Tıkanıklık Açma 568 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan gider borusu nasıl açılır, fayanslar kırılır mı, evime zarar gelir mi, gibi aklınıza takılan sorular için firmamızın deneyimli ustalarına danışabilirsiniz. Gider tesisat boruların tıkanması sonucunda tıkanan gideri açmak için arama yaptığınızda tıkalı boruyu ne açar diye farklı yöntemler bulacaksınız. Evde uygulanacak yöntemler tıkalı boru açma kimyasalı kullanmak ya da  tuz ve sirke ile lavabo açma doğal yöntem kullanmaktır. Tesisatçının yapacağı ise tıkanan lavabo açma pratik yöntemi robotla boru gider tıkanıklığı açılması şeklindedir.

Boru tıkanıklığı nasıl açılır, tuvalet borusu tıkandı nasıl açarım, pimaş gider tıkanıklığı açma gibi tesisat sorularınız da ve sorunlarınız da profesyonel destek alın. Tıkanan lavabo nasıl açılır, banyo gideri nasıl açılır için karbonat sirke ile tıkanıklık açma uygulaması yapılırsa çözüm olur mu? Evde pratik tıkanıklık açma uygulaması karbonat ve sirke ile yapılabilir. Eski borularda gider tıkanıklığı, tıkalı mutfak gideri ya da banyo gideri aşırı kirli ise makineli robotlu tıkanıklık açan tesisatçı çağırmak gerekecektir.

Boru Gider Tıkanıklığı ve Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır?

Müşterilerimizden gelen soruların içinde en yoğun olanı tıkanan gider borusu nasıl açılır kameralı kırmadan yapılabilir mi şeklindedir. Gider borusu atıklar nedeniyle tıkanmaya her zaman yatkındır. Gider borusunun içi normalde görünmediği için hangi bölgenin tıkandığını anlamak zordur. Bu durumda tıkanıklık tespiti için kameralı görüntüleme yapılmalıdır. Bu yöntem sayesinde tıkanıklık kırmadan açılabilir.

Gider borusu tıkanıklığı ile karşılaştığınızda firmamızı arayarak tıkanan gider borusu nasıl açılır kameralı cihazla görüntüleme yapılır mı gibi aklınıza takılan sorulara yanıt alabilirsiniz. Kameralı cihaz ile gider görüntüleme yapılması halinde tıkanan bölge ve tıkanıklık sebebi bilgisayar ortamında belirlenebilir. Bu sayede gider borusu içindeki yabancı cisim etrafa zarar vermeden tespit edilir. Bu aşamadan sonra kanal açma cihazı yardımıyla tıkalı gider borusu açılabilir.

Gerçi sahada yani uygulamada bahsedilen şekli ile müdahale çoğu zaman imkansız olmaktadır. Çünkü, tıkanan giderde kamera ilerlemez ve görüntü almak imkansız gibidir. Bu nedene dayalı aslında önce tıkanıklık açma robotu ile kırmadan tıkanıklık açılır. Sonrasında açılan pimaş boru içi görüntülenerek içerideki durum net görülür. Bu şekilde yapılan uygulama daha net olmakta ve sorun daha iyi anlaşılmaktadır.

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkanan gidere kamera gönderilmeden önce robotla tıkalı gider açılır ki, kamera giderde ilerleyebilsin ve tıkanıklığın ana nedeni ile ilgili görüntü alabilsin.
  • Eğer tıkanan pimaş giderine kamerayı zorla göndermeye çalışırsanız hem başarı sağlayamaz görüntü alamazsınız hem de kamera zarar görür.
  • Sahada sağlıklı olana, sonuca dayalı olan önce tıkalı gider borusunun açılması sonrasında da kamera ile net görüntü alınmasıdır.

Gider tıkanması nasıl açılır, pimaş gider tıkanıklığı açma, boru tıkanıklığı nasıl açılır ve neden tıkanır gibi sorular umarım yanıt bulmuştur.

Tıkanan Pimaş Boru  Gider Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tıkalı gider açma fiyatlarının belirlenmesi tıkanıklığın hangi giderde olduğu ve tıkanan giderin kaçıncı katta olduğu ile ilgilidir. Ortalama orta kat bir dairede en düşük tıkanıklık açma ücreti 250 TL dir. Tıkanıklık ücreti her daim ödemek zorunda kalmamak adına bir kaç şey bilinir ise faydalı olacak ve bütçenize katkı sağlamış olacaksınız.

Tıkalı boru açma kimyasalı ile mutfak gider borusu nasıl temizlenir? Basit bir uygulama gibi de görülse kullanılacak kimyasal sıvının kullanım şartları iyi bilinmelidir. Mutfak gideri temizlendiği için tıkanıklık yaşanma riski de azalır ve tıkanıklık yaşanma sıklığı azalacağı için cebinizden para çıkmayacaktır. Bunun dışında tıkalı boru açma teli, tıkalı gider açma aparatı ile de tıkanıklık açılır ise tıkanıklık açma ücreti ödemeden sorunu çözmüş olursunuz.

Tıkalı gidere evde kaynamış su dökmek lavabo açma yöntemi olarak adlandırılır mı bilemiyorum. Evde maliyet oluşturmadan sirke ve karbonatla lavabo açma, tıkanan gider borusunu açma genelde yapılır. Sirke ve tuz ile gider açma ya da tıkalı boru açma kimyasalı ile pimaş tıkanıklığı açma yine maliyeti düşük tıkanıklık açma uygulamalarıdır. Ancak, , apartman gider borusu tıkandı ise bu tıkanıklık türünü basit yöntemlerle açamazsınız.

Benzer Gönderiler: