Tıkanıklık Açma 529 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mutfak giderinin tıkanması sıkça yaşanan bir sorundur. Tıkalı mutfak gideri açma için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Ancak en doğru yaklaşım tıkalı mutfak giderinin cihazla açılmasıdır. Tıkanan mutfak gideri hayat akışını olumsuz yönde etkileyeceği için ivedi tıkanıklığın kalıcı çözüme kavuşturulması gereklidir.

Evde mutfak gideri açma, tuvalet gideri açma ya da mutfak gider borusu tıkandığında mutfak giderini açma için kullanılacak yöntemler kısıtlıdır. Mutfak lavabo gideri açma, tıkalı mutfak gideri açma yağ tıkalı boru açma için tıkanıklık açma kimyasalı ya da gider açma teli kullanılır. Oysa tıkanıklık zor ise gider tıkayan atıklar, pimaş yıkama ve pimaş açma makinesi ile açılıp temizlenir.

Yağdan tıkanan mutfak gideri, tıkanmış mutfak lavabosu için tuz ve sirke ile lavabo açma yöntemi etkili olur mu deneyenler bilir. Tıkalı lavabo gider borusu açma, mutfak lavabosu açma, ve mutfak gider borusu açma için bu doğal yöntemin etkili olması tıkanıklığın hafif düzeyde olmasına bağlıdır. Mutfak lavabosu tıkandı su gitmiyor ise evde doğal yöntemler veya kimyasal açıcı ile tıkalı lavabo gideri açma,  tıkanmış mutfak açma, denenebilir. Diğer taraftan genelde mutfak giderinin tıkanma sebepleri arasında en büyük pay mutfak borusunun aşırı yağlanmasındandır .

Sık sık tekrarlanan mutfak gideri tıkanmaları ve evde mutfak gideri açma çabaları tıkalı boru açma için yeterli olur mu?  Tıkalı gider borusu nasıl açılır? Bu sorunun tek cevabı yoktur, yani eğer tıkanıklık müdahale edeceğiniz yere yakın bir yerde sorun var ise tıkanıklık daha kolay çözülür. Tıkalı lavabo giderini açmak için evde vereceğiniz uğraş boca çıkmasın istiyorsanız bilinçli müdahale etmeniz gereklidir. Tıkalı boru açma, mutfak lavabosu mutfak tıkanıklığı ve gider tıkanıklığını kolay yollarla açma yöntemleri için Uzmanlar Tesisat olarak yanınızdayız.

 Tıkalı Mutfak Gideri Açma Yağdan Tıkanan Mutfak Açma

Mutfak giderini, atık yağlar, besin artıkları, deterjan kalıntıları gibi pek çok etken mutfak gider borusunun tıkanmasına neden olabilir. Bu yüzden mutfakta pompa eksik olmaz. Tıkanan mutfak giderini pompalayarak açmaya çalışırız. Ancak tıkalı mutfak giderini pompaladıkça atıklar bir köşede birikmeye başlar. Bir süre sonra daha ciddi tıkanıklıklarla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Aynı şekilde kimyasal açıcılarda zamanla giderlere zarar verebilir. Bu nedenle tıkalı mutfak gideri açma robotla yapılmalıdır.

Sürekli tıkanan mutfak gideri ile uğraşmak istemiyorsanız tıkalı mutfak gideri açma robotla kırmadan hizmet verecek bir servis çağırmalısınız. Mutfak tıkanıklığını kalıcı olarak açan bu yöntem sayesinde mutfakta gönül rahatlığı ile işlerinizi yapabilirsiniz. Robot denilen cihaz mutfakta kırmadan tıkalı gider borusunu açar. Tıkanıklık nedeniyle etraftaki pis kokuya, atıkların taşmasına katlanmak zorunda kalmazsınız.

Tıkalı Mutfak Gideri Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Mutfak Gideri Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Mutfak giderinde oluşan tıkanıklık arızası diğer giderlerde oluşan tıkanıklık türlerinden farklı yönleri vardır. Bu anlamda mutfak tıkanıklığının açılması ve tam çözüme kavuşturulması için ek yapılması gereken uygulamalarda olur.
  • Mutfak gider borusu robotla açıldıktan sonra tıkanıklığın son hali kamera ile görüntülenmeli ve tıkanıklık tam açılmadı ise duruma göre müdahale edilmelidir.
  • Mutfak tıkanıklığına neden olan şey diğer tıkanıklık türlerinden farklı olarak  boru yüzeylerine yapışan yağ tabakasıdır. Yağ tabakası oluşumundan sonra gidere atılan en küçük şey bile buraya yapışıp kalır. Bundan dolayı mutfak giderinde sürekli tıkanıklık yaşanmaya başlar.
  • Bu duruma bağlı olarak mutfak tıkanıklığı robotla açıldıktan sonra da pimaş yıkama cihazı ile boruların yıkanarak tamamen temizlenmesi gereklidir.
  • Pimaş yıkama cihazı ile yumuşak esnek yağ dokusu yıkanarak temizlenir. Bu uygulama mutfak tıkanıklıklarında vazgeçilmez bir hizmettir.

Mutfak gideri yağdan tıkandığında sadece tıkanıklığın açılması yetmez, mutfak gider borusu nasıl temizlenir hususu burada öne çıkar. Yumuşak yağ dokusu tıkanıklık açma robotu ile değil tam olarak pimaş yıkama ile temizlenir. Tıkanan mutfak gideri açma, tıkalı mutfak gideri açma en uygun fiyatlarla tıkanmış mutfak gideri açılır ve kamera ile görüntülenir.

Robotla Tıkalı Mutfak Gideri Açma Fiyatı

Mutfak tıkanıklığı açma fiyatını belirleyen şey mutfak giderinin hangi katta olduğu ve tıkanıklığın açılması için kullanılacak yöntemdir. Mutfak gider tıkanıklığı robotla açıldıktan sonra kamera ile görüntülenip pimaş yıkama gerekli mi değil mi karar verildikten sonra fiyat netleşir. Sadece mutfak tıkanıklığı açma uygulaması kamera ile görüntüleme dahil 300 TL civarındadır. Pimaş yıkama gerekli ise onun için pimaş hat uzunluğuna göre fiyat verilir.

Evde tıkalı mutfak lavabosu nasıl açılır pratik çözüm tıkalı boru açma kimyasalı ile elde edilir mi deneyenler bu uygulamanın kısmi çözüm olduğunu görür. Tıkalı gider borusu açma İstanbul, kanal açma servisi lavabo tıkandı su gitmiyor gibi sorunlarda da yanınızda olacaktır.

Benzer Gönderiler: