Tıkanıklık Açma 544 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan gider borusu herkesin başına gelebilecek tesisat sorunudur. Bununla karşılaşanlar gider borusunun nasıl açılacağını merak ederler. Bu sorundan en hasarsız şekilde kurtulmanın yolunu ararlar. Tıkalı gider açma makinesi ile giderlerdeki borulara zarar verilmeden tıkanıklık açılır. Tıkanan gider borusunu açmada kimyasal açıcı, tıkalı boru açma kimyasalı ya da tıkalı gider açma aparatı kullanılabilir. Yağ tıkalı boru açma tuvalet gider borusu ya da lavabo gider borusu açma veya tıkanan gider borusunu açma işi profesyonel makineleri gerekli kılar.

Tıkanan gider borusunu açmak için farklı yöntemler olup evde tıkanan gider borularını açabilirsiniz. Tıkanmış lavabo, tıkanıklık açıcı ile boru açma yöntemi ile ya da tıkalı boru açma teli ile açılabilir. Atık su borusu tıkandığında  tıkalı boru açma kimyasalı kullandığınız halde tıkalı boru açılmaz ise ser cisimle müdahale etmekten kaçının.

Evde kendi başınıza deneyebileceğiniz yöntemler, tıkanan gider boruları ve her tıkanmış lavabo gider borusu açmada olumlu sonuç alamayabilirsiniz. Tuvalet mutfak gideri yada banyo gideri tıkandığında tıkanan tuvalet gider boruları en çok tıkanan giderler arasındadır.

Tıkanan Gider Borusu Atık Su Borusu  Nasıl Açılır?

Tıkanan gider borusunun açılması için tıkanıklık açma makinesi kullanan bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Gider borusunun açılması için bu makinenin kullanılması gerekir. Tıkanıklık cihazı her ebatta pis su borusunun açılmasını sağlayacak özelliklere sahiptir. Cihazın, tıkanıklığı hızlı ve kolay şekilde açacak özellikleri bulunmaktadır.

Tıkalı gider borusu nasıl açılır sorusunun cevabında etrafın kırılıp dökülmesi yoktur. Tıkanıklık cihazının çelik esnek yayı boru çapına göre ayarlanarak gider borusuna gönderilir. Çelik yay boru içinde bağlantı noktalarında bile dönebilecek kadar esnektir. Boru çapına göre kullanılan esnek yay kalınlığı olduğundan tıkalı giderlerin açılması sırasında etrafın kırılmasına gerek kalmaz. Bu konuda deneyimli olan usta boru çapına ve tıkanıklığın özelliğine göre tıkanıklık açma makinesi ile çalışarak tıkanıklığı açar.

Tıkanan Gider Borusu | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Gider Borusu | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkanıklığın olduğu boru içinde tıkanıklığın nedeni her ne ise makine yardımı ile çok meşakkat çekmeden tıkalı boru açılır.
  • Etrafa zarar verilmeden, etraf kirletilmeden ve görüntü kirliliği oluşmadan tıkalı olan gider açılır.
  • Tıkanıklık nedeni sert bir cisim ise rögara doğru itilerek tıkanıklık açılırken, tıkanıklık nedeni yumuşak cisim ise tıkanıklık yayına sarılarak tesisat dışına çıkarılır.
  • Boru çapına göre tıkanıklık yayı kullanılır, tıkalı gider türüne göre tıkanıklık açma ucu kullanılır. Boru çapına uygun yay kullanılmaz ise boruya zarar vereceği gibi tıkanıklık da açılmaz.
  • Tıkalı gider açıldıktan sonra da kamera ile hat boyu görüntüleme yapılarak pimaş boru tesisatında hatalı bir durum olup olmadığına karar verilir.
  • Profesyonel uygulama ile sonu belli olmayan başınıza iş açacak tadilatlık durumlarda yaşanmaz.

 Pimaş boruda tıkanıklık olduğunda ve tuvalet tıkanması olduğunda en uygun tıkanıklık açma yöntemleri ile tıkanmış giderler açılır. Sonrasında ise kamera ile boru içi görüntülenip boru neden tıkanır nasıl açılır kadar önemlidir. Mutfak gider borusu nasıl açılır’ın cevabı kadar neden mutfak tıkandı da önemlidir.

Tıkanan gider boruları ve apartman gider borusu tıkandı ise önce robotla açılmalıdır. Mutfak gider borusu nasıl temizlenir için de önce tıkanıklığın açılması gereklidir.

Makine ile Tıkanan Tuvalet Gider Boruları ve Tıkanan Gider Borusu Açma Fiyatları

Makine ile tıkanıklık açtırdıysanız bilin ki en uygun fiyatla bir arızadan kurtulmuş oldunuz. Zira sonu belli olmayan makine olmadan tıkanıklık açma uygulamaları hiç hesapta olmayan sorunları ortaya çıkarır. Bütçenizi zorlayacak istenmeyen bu durum için lütfen makineli tıkanıklık açma yöntem kullanan tesisatçıdan yardım alın. Ortalama bir daire için en düşük tıkanıklık açma ücrreti 250 TL den başlar. En düşük ücret hangi tip tıkanıklık derseniz bu tıkanıklık lavabo tıkanıklığıdır diyebiliriz.

Tıkanan su borusu nasıl açılır için verilecek cevap farklıdır. Tıkanan su borusu için su jeti dediğimiz hava ve su ile basınç yapılarak açılır. Temiz su borusunu açmak için tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı boru açma teli ve tıkalı gider açma aparatı kullanılamaz. Fiyat konusu da gider borusu açma fiyatı ile aynı değildir.

Benzer Gönderiler: