Tıkanıklık Açma 831 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanmış gider borusu nasıl açılır hususu hep merak konusu olmuştur. Oysa geldiğimiz noktadan tıkanmış gider borusunun açılması elbette kırma dökme olmadan yapılır. Evinizde olan tıkanıklık sorunlarında nasıl hareket edeceğinizi bilirseniz, bundan daha kolay kurtulabilirsiniz. Tıkanan gider borusu açma, boru tıkanıklığı açma ve mutfak gider borusu açma işi profesyonel yöntemler ile yapılmalıdır. Gider açmanın etkili yolu, evde tıkalı boru açma kimyasalı olsa da tıkanan banyo gideri için  evde tıkalı lavabo açma için kalıcı çözüm farklıdır. Yağ tıkalı boru açma işi için profesyonel makineli robotlu tıkanıklığın açılmasıdır.

Tıkanan gider borusunu açma yöntemi ile tıkanık lavabo boru açma yöntemi aynı paralelde  olan uygulamalardır. Lavabo tıkandı su gitmiyor ise robotla kırmadan lavabo tıkanıklığı açma yöntemi ile tıkalı lavabo gideri açma işlemi garantili yapılır.  Tıkalı lavabo giderini açma uygulaması makine ile gider borusu açma ve sonrasında bakım amaçlı tıkalı boru açma kimyasalı kullanımı en iyi sonucu getirir.

Tıkanmış gider borusu nasıl açılır konusunda bilgi sahibi olduğunuzda bu tesisat arızasının çok teknik çözümleri olduğunu da görürsünüz. Bu konuda sizlere donanımlı kurumsal tesisat firmaları yardımcı olabilir. Tesisat firması cihazlarla tıkanıklık açıyorsa, doğru çözümün bu yolla olabileceğini biliyorsanız çözümün de yakın olduğunu bilirsiniz.

Tıkalı Lavabo Gideri Açma Tıkanmış Gider Borusu Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı, tıkanan lavabo nasıl açılır, tıkanan gider borusu nasıl açılır? Tıkalı gider borusu açma uygulaması yapılacak ise  gider borusunun içinde yabancı cisim çıkarılmalıdır. Kendi başınıza tıkanan gider borularını açmayı denediniz mi? Gider tıkanması, tuvalet borusu tıkandı, atık su gideri, klozet gider boru tıkanıklığı için tecrübe ve robot gerektiğini biz ifade etmiş olalım.

Tıkanıklık açmak için öncelikle bunun nereden kaynaklandığı belirlemeye gerek olmadan, tıkanıklık robotu ile tıkanmış gider açılır. Kırmadan tıkanıklık açıldıktan sonra  kameralı cihaz kullanılır. Giderlerin içinde ilerletilen ucunda kamera olan cihazın verdiği görüntü bilgisayarda takip edilir. Bu sayede boruların içinde olan sorunun ne olduğu görülür. Bunun yanında boru içerisinde tıkanıklığın tam olarak açılıp açılmadığı da görülmüş olur.

Tıkanmış Gider Borusu Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Tıkanmış Gider Borusu Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkalı giderde bulunan boru çapına göre tıkanıklık robotunun ucuna tıkanıklık teli takılır. Takılan tel boru çapına uygun olmaz ise boru içerisinde ilerlemesi zor olur ve borulara zarar verir. Hem de tıkalı gideri açma uygulaması başarısız olur.
  • Tıkanıklık teli uygun çapta seçildikten sonra da tıkanıklık telinin ucuna tıkanıklık durumuna göre tıkanıklık açma ucu takılır.
  • Tıkanıklık teli en uzun noktalara kadar gider ve tıkanıklık nedeni olan şey sert ise kanalizasyona iter eğer yumuşak bir şey ise de tele sarıp gider dışına çıkarır.

Tıkanıklık açmak için eski yöntemleri kullanılan tesisatçılar bu sorunu tespit etmek için mecburen fayansları kırarlar. Çünkü tıkanıklığı belirlemek için başka yolları bulunmaz. Kırdıkları yerde tesisat tıkanıklığını belirleyemezler ise bu durumda başka alanları kırmak durumunda kalırlar. Bunlara katlanmak istemezseniz mutlaka cihazla tıkanıklık tespiti yapan tesisatçılarla çalışmanız gerekir. Borudaki tıkanıklık ise kanal açma makinesiyle kolay bir şekilde giderilir. Bu nedenle Tıkanmış Gider Borusu Nasıl Açılır  diye bunu kendinize sorun etmeyin. Günümüzde kullanılan modern yöntemler sayesinde yaşamınız daha kolay olacak.

Tıkanan Gider Borusunu Açmak için Kamera Gerekli midir?

Tıkanmış Gider Borusu Nasıl Açılır soruna verilen cevap içerisinde kameralı tıkanıklık açma bu işin neresindedir. Öncelikle tıkalı gider tıkanıklık robotu ile açılır ve sonra da kamera ile pimaş boru içi görüntülenir.

Tıkalı boru açma kimyasalı,  tıkalı boru açma teli, tıkalı gider açma aparatı, banyo tıkanıklığı açma yolları içinde evde denediğiniz yöntemler arasındadır. Tıkanmış Gider Borusu Açma işleminden sonra kamera ile pimaş boru içini görmek çözüm adına iyi bir yoldur. Ancak sırf bunun için bir kamera alıp saklamazsınız. Bu anlamda profesyonel uzman tesisatçılardan yardım alırsınız.

Benzer Gönderiler: