Tıkanıklık Açma 630 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkalı süzgeç açma, bilinenin aksine makine kullanılarak pratik yöntemlerle açılır. Banyo süzgeci tıkanıklığı yaşanıyorsa tedirgin olmanıza gerek yok. Tıkalı süzgeç açma alanında yeni yöntemleri kullanan bir servis çağırmanız sorununuzu çözecektir. Süzgeç tıkanıklığı çoğu zaman önemsenmese de eğer açılması sağlanmaz ise diğer giderlerde taşmalara da neden olabilir.

Süzgeçlerin tıkanması durumu eğer süzgeç kirli olur ise tıkanır. Banyoda yer süzgeçlerine kıl, tüy fazla gider ise ve süzgeç temizliğine dikkat edilmez ise tıkanır. Tıkalı banyo gideri, gider açma teli ile açılabilir veya kimyasal açıcılar ile açılabilir. Süzgeç gideri tıkandığında,  balkon süzgeçleri tıkandığında evde süzgeç tıkanıklığını açmaya çalıştınız eğer açılmaz ise robotla tıkanıklık açan tesisatçıdan yardım alın.

Süzgeç tıkanıklığı açma, banyo yüzeyinde ve balkon yüzeyinde olan süzgeçler için zor olabilmektedir. Nedeni tıkanıklığa süzgeçten müdahale edilecek ise tıkanıklık robotunun yayı buradan girmeyebilir. Tıkalı süzgeç gideri, süzgeç tıkanıklığı açma işi, yer süzgeci tıkanıklığı açma yapılacak ise uygun giderden tıkanıklık teli gönderilmelidir.

 Tıkalı Süzgeç Açma ve Tıkalı Banyo Gideri Açma

Banyo yer süzgeci sıkça tıkanan giderler arasındadır. Süzgecin tıkanmasına neden olan çeşitli etkenler vardır. Saç telleri, vb. atıklar gibi etkenler tıkanıklığın başlıca nedenleridir. Süzgeç tıkanıklığı ile karşılaşıldığında mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır. Süzgeç giderini açmak için kimyasal açıcı, pompa gibi yöntemlere başvurmak tıkanıklığı açmak için çözüm olmaz. Bu nedenle bir usta çağırmalı ve cihazla tıkanıklığın açılmasını istemelisiniz. Tıkalı süzgeç açma cihazla yapıldığında etrafa zarar verilmez.

Tıkalı Süzgeç Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkalı Süzgeç Açma | Uzmanlar Tesisat

Süzgeç gideri tıkandığında fayansların kırılacağı için telaşa kapılmamalısınız. Tıkalı süzgeç açma cihazla kırmadan yapılabilir. Bu tıkanıklığın açılması için kameralı görüntüleme yapacak cihaz ile kanal açma cihazı kullanılır. Bu şekilde süzgeç tıkanıklığı zahmetsiz bir şekilde açılabilir. Fayanslar kırılmadan, evde ek tadilat yapmanızı gerektiren bir hasar verilmeden ustalar çalışabilir. Kameralı görüntüleme yapılır ve tespit edilen tıkanıklık cihazla açılır.

  • Süzgeç tıkandığında su geri gelmeye başlar veya dökülen su gitmez etraf ıslanır ve istemediğiniz görüntü kirliliği ortaya çıkar.
  • Süzgeç tıkanıklığı olduğunda sadece süzgecin olduğu gider tıkanmamış olabilir. Örneğin banyo süzgecinden bahsediyorsak burada bütün giderlerin bağlandığı ana pimaşta tıkanıklık olduğunda da süzgeçten su geri gelebilir. Ana pimaş en yakın süzgeç ise ilk su süzgeçten geri gelmeye başlayacaktır.
  • Tıkanan süzgeç balkonda ise burada tıkanıklık olması durumunda süzgecin bağlı olduğu yağmur iniş pimaşlarında bir tıkanma olmuş olabilir. Siz bu tip tıkanıklığı açmaya çalıştığınızda eğer tıkanıklık açılmaz ise makine ile tıkanıklık açma servisini çağırmayı unutmayın.
  • Tıkanan süzgeç otopark süzgeçleri ise burada ana hatta bir sıkıntı olduğu aşikardır. Bu tip tıkanıklıklar profesyonel cihazlarla açılabilir.

Yer süzgeci tıkanıklığı, banyo yer süzgeci tıkanıklığı açma  nasıl yapılır, tıkalı yer süzgeci ve tıkanmış yer süzgeci  başlıkları için yapılacak uygulama aynıdır.

Cihazla Tıkalı Süzgeç Açma ve Tıkalı Banyo Gideri Açma Fiyatları

Gider tıkandığında uygun fiyatlarla tıkalı banyo gideri açma, tıkalı gider borusu açma, mutfak gideri açma ve pimaş açma yapılır. Duşakabin gideri tıkandığında evde gideri açma teli ya da banyo gideri açıcı kimyasalları kullanılır. Çünkü, makineli lavabo açma yöntemine göre evde tıkanıklığı açmak maliyeti çok daha düşük olacaktır.

Tıkanan süzgeç için fiyat verilecek ise önce süzgecin nerede olduğu hangi süzgeçte tıkanıklık olduğu sorulmalıdır. Tıkanan süzgecin orta katta bir dairede olduğunu var sayarsak süzgeç tıkanıklığı açma fiyat 250 TL civarındadır. Dediğimiz gibi süzgeç tıkanıklığı için fiyat verilirken süzgeç tıkanıklığının nerede yaşandığı sorularak fiyat verilmelidir. Tıkalı boru açma teli alıp banyo süzgeç açma işini kendiniz yapacaksanız maliyet daha düşük olur ancak işin sonu nereye varır bilinmez.

Benzer Gönderiler: