Tıkanıklık Açma 1061 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı  kanal açma teli tesisattaki pis su giderlerinin ve kanalizasyon borularının tıkanması sonucu  kullanılmaktadır. Bu tür tıkanıklıklarda boruların tıkanmasına yol açan yabancı maddeler yumuşak yapıda olursa bu telin kullanılması mümkün olabilir. Klozet gider açma teli, tıkalı banyo açma teli veya lavabo açma teli gibi farklı isimlerde karşımıza çıkar. Tıkanıklığı açmak için edindiğiniz bu telin kullanım şeklini yani gider açma teli nasıl kullanılır sorusunu da bilmeniz gereklidir.

Kolay yollarla lavabo açma için kullanılan lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı? Lavabo açma teli ile kanal açma, tıkalı gider borusu açma işi yapılır mı? Profesyonel tesisatçı bu tıkalı gideri açma yöntemleri ile değil profesyonel cihazlarla tıkanıklığı açar. Boru açma spirali ve benzeri tesisat tamir malzemeleri tıkalı giderin açılmasında çözüm olmayabilir.

Tıkalı Kanal Açma Teli ve Tıkalı Gideri Açma Yöntemleri

Tıkalı kanal açma teli özellikle lavabo tıkanıklığında kullanılabilen bir malzemedir. Fakat tıkanıklığa neden olan sert maddeler olursa telin işe yaramayacağını da belirtelim. Bu malzeme tıkanıklık açma işleminde sadece bez parçası, tuvalet kâğıdı yumuşak maddeler nedeniyle oluşan tıkanıklıklarda kullanılabilir. Fakat özellikle mutfak giderinde yağlanma sonucunda oluşan tıkanıklıkta kanal açma telinin pek faydasını görmezsiniz. Tıkanıklık yapan yağ dokusunu telle çıkaramayacağınız için bu tür tıkanıklık sorununda işe yaramaz.

Tıkalı Kanal Açma Teli | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Kanal Açma Teli | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı tesisat kanal açma teli normalde 3 mt uzunluğunda olur. Ancak gerektiği takdirde tele ek yapılarak uzatma olasılığı bulunmaktadır. Klozet gider açma teli, tıkalı banyo açma teli, lavabo açma teli veya gider açma teli nasıl kullanılır?

Tıkanıklık açma sırasında kanal açma teli döndüre döndüre giderin içine sokulur. Gideri tıkayan etken tele sarılır ve dışarıya çıkarılır. Bu tel çoğu zaman tıkanıklığın olduğu yerde kalır ileriye gitmez. Çok başarılı sonuçlar alındığını söylemek olanaksızdır. Çünkü, bu tel çok ince ve hafif bir engel ile karşılaştığında eğilen türde bir teldir. Bu açıdan eğer şansımız deneyeceğim diyorsanız tabiki şansınızı deneyin. Nihayetinde tıkalı kanal açam teli ile de tıkanıklık açma şansınız vardır.

Tıkalı Kanal Açma Teli ve Boru Açma Spirali Nereden Alınır?

Lavabo açma teli, gider açma sustası, tıkalı banyo lavabo açma teli ve klozet gider açma teli gibi farklı isimlerde bilinen bu malzemeyi tedarik etmek zor değildir.

Tıkanıklık açma teli nalburlarda satılmakta olup, tek kullanımlık bir malzeme dersek yanlış söylemiş olmayız. Genelde nalburlardan veya yapı marketlerden alınan tıkanıklık açma teli ince ve dayanıksızdır.  Dayanıksız deme nedenim, tıkalı gidere gönderdiğiniz tel en ufak bir sert yapı ile karşılaştığına eğilmeye başlar. Bu noktadan sonra tıkanıklık telini ileri itme şansınız olmayacaktır.

Tıkanıklığın temelinde zaten boruyu tıkayan madde bir tampon bölge oluşturur. Siz tıkanıklık teli ile burayı ileri, rögara doğru itemez iseniz tıkanıklık açma fonksiyonunuzu yitirmiş olursunuz. Bu açıdan tıkalı kanal açma tel diye satılan bu malzeme ileri seviye tıkanıklıkları açmada kullanılamaz. Tıkanıklık açmaya uğraştınız fakat tıkanıklık açılmadı ise çok fazla gider borularını zorlamadan profesyonel tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklığı açan tesisatçı çağırın. İşin özeti,  tıkalı kanal açma teli evde basit tıkanıklıkları açmada da kullanılabilir.

Benzer Gönderiler: