Tıkanıklık Açma 455 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan tesisat açılır mı bu güne dek hep merak konusu olmuş ve son zamanlarda bulunan çözümler ile bu soru olumlu yanıt bulmuştur. Profesyonel tıkanınmış boru açma veya tıkalı atık su gider açma servisleri teknolojik imkanları kullanarak kırmadan tıkanıklığı açmaktadır. Tıkanan temiz su tesisatı için olan şey  su tesisatı olsun gider tesisatı olsun tıkanabilir. Kırmadan tıkalı boru açma fiyatı, yosun tutmuş demir boru açma fiyatı pratik uygulamalar ile çok uygun olmaktadır.

Bu açıdan tıkanan tesisat açılır mı diye merak etmenize gerek yok. Tesisattaki tıkanıklıklar yeni yöntemlerin ve cihazların kullanılmasıyla daha kolay açılır hale geldi. Kurumsal tesisat firmaları cihazla kırmadan tıkalı tesisatı açar.

Tıkanan Tesisat Açılır mı veya Tıkalı Boruyu Ne Açar?

Tıkalı tesisat açılır mı, sorusunu biraz açmak gereklidir. Tıkanan tesisat temiz su tesisatı mı, pis su gider tesisatı mı? Cevap vermeden önce soruyu anlamakta yarar var. Tıkalı boruyu ne açar sorusu da bu paralelde cevap bulur. Demir tesisat tıkanıklık açma ve plastik tesisat tıkanıklık açma işinde aynı yöntem kullanılır. Sonuçta yöntemler farklı da olsa su tesisatı ve gider tesisatı tıkandığında, kırmadan gider borusu açılır mı sorusu olumlu yanıt bulur.  Cihaz ile lavabo borusu kırmadan açılır mı, lavabo açma teli tıkalı gideri açar mı? Bu soruların yanıtı için yani tıkalı boruyu açmak için profesyonel cihazların gerekliliği aşikardır.

Kendi çabanızla tıkanan gider borusunu açabilir misiniz, tıkalı su tesisat borusu açılır mı bu durum nettir. Cihaz olmadan kırmadan gider borusu açma mümkün değildir.

Tıkanan Tesisat Pis Su Gider Tesisatı ise Tıkalı Boruyu Ne Açar?

Pimaş gider tıkanıklığı açma işinde kameralı pis su tesisatı görüntüleme ve pis su gider borusu açma için de tıkanıklık açma robotu gereklidir. Pimaş gider tesisatın tıkanması genellikle atıklar yüzünden olur. Giderlerde biriken yağ atıkları, besin kalıntıları, kireçlenme gibi etkenler tıkanıklığa neden olabilir. Ayrıca giderlere kaçırdığımız taş, bez parçası gibi yabancı maddeler de tıkanıklığın önemli sebepleri arasındadır. Tesisatın eskimesi, yapımı sırasında eğimin hatalı yapılması, hatalı malzeme kullanılması gibi etkenler de tesisatın tıkanmasına yol açabilir. Tıkalı tesisat açılır mı derseniz pis su gider tesisat tıkanıklığın cihazla açılması mümkündür. Bunun için robot kullanan bir tesisatçı çağırmanız gerekir.

Tıkanan tesisat açılır mı diye sorgulayan kişiler bulunmaktadır. Tıkanıklıktan muzdarip olan bu kişilerin zor durumda kalmaması için robotlu tesisatçı çağırması gerekir. Tıkalı giderler robotla açılarak kullanıma hazır hale getirilir. Ayrıca tıkanıklığın nedeni kırmadan kameralı cihazla tespit edilebilir. Bu yüzden tesisat tıkanırsa panik yapmadan tesisatçınızdan yardım alabilirsiniz.

Tıkanan Tesisat Açılır mı | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Tesisat Açılır mı | Uzmanlar Tesisat

  • Robotla tıkalı gider açılacağı vakit, pimaş boru çapına uygun yay kullanılmalıdır. Kullanılan yaya uzunluğu yeterli uzunlukta olmalıdır.
  • Pimaş tesisatına zarar vermeden, etraf kırılıp geçirilmeden pimaş boru tesisat tıkanıklığı açılır.
  • Tıkalı gider açıldıktan sonra da gerek görüldüğü takdirde kamera ile görüntüleme yapılır. Pimaş içinde bir arıza var ise bu durum net görülür. Arızanın türüne göre de yapılacak en pratik çözüm bulunur.

Tıkanan Tesisat Temiz Su Gider Tesisatı ise Tıkalı Boruyu Ne Açar?

En başından şunu söyleyelim ki, temiz su borusu  tıkanınca nasıl açılacak için hava ve su ile tesisata basınç yapılarak açılır. Tıkanıklık var dediğinizde bu tıkanıklık temiz su tesisatında ise bu tip tıkanıklığın kimyasal ile açılmadığını bilmenizi isteriz. Temiz su tesisat tıkanıklığında farklı bir sistem uygulanır ancak bu uygulamanın garantisi olmadığı gibi sakıncaları da vardır.

Somut örnek olması açısından, temiz su tesisatına hava ve su ile basınç verilerek şebeken gelen pislik, yosun tarzı şey tesisat dışına atılır. Bu yapılırken eğer tesisat eski tip demir boru ise demir borunun delinme riski olabilir. Temiz su tesisatının neden tıkandığını bilmediğimiz için yapılan uygulama ile tıkanıklığın açılması garanti edilemez. Tıkanan su tesisatı nasıl açılır için doğru yöntem ile müdahale edilir ise sonuç olumlu olur.  Bu notu bir daha düşelim; tıkanan su tesisat borusu açma işinde kimyasal kullanılamaz.(2021)

Tıkalı Su Tesisatı Açma Kaç Para?

Tıkanıklık eğer pis su tesisatında ise fiyat verilirken tıkanıklığın hangi giderde olduğuna ve kaçıncı katta olduğuna göre fiyat verilir. En düşük pis su tıkanıklık açma fiyatı 250TL dir. Temiz su tesisatı tıkanıklığı açma ücreti de 200TL den başlar. Tıkanıklık türüne göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

Mutfak bina gider borusu açma, mutfak gider borusu açmak için ödeyeceğiniz para 250 TL iken tıkanan tuvalet borusu açma fiyatı daha yüksektir. Tıkalı boru açma kimyasalı veya tıkalı gider açma aparatı ile evdeki çözüm arayışımız başarılı olur ise daha ucuz çözüm elde edilmiş olur. Fakat bunda başarılı olamazsanız maliyet daha da artmış olur. Çabanız, yorgunluğunuz da cabasıdır.

Benzer Gönderiler: