Tıkanıklık Açma 690 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tuvalet tıkandı ne yapmam lazım dediğiniz de kafanızda bir çözüm yok ise nette araştırma yaparak tuvalet tıkanıklığından hızlı bir şekilde kurtulmanın yollarını bulabilirsiniz. Basit yöntemle tuvalet tıkanıklığı açma tekniği ile etkili tuvalet tıkanıklığı açma yapılması için tıkanıklığın ileri derece olmaması gereklidir. Tıkanan tuvaleti açma işi elbette robotla profesyonelce açılmalıdır. Tuvalet tıkandı su gitmiyor ise doğal yöntemlerle tuvalet gideri açma, evde tıkanmış tuvalet açma işi her daim çözüm getirmeyebilir. Peçete ile tıkanan tuvalet için en etkili tıkalı tuvalet açma yöntemi elbette robotlu makineli tıkanıklık açma uygulamasıdır. Alaturka tuvalet açma ya da klozet tıkanıklık açma işi geciktirildiğinde koku olur.

Tıkanmış tuvalet açma yapılması için illa tuvaletin taşması gerekmez, tuvalete dökülen su yavaş gidiyor ise bu durumda da tıkanıklık açılmalıdır. Alaturka tuvalet tıkandı ise de aynı şey klozet tıkandı ise de aynı şey geçerlidir.  Tıkalı tuvalet açma işi pratik ve zahmetsiz tuvalet açıcı yöntemleri yani tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri ile yapılır.  En etkili tuvalet tıkanıklığı açma profesyonel cihazlarla yapıldığı unutulmamalıdır.

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmam Lazım -Tıkanmış Tuvalet Açma

Vatandaş olarak Tuvalet Tıkandı Ne Yapmam Lazım sorununa kendi çabalarımızla çözüm aradığımızda duyduğumuz daha önce okuduğumuz bilgiler ışığında tıkanıklığı açmaya uğraşırız. İsteriz ki, paramız cebimizde kalsın ve aynı sorun olduğunda kimseye ihtiyaç duymadan tıkanıklığı anında açalım. Öğrenci evinde tuvaletimiz tıkandı, tuvalet tıkandı su gitmiyor, tuvalet tıkandı ne yapabilirim bütün bu durumlara her ne yapar isek bilinçli yapmalıyız.

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri için nelere dikkat etmeliyiz.

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmam Lazım | Uzmanlar Tesisat

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmam Lazım | Uzmanlar Tesisat

  1. Tıkanan gider daha önce tıkandı mı ve sürekli aynı gider mi tıkanıyor. Eğer sürekli aynı gider tıkanıyor ise bilin ki, bu giderin ana hatta bağlanan kısmına kadar olan kısımda tıkanıklık yaşanmaktadır. Bu tür tıkanıklığı evde açma olasılığınız daha yüksektir. Çünkü; mesafe kısadır ve tıkanıklık nedeni olan şeyi ana hatta iterek tıkanıklığı açma şansınız da yüksektir. Bu tür tıkanıklığı tıkalı pimaş açma kimyasalı ile de açma şansınız vardır.
  2. Tıkanıklık olan gideri açmak için kullanacağınız tıkanıklık açma kimyasalını kullanmadan önce mutlaka nasıl kullanacağınızı iyice netleştirin. Aşırı kimyasal ilaç kullanmadan uzak durun ve tıkanıklık açılmayacak gibi ise bir tesisatçı çağırın.
  3. Tıkanmış tuvaleti açmak için kullandığınız kimyasal ilaç işe yaramadığında, tıkanıklık teli ile açmaya çalışın. Buda olmaz ise sakın elinize sert bir şeyler alıp boru içinde tıkanıklığı açmak için sert bir uygulama yapmayın ki, borular zarar görmesin.

Tuvalet tıkandı ne yapmam lazım yerine tıkanıklık açılmayacak gibi ise lütfen bir tesisatçı çağırın.

Kameralı Kırmadan Robotla Tıkanan Tuvaleti Açma

Tesisatın hangi gideri tıkansa aynı zorlukları yaşarsınız. Ancak tuvalet tıkandı dediğinizde, daha dikkatli olmalı, bir an önce tesisatçınızın bu tıkanıklığa müdahale etmesini sağlamalısınız. Bu sorunla karşılaştığınızda tuvaletinizi kullanamaz hale gelirsiniz. Üstelik bunun olumsuz etkilerinden sadece siz değil, komşularınız bile etkilenir. Çünkü borulardan sızan pis su sızıntıları alt katta komşunuzun tavanında sarı lekeler oluşturur, yan dairedeki komşunuzun duvarlarında aynı etkiyi yaratabilir. Bu nedenle tuvalet tıkanmasına mutlaka bir çare bulmalısınız. En doğru yaklaşım cihazla kırmadan tıkanıklık açan bir tesisatçı çağırmanız olur.

Cihazla tıkanıklık açılır mı demeyin. Bu yöntemle açılan tıkanıklık sırasında kırma işlemi bile yapılmaz. Ustalar önce tıkanıklık robotu ile tıkanmış gideri açar sonra da kameralı cihazla tıkalı giderin içini bilgisayar ortamında görüntüler. Bu yöntem ile tıkalı boru içinde arızalı olan yer görüntülenerek bundan sonra aynı sorunun yaşanmasının önüne geçilir.

Artık tıkanıklık açma yolunda önemli bir adım atılmış oldu. Bundan sonra destek aldığınız firma robotlu tesisatçı ise, yine kırmaya gerek kalmadan robotla tıkanıklık kolayca açılır. Klozet tıkanması açılır ve tuvaleti yeniden kullanmaya başlar, evinizde başka tadilatlar yapmak zorunda kalmazsınız. Tuvalet tıkandı ne yapmam lazım demek yerine çözümün ne olduğunu bilmenin rahatlığını yaşayın.

Benzer Gönderiler: