Tıkanıklık Açma 675 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan giderler nasıl açılır diye araştırma yaptığınızda alacağınız cevap robotla kırmadan tıkanıklığı açıyoruz olmalıdır. Giderler sürekli olarak atıklara maruz kaldıkları için tıkanmaya çok yatkın olurlar. Buna çok dikkat etmiş olsanız bile gider tıkanıklığı sorunu yaşayabilirsiniz. Lavabo tıkandı ise tıkalı lavabo giderini açmak için ne yapacağınızı bildiğinizde telaş ve stres olmaz. Tıkalı gider borusu yani gider tıkanmaları artık kırma dökme olmadan profesyonelce yapıldığı gibi evde kendiniz dahi müdahale edebilirsiniz.

Tıkanan balkon gider borusu tıkandı su gitmiyor, mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise öncelikle tıkalı boru açma kimyasalı kullanılabilir. Tıkalı boruyu ne açar için evde tıkanan lavabo açma pompası da kullanılabilir. Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında da gider açıcı kimyasal açıcılar tıkanmış olan gidere dökülerek tıkanıklığı açma denenebilir.

Yine farklı başlıklar altında ifade edilen, tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkalı gider borusu nasıl açılır, banyo gideri nasıl açılır soruları vardır. Ancak bu tip gider tıkanıklarını kendi başınıza deneyip tıkanıklığı açabileceğiniz yöntemler ile açamayabilirsiniz. İlerlemiş gider tıkanması evde uyguladığımız tıkanıklık açma yöntemleri ile açılmaz ise tıkanıklığı kırmadan robotla açan tesisatçıdan yardım almak gerekli olacaktır. Tuvalet lavabo tıkanan gider borusu açma için beklemek sorunun vereceği zararı artırır.

Robotla Tıkanan Giderler Nasıl Açılır? Tıkanan Gideri Ne Açar?

Öncelikle tıkanan giderleri için profesyonel yardım almanız gerekir. Tıkanan giderler nasıl açılır, bu konuda firmamızdan destek alabilir, detaylı olarak yapılan işlemleri öğrenebilirsiniz. Tıkanan giderler nasıl açılır robotla kırmadan yapan bir usta çağırmanız gerekir. Gideri tıkayan yabancı cismi çıkarmak için robot kullanılır. Robotun ucuna takılan uygun bir aparat tıkanmaya neden olan yabancı cismi kendine sararak dışarıya çıkarır. Taş parçası gibi sert cisimler tıkanmaya neden olmuş ise robot bunu aparat yardımıyla parçalar veya iterek tıkanıklığı açar.

Gider tıkanıklığı banyo, tuvalet, mutfak, lavabo gibi her gün kullandığımız gider borularında yaşanabilir. Ustalarımız tıkanan giderler nasıl açılır robotla, bunun hakkında sizlere bilgi verecektir.

  • Mutfak Tıkanıklığı Açma:

Tıkanan mutfak giderini açmak için genelde tıkanıklık robotuna ince 16’lık  ince yay takılır. Gidere gönderilen tıkanıklık teli makine ile yönlendirilerek tıkanıklık açılır. Özellikle mutfak tıkanıklıkları yağlanmaya dayalı olur. Mutfak tıkanıklığı açıldıktan sonra bir de kimyasal gider açıcı kullanılır ise daha iyi sonuçları alınır.

  • Lavabo Tıkanıklığı Açma:

Lavabo tıkanıklığı genelde lavabo giderinde atılan saç tellerine dayalı tıkanır. Lavabo tıkanıklığı robotla kırma dökme olmadan açılır. Saç telleri ve benzeri atıklar makine teline sarılıp dışarı çıkartılır.

  • Süzgeç Tıkanıklığı Açma:

Süzgeç tıkanıklığı genelde ortak gider tıkanıklığına dayalı ortaya çıkar. Yani banyodaki süzgeç tıkandı ise süzgecin bağlandığı gider borusunda bir tıkanıklık olma ihtimali yüksektir. Yada süzgece kaçırılan uzun saç teli veya zemini yıkarken zeminde bulunan atıklar sebebi ile tıkanır. Burada da etraf zarar görmeden robotla süzgeç  tıkanıklığı açılır,

Tıkanan Giderler Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Giderler Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

  • Tuvalet Tıkanıklığı Açma:

Tuvalete atılan ıslak mendil, tuvalet kağıdı hatta bez tarzı şeyler tıkanıklığın en büyük nedenidir. Robotla zor olan bu tıkanıklıkta açılır. Bu uygulama yapılırken etraf zarar görmez, pimaş boru zarar görmez.

  • Duşa Kabin Tıkanıklığı Açma:

Duşa kabin gider tıkanıklığının en büyük nedeni saç ve kılların gideri tıkamasıdır. Robotla saç ve kıllar makinenin teli ile giderden çıkarılır gider açılır.

Tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkalı banyo gideri açma,  tuvalet tıkanıklığı açma ne kadar sürer ve lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? Bu tür soruların cevabını yazımızı okuduysanız artık sizde biliyorsunuz.

Robotla Tıkanan Gider Tıkanıklığı Açma İstanbul Ücretleri

Su tesisatı ya da gider tesisatı tıkanıklığı için evde  tıkanmış olan gidere, sirke ve tuz ile lavabo açma yöntemi uygulaması yaparsanız maliyet düşük olur. Mutfak lavabo gideri tıkanıklığı ya da  tıkanan lavaboyu açmak için düşük ücretle tıkalı gider açma kimyasalı kullanılır. Banyo gider açma, duşa kabin gideri tıkandı ise küvet gideri açmada mutfak gider borusu temizleme de profesyonel hizmet almanız aslında daha sağlıklı olur.

Robotla tıkanan giderler açılırken fayanslar kırılmadan işlemler yapılır. Kameralı gider görüntüleme yapan ustalar belirledikleri tıkanıklığı robotla zahmetsizce açarlar. Çevreye zarar vermedikleri için de evde ek tadilat yaparak para harcamamış olursunuz. Robotla tıkanıklık açma ücretleri en uygun 250 TL ile başlar tıkanıklık türüne göre de yukarı yönlü fiyatlar değişir. Tıkanıklık açtırma ücreti cebimden çıkmasın ben evde bir kaç malzeme veya ilaç alıp çok ucuza tıkanıklığı açarım diyebilirsiniz.

Evde tıkalı lavabo nasıl açılır sorusu için evde olması gereken veya almanız gereken malzemeleri sıralayalım. Pratik lavabo açıcı, tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı gider açma aparatı bulundurulmalıdır. Bunlarla evde pratik çözüm elde edilebilir. Bazı zor tıkanıklık türleri için sorulan tıkanan balkon gider borusu nasıl açılır, tuvalet tıkanması, tıkanmış tuvalet nasıl açılır için evdeki pratiklik çözüm olmayabilir. Eğer çözümü bu şekilde diğer tıkanıklık türlerinde de yakalayamazsanız mecburen tesisatçı çağıracaksınız. Bu defa düşündüğünüzden daha çok para cebinizden çıkacaktır.

Benzer Gönderiler: