Tıkanıklık Açma 546 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan borudan su geri geliyor ise tıkanıklık kaynaklı suyun taşıdığı ve tıkalı gider açılmadıkça suyun gitmeyeceği aşikardır.  Pis su borularında oluşan tıkanıklık yüzünden su kanalizasyona gitmez ve geri gelir. Bu durumda boruyu kullanamazsınız. Hem günlük yaşam süreciniz etkilenir çeker hem de mağdur olursunuz.

Mutfak gider borusundan su taşması ile mutfak gideri suyu geri veriyor diye ne yapacağınız düşünmeden sert bir cisimle gidere müdahale etmeyin. Gider borusundan su geliyor ise ya da  mutfak lavabosundan su geri taştığında yapılması gereken ya kimyasal açıcı kullanmak ya da tesisatçı çağırmak gereklidir. Pis su geri geliyor ise pimaş hattında tıkanıklık var demektir. Bulaşık makinesi giderinden su gelmesi de aynı şekilde tıkanıklık olduğundandır.

Lavabodan su geri geliyor ne yapmalıyım, lavabodan su geri geldiğinde, gider borusundan su geri geliyor ise ilk yapmanız gereken muslukları kapatmanız olacaktır. Tıkanan mutfak tıkanan lavabo ve tıkanan küvet, mutfak lavabo giderinden pis su geliyor olması pis kokuların ve görüntü kirliliğinin olması demektir. Su geri tepiyor, çamaşır makinesi giderinden su geri basıyor ise robotlu cihazla tıkanıklık açan tesisatçı çağırın.

Tıkanan Borudan Su Geri Geliyor Mutfak Gideri Suyu Geri Veriyor Ne Yapmalıyım?

Tıkalı borudan atıklar gitmez ve pis su geri gelir, bunun nedeni giderin tıkanmış olmasıdır. Atıkların birikmesi yüzünden boru tıkanmış olabilir. Eğer tıkalı boruyu kendi çabalarınız ile açmaya çalışmışsanız su geri geliyor ise başarılı olmadığınızı anlayabilirsiniz. Boru tıkanıklığında robotla işlem yapılması gerekir. Tıkanıklığın kalıcı olarak ve kesin şekilde açılması için mutlaka yardım almalısınız. Tıkalı borudan su geri geliyor ise bunun ihmal edilmemesi gerekir.

Tıkanıklık olan giderlerde suyun geri gelmesi beklenen bir sonuçtur. Tıkanan borudan su geri geliyor diye yakınıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Kamera ile pimaş borunun görüntülenmesi ve tıkanıklığın robot ile açılması gerekir. Tıkanıklığın açıldığından emin olduğunuz zaman suyun geri gelme sorunu da çözümlenmiş olur.

Tıkanan Borudan Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Borudan Su Geri Geliyor | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkanıklık olduğunda evde kendi çabanızla yapabileceğiniz şeyler sınırlı olup, tıkanıklığı açmaya çalışsanız da her zaman sonuç alamazsınız. Gideri açmak için ya kimyasal kullanırsınız ya da sert bir cisimle tıkalı giderdeki cismi iterek tıkanıklığı açmaya çalışırsınız. Tıkanıklığı açarken hırs yapıp sert cisim ile pimaşı zorladığınızda pimaş kırılabilir. Pimaş kırılır ise sorun çözülmediği gibi yeni bir soruna daha neden olmuş olursunuz.
  • Tıkalı gideri açmak için uğraş vermenizde sıkıntı yok ancak bunu yaparken lütfen pimaş boruları kıracak derecede itmeyin, vurmayın.
  • Sizlerin açabileceği tıkanıklık çeşidi basit ilerlememiş türde ki tıkanıklık olup eğer tıkanıklık açılmayacak gibi ise çok ısrarcı olmadan, robotla tıkanıklık açan tesisatçı servis çağırın.

Tıkanan Borudan Su Biraz Aktıktan Sonra Geri Tepiyor Kaç Paraya Açılır?

Gider borusundan su geri geliyor ise lavabodan su geri geldiğinde ya da pis su borusu su taşması durumunda en uygun fiyatlarla kırmadan tıkalı gider açılır. Bulaşık makinesi gider borusundan su geri geliyor ise mutfak tezgahının altından su gelmesi durumunda 300TL’ ye kırmadan gider açılır.

Tıkanan gider türüne göre koku yoğunluğu değişkenlik gösterir. Tıkanan gider, tuvalet tıkanıklığı ise ve pis su dışarı taştı ise bu durumda çok kötü kokular oluştuğu gibi görüntü kirliliği de oluşur. Mutfak tıkanıklığı olduğunda da kötü koku yoğun derecede hissedilir. Temelde bütün giderler ana gidere bağlandığı için aslında hepsinde koku oluşması beklenen bir durumdur.

Lavabo giderinin tıkanması sebebi ile lavaboya su döktüm su geri geliyor şikayeti ortaya çıkar.  Gider borusundan su gelmesi,  banyo giderinden gelen su ve balkon giderinden su gelmesi tıkanıklık kaynaklıdır. Tıkanan borudan su geri geliyor ise robotlu cihazlarla tıkalı boru açılmalıdır. Tıkanıklık açma fiyatları bir daire için tıkanıklık çeşidine göre değişse de 300 TL’ den başlar.

Benzer Gönderiler: