Tıkanıklık Açma 1353 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan su tesisatı nasıl açılır sorusu çoğu zaman kafaları karıştıran bir sorun olmuş ve çokta olumlu cevaplar alınmamıştır. Su tesisatında kireçlenme sorunu daha çok demir boruların kullanıldığı eski tesisatları etkiler. Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır, bunu en fazla tesisatı kireçlenmiş olanlar merak eder. Çünkü bu durumda musluklardan akan suyun basıncı düşer.

En başından söylemiş olalım ki, ilaçlı yöntemle temiz su borusu tıkanıklığı açma yapılmamalıdır. Kullanım suyuna kimyasal karışımı çok doğru olmadığı için bu yöntemi önermiyoruz. Demir tesisat tıkanıklığı ile plastik su tesisat tıkanıklığı açma işini pompa ile temiz su boru tıkanıklığı açma yöntemi kullanarak açma denenebilir. Tıkanmış tesisat borusu atık gider borusu tıkanıklık açma işi robotlarla açılırken temiz su borusu tıkanıklığı açma, tıkanmış su tesisat borusu ve yosun tutmuş su borusu açma da robot kullanılamaz. Buz tutan su boruları açmada da robot kullanılamaz.

Tıkalı tesisat açma servisi, tıkanan su tesisat borusu açma işini en etkili yöntemlerle yapar. Demir tesisat borusu plastik su tesisat borusu ve kireçlenen su tesisat boru tıkanıklığı açmak için gerekli cihazlara sahiptir. Su tesisatı ve gider tesisatı arızaları, temiz su borusu tıkanıklığı açma işi tıkalı boru açma kimyasalı ile olmaz ancak hala bunu kullanan tesisatçılar var. Tıkanmış tuvalet borusu için kimyasal kullanılır ancak temiz su borusu tıkanıklığını açmada kullanılamaz.

 Tıkanan Su Tesisatı Nasıl Açılır ve Tıkanan Su Borusu Nasıl Açılır?

Su borusu tıkanıklığını açmak için basınçlı su kullanılır ancak bu yüksek basınç ürete su jeti ile yapılabilir. Tıkanan temiz su tesisatında, yosun tutmuş su borusu tıkanıklığında ve sıcak su borusu tıkanıklığında da aynı yöntem gereklidir. Demir paslı su borusu temizleme işi farklı bir yöntem gerektirir ancak demir boru da tıkanma var ise burada da basınçlı uygulama gereklidir.

Su tesisatının kireçlenmesi belirttiğimiz gibi genellikle demir borularda meydana gelir. Suyun dolaştığı demir borularda kireçlenme olması doğaldır. Kireçlenme tabakası kalınlaştıkça borulardan geçecek suyun miktarı da azalır. Bu suyun tazyikini azaltır. Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır, bu konuda uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz. Özellikle tesisatınızda kireçlenme ile birlikte paslanma sorunu da varsa kesinlikle bunu ihmal etmemelisiniz.

Tıkanan Su Tesisatı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Su Tesisatı Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Kireçlenen su tesisatı nasıl açılır, su tesisatının kireçlenmenin etkisinden kurtulması için aslında kimyasalla kirecin çözdürülmesi gerekir. Ancak su tesisatında kullanılacak bir formül günümüzde bulunmamaktadır. Kullanım suyunda kimyasal ilaç kullanımı olmayacağı için kimyasal ilaçla yapılacak çözüm bulunmamaktadır.

Bu yüzden kireçlenen su tesisatı deneyimli ve bilgili bir tesisatçı tarafından temizlenmelidir. Eğer demir borularda paslanma varsa paslı su akıyor ise tesisatınızı yenilemekten başka çareniz bulunmamaktadır. Tıkanan temiz su tesisatı için cihazla çözüm üreten tesisatçılardan yardım alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Hava ve su ile basınç yapılarak tesisatı tıkayan her ne ise ortadan kaldırılır. Bu sayede tesisatı kırmadan kalıcı çözüm ayağınıza gelmiş olur.

Makinesiz Tıkanan Su Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanan temiz su tesisatı için çözüm ararken önce komşularda da aynı sorun var mı yok mu bunu öğrenin. Eğer komşularda da musluklardan su az geliyor ise ana şebekeden gelen su basıncı düşük demektir. Sadece sizin musluklardan su az geliyor ise bilin ki sizi ya tesisatın kendisinde ya saat giriş veya çıkışında ya da musluk filtrelerinde tıkanıklık vardır.

Muslukların filtrelerini kontrol edecekseniz önce bakın bakalım bütün musluklarda mı aynı sorun var. Eğer bütün musluklardan az su geliyor ise demek ki musluk filtrelerinden kaynaklanmıyor. Bu durumda sayaç sökülerek kontrol edilmelidir. Bazen şebekeden gelen su yosun falan getirip su giriş noktalarında tıkanıklık oluşmasına neden olmaktadır. Tıkanan Su Tesisatı Nasıl Açılır için en ideal cevap hava ve su ile basınç yapmayı sağlayan cihazla olacaktır.

Benzer Gönderiler: