Tıkanıklık Açma 445 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanan tuvalet lavabo gider borusu açma yöntemi için profesyonel cihazlar ve uzman tesisatçıların gerekli olduğu unutulmamalıdır. Tıkanan mutfak lavabosunu açmak için lavabonun içine 1,5 bardak karbonat dökün, ardından yarım bardak tuz dökün biraz bekledikten sonra kaynar su dökün. Pratik tıkalı lavabo veya gider borusu açma uygulaması ile lavabo tıkandı su gitmiyor durumu sona ersin. Mutfak gideri açma ve tıkalı boru açma evde pratik şekilde açılabildiğini yine farklı yöntemlerde görebiliriz.

Tıkanan lavabo borusu, sirke ve karbonatla tıkalı gider açma uygulaması ile açıldığı gibi tuvalet açıcı kimyasal ile de tıkanan gider borusu açma yapılabilir. Bir de tuz ve sirke ile lavabo açma evde sizin deneyebileceğiniz yöntemler arasındadır.

Tesisatta yaşanabilecek sorunların başında gider tıkanıklığı gelir. Tuvalet lavabo tıkanan gider borusu açma alanında deneyimli bir firma size yardımcı olabilir. Tıkanan gider borusu nasıl açılır, kolay yollarla lavabo açma, tıkanmış tuvalet lavabo ve tıkalı gider borusu açma tuvalet açıcı ürünler ile yapılır mı? Tek başına tıkanıklık açma sıvıları ile çoğu zaman istenilen sonuç alınamaz.

Tuvalet borusu tıkandı nasıl açarım ve tuvalet, banyo veya mutfak gideri açma için profesyonel tesisatçı çağırmanız gerekebilir. Gider tıkanıklığının bir çok sebebi vardır ve gider tıkanıklığı acilen çözümlenmesi gereken tesisat sorunları arasındadır. Bu nedenle mutlaka profesyonel yardım alarak kesin çözüme ulaşın.

Kırmadan Tıkanan Tuvalet Lavabo Gider Borusu Açma

Tesisat hattını kullandığınız giderlerde tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Çok dikkatli olsanız da zamanla giderlerde biriken atıklar bile tıkanmaya neden olabilir. Tuvalet lavabo tıkanan gider borusu açma kırmadan yapılabilir. Çağırdığınız firma cihazla tıkanıklık açma hizmeti verdiği takdirde hiç çekinmeden gider tıkanıklığını açmasını isteyebilirsiniz. Etrafı kırmadan ustalar sizlere yardımcı olarak tıkanıklığı açar.

Gider tıkanıklığı nedeniyle yaşadığınız sıkıntılara son vermek isterseniz tuvalet lavabo tıkanan gider borusu açma kırmadan kameralı hizmet verecek bir tesisatçı çağırmalısınız. Tıkalı giderler kameralı cihazla görüntülenerek tıkanmaya yol açan yabancı cisim kırmadan tespit edilebilir. Bu yöntem sayesinde gider tıkanıklığı daha kolay açılır ve çevredeki fayansların kırılmasına gerek kalmaz.

Tıkanan Tuvalet Lavabo Gider Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanan Tuvalet Lavabo Gider Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkanıklık açma yönteminde temel etken makine olup makine kullanılırken tıkalı gider boru çapına göre tıkanıklık teli makineye takılarak gidere gönderilmelidir.
  • Tıkalı gidere gönderilen tıkanıklık teli boru çapına göre olmaz ise tıkanıklığın açılması olası değildir.
  • Tıkanıklık olduğunda tıkanıklığı açma telinin ucuna tıkanıklığın çeşidine göre de uç takılarak uygulamanın başarılı olmasında önemli bir adım atılmış olur.
  • Tıkanıklık teli tıkalı yere ulaştığında tıkanıklığın nedeni sert bir şey ise makine bu şeyi iterek rögara gönderir.
  • Tıkanıklık teli tıkanan bölgeye ulaştığında tıkanıklık sebebi şey yumuşak bez tarzı, ıslak mendil tarzı, tuvalet kağıdı tarzı bir şey ise tıkanıklık teli kendine sarıp gider dışına çıkarır.
  • Tıkanıklık makinesi ile açılan gider borularında bir zarar oluşmadan etrafta kırma dökme yapmadan tıkanıklık açılmış olur.

Evde en çok görülen gider tıkanıklığı, tıkanan lavabo küvet gideri, pimaş gider tıkanıklığı açma makineli uygulama ile açılması her açıdan avantaj sağlar. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, tıkalı gider borusu açma teknikleri gibi sorularınız var ise mutlaka bu işi iyi bilen tesisatçıya sorun.

Kırmadan Tıkanan Tuvalet Lavabo Gider Borusu Açma Fiyatları

Tıkanan gider borusu açma, sirke ve tuz ile lavabo açma ya da  lavabo gider borusu açma evde denenebilecek yöntemlerdendir. Bir diğer yöntem, tuvalet açma pompası ile pimaş tıkanıklığı açmadır. Evde yapılan uygulamalar elbette maliyet olarak daha düşüktür. Apartman gider borusu tıkandığında, lavabo açma tel yeterli olmayacağı gibi tıkalı boru açma kimyasalı da yeterli olmaz. Evde duşakabin gideri açma işi belki tel ile ya da kimyasal ile yapılır ve cebinizden para çıkmaz ama ana hatlarda bu çözüm olmaz.

Boru tıkanması ile gider tıkanması veya pimaş tıkanması aynı şey olup fiyatları bu paralelde açılacak tıkanıklık türüne göre değişir. Ortalama bir dairede lavabo tıkanıklığı gibi tıkanıklık açma fiyatı 250TL’den başlar. Tıkalı gider borusunu açmak için verilen fiyat tıkalı giderin olduğu kata göre, tıkalı giderin hangi gider olduğuna bağlı olarak fiyat değişir. Tuvalet tıkandığında ödeyeceğiniz ücret ile lavabo tıkandığında ödeyeceğiniz fiyat aynı değildir. Tıkanan tuvalet boruları, ev tuvalet açma,  tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı boru açma teli ile açılır ise maliyet elbette düşük olur. Ancak eğer açılmaz ise maliyet ve uğraş iki katına çıkabilir.

Benzer Gönderiler: