Tıkanıklık Açma 651 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanıklık açma nasıl yapılır sorusuna cevap aradığınızda  muhtemelen bu sorunu yaşıyorsunuzdur. Tıkanan gider borusu açma yöntemleri arasında en etkili olanı robotla banyo gider tıkanıklığı açmadır. Banyo gider tıkanıklığında kıl, tüy gibi nedenler ön plana çıkarken, mutfak gider tıkanıklığı nedenleri arasında aşırı yağlanma en başta gelmektedir. Lavabo açma işlemi, tuvalet gider açma işlemi ve  mutfak lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında tuz ve sirke ile lavabo açma yöntemleri kullanıldığında başarılı olunması zordur. Kırmadan tıkanıklık açma işleminde en garantili yol robotla tıkanıklık açma olacaktır.

Pis su gider tesisatında oluşan tıkanıklıklarda tesisat firmaları farklı yöntemler kullanabilir. Bu hizmette her ne kadar yeni modern yöntemler olsa da, her tesisat firması bunları kullanamamaktadır. Bunun sebebi ellerinde tıkanıklığı açacak cihazların olmamasından ya da bu cihazlara sahip olsalar da cihazları kullanacak ustalara sahip olmamalarındandır.

Lavabo tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, pimaş açma, kanal açma yapılırken mutlaka robotla müdahale edilmelidir. Lavabo gideri banyo gideri, lavabo açma, lavabo gider borusu açma ve gider açma nasıl yapılır hususu da aynı şekilde robot olmadan olmaz diyebileceğimiz tıkanıklık çeşitlerindendir.

Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanıklık açma nasıl yapılır diye destek alacağınız tesisat firmalarından bu konuda detaylı bilgi alıyor olmanız gereklidir. Tıkanıklık açma için mutlaka cihazlarla yapılan uygulamanın yapılıp yapılmayacağını sorun. Çünkü cihazlarla yapılan tıkanıklık tespiti ve tıkanıklık açma işleminde evinizde kırma işlemine gerek kalmaz.

Tıkalı gider borusu nasıl açılır, tıkanan gider borusu açma ve gider borusu açma işini kurumsal tesisatçılar cihazla yapar. Tuvalet lavabo tıkanan gider borusu, banyo tıkanıklığı açma yöntemleri, gider açma klavuzu yani tıkalı boru açma teli ile değil robotla açılır.

Bunun dışında tesisatçılar basınçlı sularla tıkanıklığı açmaya çalışabilir ya da tıkanıklığı eskiden olduğu gibi kırarak tespit etmeye ve açmaya çalışabilir. Bu yöntemler kullanıldığında hem daha fazla para harcayabilir, hem de evde istemediğiniz sonuçlar gelişebilir. Basınçlı su kullanıldığında, tıkanıklığın durumuna göre suyun geri tepmesi sorunu olabilir. Bu durumda evinizde istemediğiniz hasarlar olabilir. Her taraf kirlenebilir, pis atıklar etrafa saçılabilir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka cihazla tıkanıklık açma hizmeti veren tesisatçılarla çalışmalısınız.

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır | Uzmanlar Tesisat

Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkalı gidere makine yardımı ile tıkanıklık açma teli gönderilir ve tıkanan yere kadar tel ilerler. Tıkanan yere geldiğinde eğer tıkanıklık sebebi sert bir cisim ise iterek kanalizasyona gönderir. Yok eğer tıkanıklık sebebi yumuşak bir şey ise tel kendine sararak gider dışına çıkarılır.
  • Tıkalı olan gider ister lavabo tıkanıklığı olsun, ister tuvalet gider tıkanıklığı olsun, ister ise mutfak gider tıkanıklığı olsun robotla tıkanıklık açılır.
  • Açılan tıkalı gider mutfak tıkanıklığı ise tıkanıklık açma ilacı da kullanılarak kalan yumuşak dokunun da eritilip gider dışına atılması elzemdir. Bu yapılmadığı takdirde mutfaktaki yağ tabakası robotla kanalizasyona tam olarak gönderilemeyeceği için sonradan tıkanıklık devam edecektir.

Robotla Kırmadan Gider Borusu Açma Fiyatları

Evde cebinizden para çıkmadan, kimyasal açıcı kullanırsınız ve tıkanıklık sebebi olan şeyler kimyasal ile eritilir. Eğer kimyasal açıcı ile tıkalı gider boru açılmaz ise profesyonel yardımı uygun fiyatla alabilirsiniz. Lavabo gider tıkanıklığı açma, mutfak gider borusu temizleme ve tuvalet tıkanıklığı açma robotlu makineler ile cazip fiyatlarla yapılır bütçeniz de sarsılmaz.

Tıkanan giderler kırma dökme yaparak açılmadığı için tıkanıklık açma ücretleri de uygundur. Ortalama bir dairede tıkanıklık açma ücreti 250 TL ile 350 TL arasında değişir. En düşük lavabo tıkanıklığı en yüksek tuvalet tıkanıklığı açmadır.

Gider açma makinası ve tıkalı boru açma kimyasalı kullanarak tuvalet gider açma uygulaması uygun ücretler alınarak yapılmaktadır. Özellikler mutfakta tıkanıklık olduğunda, kırmadan gider tıkanıklığı açma işi yapıldıktan sonra mutfak gider borusu nasıl temizlenir ve kaç paraya temizlenir bu da merak konusudur. Bu ve benzeri konuları sitemizde bulmanız mümkündür.

Ziyaret edebileceğiniz benzer yazıya bakmak ister misiniz?

Benzer Gönderiler: