Tıkanıklık Açma 453 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı lavabo borusu açma yöntemleri içerisinde makine ile tıkalı gider açma olmalı ve profesyonel tesisatçılar ile bu uygulama yapılmalıdır. Yağdan tıkanan boru söz konusu ise  lavabo tıkanıklığını açmak için kimyasal açıcı kullanılabilir. Tıkanan lavabonun borusunu açmak için evde tuz ve sirke ile lavabo açma yapılabilir. Aynı şekilde mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise bu yol izlenebilir. Baktınız işe yaramadı bu defa pompa ile tıkanan lavaboyu açmak için şansınızı deneyin. Tıkalı lavabo, mutfak gideri açma, tıkalı boru açma yöntemleri arasında evde yapılabilecekler sınırlıdır.

Lavabo borusunun tıkandığına her zaman tanık olabiliriz. Gün içinde sıkça kullandığımız lavabolardan sular gitmiyorsa tıkandığını anlayabilirsiniz. Evde yapılabilecekleri yaptınız tıkalı boru açılmadı. Bu aşamadan sonra, tıkalı lavabo borusu açma hizmeti veren bir tesisatçı çağırarak bu sorundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Kolay yollarla lavabo açma, tıkalı gider borusu açma, sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma işler ters gitmez ise pratik çözümdür. İşler ters gider ise cihazla tıkanmış gider borusu açma işi ve lavabo tıkanıklığını gideren ustalarla lavabo gider borusu robotla açılır.

Tıkalı Lavabo Borusu Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı için evde genellikle pompalama yapar ve tıkanıklığı açmaya çalışırız. İlk etapta tıkanıklık açılmış gibi görünebilir. Ancak tıkanmaya neden olan atıklar daha derine inerek birikmeye başlar. Zaman içinde inatçı bir tıkanıklık oluşur. Tıkalı lavabo açma cihazla yapıldığında ise tıkanıklık açıldığı gibi uzun bir süre bu sorunu yaşamazsınız. Gelişigüzel yöntemleri kullanmak yerine tıkanan lavaboları cihazla açan bir tesisatçıya açtırmaya çalışmalısınız.

Tıkanmış lavaboları sürekli pompalamak yerine kalıcı olarak tıkanıklıktan kurtulmayı denemelisiniz. Lavabo borusunda biriken atıkların tamamen temizlenmesi için cihazla tıkanıklığın açılması gerekir. Tıkalı lavabo borusu açma cihazla nasıl açılır, bunu ustalara danışarak öğrenebilirsiniz. Cihazla kırmadan lavabo borusu açılabilir. Evinize zarar vermeden tıkanıklık sorunu giderilebilir.

Tıkalı Lavabo Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Lavabo Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Lavabo tıkanıklığı basit gibi görünse de aslında ötelenmemesi gerekir. Eğer çok dikkate alınmaz ise lavabodan geri gelen atık su ilerleyen günlerde klozetten, süzgeçten hatta mutfak giderinden geri taşma yapacaktır.
  • Makine ile tıkanıklık açan bir tesisatçı çağırmış olsanız çok ilerlemeden lavabo tıkanıklığı makine robot sayesinde kırmadan dökmeden açılır.
  • Makineli tesisatçı tıkanıklığı açmaz ise tıkanıklık ile beraber ortaya çıkacak zararlar artacaktır. Pimaş içinde kalan atık su zamanla bağlantı yerlerinde contaların zayıfladığı yerlerden alt kata pis su akmaya başlayacaktır.
  • Etrafa pis kokular yayılacak istenmeyen görüntü kirlilikleri oluşacaktır.
  • Evde kendi başıma ben lavabo tıkanıklığını açarım diyerek elinize sert bir cisim alıp tıkanıklığı açmaya çalışırsanız boruya zarar verebilirsiniz. Bu durumda yüksek maliyet gerektiren tadilat yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.

Tıkalı lavabo açma işi yapılmaz ise tıkalı lavabodan gelen koku sizi ve ev halkını rahatsız edecek düzeye gelecektir. Profesyonel  tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı lavabo gideri açma yolları robotla sağlanmakta olup yapmanız gereken tıkanıklığı makine ile açan tesisatçı çağırmak olacaktır. Tuvalet lavabo tıkanan gider borusu açma, tıkanan gider borusu açma uygulaması yapılırken etraf kırılmadan tıkanıklık makinesi ile lavabo tıkanıklığı açılır. Tıkanan lavabo nasıl açılır diye bir arayışınız veya derdiniz olmasın.

 Kameralı Tıkalı Lavabo Borusu Açma Fiyatları

Tıkanıklık açmak için verilecek fiyat tıkanıklığın hangi giderde olduğu ile alakalı olduğu kadar kaçıncı katta olduğu da önemlidir. Orta katlarda tıkanan lavabo açma fiyatı 250 TL civarındadır. Bodrum katta bu fiyat daha yüksek olacaktır.

Tıkalı gider açma aparatı, tıkanmış lavabo açma apraratı, lavabo açıcı ve , tıkalı boru açma kimyasalı ile kendi çabamızla da lavabo tıkanıklığını açmaya çalışsak bir maliyete katlanmak zorundayız. Oysa garantili kesin çözüm sunan tesisatçı profesyonel banyo lavabo tıkanıklık açma yöntemleri ile tıkanan lavaboyu açar. Kameralı gider açma, lavabo gideri açma uygulamaları dururken neden sonucu belli olmayan çabalar içerisine giresiniz. Tıkalı bir lavaboyu açmak, tıkanıklık açma çalışması pimaş yıkama yapmak evde mümkün olmaz ise profesyonel yardım alırsınız.

Tıkalı gider borusu açma, mutfak lavabo gideri açma için evde karbonat sirke ile lavabo açma başarılı olunur ise düşük maliyet demektir. Su dolu tıkalı lavabo mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise evde pratik lavabo açma  mutfak gider borusu açma  denenmelidir. Bütçenizin durumuna göre evde çözüm yolları da denenebilir.

Benzer Gönderiler: