. Fiyat karşılaştırmasını da aynı şartları sağlayan firmalar arasında yaparsanız sağlıklı fiyata ulaşmış olursunuz. Tıkalı Gider Pimaş Yıkama fiyatları 500 TL’den başlar. Kanal yıkama fiyatları için hat uzunluğu fiyatı belirleyen ana kriterdir.

Benzer Gönderiler: