Tıkanıklık Açma 454 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan tuvalet açma yöntemleri arasında evde tıkanmış tuvalet açma doğal yöntemleri  ve tuvalet tıkanıklığını pratik açma yöntemleri elbette vardır. Tuvaletin tıkanmasına neden olan etkenlere bağlı olarak tıkanıklığın nasıl açılacağı hakkında kullanılacak tıkanan tuvalet açma yöntemleri değişebilir. Tuvalet tıkandı su gitmiyor ile robotla alaturka tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi ile bu sorun çözülür.

Ciddi tıkanıklıklarda profesyonel yöntemlerin kullanılması gerekirken, hafif derecedeki tıkanıklıklarda pompa yapmak yeterli olabilir. Tuvalet tıkandı su gitmiyor ise tıkanan klozet için çok basit  tıkanmış tuvalet açma yöntemleri elbette çözüm olmayacaktır. Doğal yöntemlerle tıkanıklık açma, evde tıkanmış tuvalet açma, pompa olmadan tıkanıklığı açmak gibi  tıkalı tuvalet açma yöntemleri her zaman çözüm olmaz. Tuvalet tıkanıklığı açmak için tıkanıklık açma robotu olmalı ve kamera ile tuvalet açma yöntemi uygulanmalıdır.

Tıkanan Tuvalet Açma Yöntemleri ile Etkili Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Her gün kullanılan tuvalette tıkanıklık olması can sıkıcı sorunlardan biridir. Etrafa yayılan pis koku, pis sızıntı, alta kata sızan akıntılar yüzünden zor durumda kalabiliriz. Tuvaletin tıkanmasına neden olan şeye göre en uygun olan tıkanan tuvaleti açma yöntemleri kullanılmalıdır. Bu konuda bir tesisatçıdan yardım alınması en sağlıklı sonucu verecektir. Tıkanıklığı açmak için hangi yöntemin kullanılacağına karar vermek için öncelikle tuvaletin neden tıkandığı belirlenmelidir.

Tıkanan tuvaleti açma yöntemleri tesisatçınız tarafından belirlenerek kullanılmalıdır. Tuvaletin tıkanıklık nedenine uygun şekilde işlem yapılmalıdır.  Tıkanıklık açma yöntemleri içinde en sağlıklı olanı robotla tıkanıklığın açılmasıdır. Bu yöntemde tuvaletin tıkanmasına neden olan etken giderden zahmetsizce çıkarılır. Evde tadilat yapmanıza gerek kalmadan tıkanıklık açılacaktır.

  • Tıkanan tuvalet giderini açmak için tesisatçılar tıkanıklık açma robotu kullanırlar.
  • Tıkanıklık açma robotunun çelik yayına her tıkanıklık çeşidine göre uç takılır.
  • Tıkanıklık açma yayı hat uzunluğuna kısalığına göre ayarlanabilir. Ana hatta tıkanıklık var ise kalın ve uzun yay kullanılır.
  • Ana hat tıkanıklığı olduğunda acil müdahale edilerek bütün dairelerde oturan kişilerin mağdur olması önlenir.
  • Giderde tıkanıklık nedeni sert bir cisim ise tıkanıklık robotu ile rögara itilir. Yumuşak bez, poşet, ıslak mendil tarzı şey ise tıkanıklık teline sarılarak giderden dışarı çıkarılır.
  • Kırma dökmenin olmadığı kalıcı çözüm sunan profesyonel uygulama imkanı veren cihaz ile tıkalı giderler açılır.
Tıkanan Tuvalet Açma Yöntemleri | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Tuvalet Açma Yöntemleri | Uzmanlar Tesisat

Tıkanmış tuvalet nasıl açılır ve tıkanan klozet nasıl açılır konusunda umarım faydalı bilgiler vermişizdir.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Doğal Yöntemler

Evde tıkanmış tuvalet açma, tıkalı tuvaleti açmak için doğal yöntem dışında evde tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı ile peçete ile tıkanan tuvalet açılabilir. Evde uygulama şansı bulacak yöntemlere bakalım.

  • Tıkanıklık Açma Pompası: Tıkanan gider türü ne olursa olsun pompalama yapmak en bilindik ve en kolaycı çözümdür. Eğer tıkanıklık yakın bir yerde ise belki pompalama işe yarayabilir. Ancak tıkanıklık uzak bir noktada ise pompalama hiç bir işe yaramaz. Bu durumda da yine profesyonel yardım almak zorunda kalırsınız.
  • Tıkanıklık Açma Teli: Tıkanıklık açma teli diye nalburlarda satılan bu tel ince ve dayanıksızdır. Tıkalı gidere saldığınızda en küçük bir sert bir şey ile karşılaştığında eğilir ve ileri gitmez. Tıkanıklık teli bu açıdan kalıcı çözüm üretebilecek bir malzeme değildir.
  • Kimyasal ile Tıkanıklık Açma: Tıkalı giderlerin açılması için değil de daha çok tıkanıklık açıldıktan sonra gider bakımı için kullanılır. Bazı durumlarda da yanlış kimyasal pimaş borularına zara verip su sızıntılarına neden olup, büyük maliyetlerin ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Tıkanıklık olduğunda en kalıcı çözüm profesyonel cihazlarla tıkanıklık açma uygulaması ile olur. Tıkanan Tuvalet Açma Yöntemleri ile kırmadan dökmeden tıkanıklık sorunu ortadan kalkar. Tuvalet tıkandı su gitmiyor geri taşıyor, tıkanan tuvalet borusu açma ve alaturka normal tuvalet açma içinde profesyonel yöntemlerin gerektiği aşikardır. Tıkanan Tuvalet Açma Yöntemleri tesisat tıkanıklığın çözümü önemli bir yere sahiptir.

Benzer Gönderiler: