Tıkanıklık Açma 590 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanmış su borusu açma yöntemi pis su tesisat boru açma yöntemi ile tamamen farklıdır. Zaten temiz su borusu ile pis su borusu arasında çap ve yapı olarak büyük fark vardır. Bu anlamda temiz su tesisatı ile pis su tesisatı karıştırılmadan sorun anlatılmalı ve çözüm istenmelidir. Plastik borunun tıkanma nedeni ne olursa olsun açılması gereklidir. Ancak temiz su tesisat boru tıkanıklığı açmak için şu anda çok alternatif yoktur.

Atık su gideri olan tıkanmış tuvalet borusu veya tıkalı boruları açmak için daha fazla alternatiften bahsedebiliriz. Demir boru ile plastik boru dendiğinde temiz su tesisat olduğu anlaşılabilir. Tıkanmış tuvalet açma dendiğinde de pis su borusu tıkanıklığı açma anlaşılır. Tıkanıklık açma firmaları tıkalı gider açma veya tıkalı pimaş açma işinde başarılıdır. Tıkalı su tesisat borusu nasıl açılır, tıkalı tesisat açma servisimiz, temiz su borusu tıkanınca nasıl açılır konusunda uzman tesisatçılardan oluşur. Demir tesisat su borusu neden tıkanır, plastik tesisat su borusu tıkalıysa nasıl bir uygulama ile kırmadan tıkanıklık açılır.

Temiz su borusu tıkanıklığı açma uzmanlık isteyen bir sorundur. Tıkalı boru açma kimyasalı, yosun tutmuş su borusu için de olsa kullanılması doğru değildir. Genellikle pis su borularında yaşanan tıkanıklık, tıkanıklık açma robotu ile açılırken burada çözüm bundan farklıdır.  Bu durumda profesyonel destek alarak temiz su tesisat tıkanıklığını da açtırabilirsiniz.

Tıkanmış Su Borusu Açma Kırmadan Nasıl Yapılır?

Temiz su borularında demir boru ya da plastik boru kullanılmaktadır. Özellikle eski tesisatlarda hala demir borular vardır. Demir borularda tıkanıklık genellikle paslanma ve kireçlenme gibi etkilerden olur. Plastik olan temiz su borusu tıkanıklığı da içinde oluşan yeşillenme ve kireçlenmeden olabilir. Temiz su borusu tıkanıklığı açma için ne yapılır, bunun için öncelikle temiz su borusunun hangisi olduğuna bakılmalıdır. Tıkanan mutfak tesisatı açma, tıkalı boru açma için buna göre en ideal çözüm bulunup, daha sonra en uygun yöntemle tıkanıklık açılacaktır.

Tıkanmış Su Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

Tıkanmış Su Borusu Açma | Uzmanlar Tesisat

Temiz su borusu tıkanıklığı açma için ne yapılır, kimyasal kullanılır mı, diye merak edenler olabilir. Tıkanıklık paslanma ve kireçlenme gibi sebeplerle oluşursa özel bir kimyasal kullanılır diyenleri de biliyorum. Oysa bu çözüm sağlık açısından riskli olup bizim uygulamalarımız arasında temiz su tesisat tıkanıklığını kimyasal ilaçla açmak bulunmamaktadır.

Temiz su borusu tıkandı ise şebekeden gelen su ile beraber yosun tarzı bir şey gelip tıkanıklığa neden olabilir. Bu durumda yapılması gereken hava ve su ile tesisatta basınç etkisi ile tıkanıklık açılır. Bu uygulama eski demir tesisat için borunun delinme riskini taşır. Tıkanıklık açma yönteminin nasıl yapıldığı, tıkanıklığın açılıp açılmama oranı gibi durumlar hakkında da sizlere bilgi verilir. Onayınız olduğu takdirde haca ve su ile temiz su boru tıkanıklığı açılma işlemine başlanır.

Tıkalı Temiz Su Tesisat Borusu Açma Fiyatı

temiz su borularında tıkanıklık, tıkanıklık açma cihazı pimaş açma cihazı ile yapılmaz ancak fiyat uygundur. Tıkanan temiz su borusu, tıkalı boru açma kimyasalı ile de açılmaz. Tıkalı su borusu açma işi basınçlı bakine ile yapılır ve kimyasalın doğuracağı tehlikelerden de uzak durulmuş olunur.

Tıkanıklık açma fiyatlarını sorduğunuzda tıkalı tesisatın ne ile nasıl açılacağını da sorun. Fiyat karşılaştırmasını aynı imkanları verenler ile vermeyenler şeklinde karşılaştırın. Ortalama bir dairde, basınçlı temiz su borusu açmanın ücreti 250TL – 350 TL arasındadır.

 Tıkalı su borusu açılırken, tıkalı boru açma kimyasalı kullanarak kireçlenen su tesisatı açmak mümkün mü sorusu için vereceğimiz yanıt olumsuz olacaktır. Çünkü içme suyu tesisat borusunu açmak için kimyasal ilaç kullanımı sağlıklı değildir. Su tesisatı ve gider tesisatı sorunları, su tesisatçı servis tarafından en uygun yol ve yöntemle çözülür. Tıkanmış Su Borusu Açma uygulaması da en uygun fiyatlarla hava ve su ile basınç yapılarak ilaç kullanmadan çözülür.

Benzer Gönderiler: