Tıkanıklık Açma 461 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tıkanmış pimaş boruların açılması için pimaş açma robotu kullanılmalıdır. Tıkalı pimaş açma uygulamasında, kanal açma makinesi ve kanal görüntüleme robotu kullanılır.  Kırmadan robotla tıkalı boru açma için teknolojik cihazlar olmaz ise tıkanmış boru açma kırmadan mümkün olmaz. Tıkanıklık açıldıktan sonra da boru iç yüzeyleri, yüksek basınçlı kanal açma makinesi ile yıkanır.

Pimaş borulardaki tıkanıklığın açılması için en uygun yöntem robotun kullanılmasıdır. Tıkanıklık robotu giderdeki tıkanıklığı kırma dökme yapmadan açar. Elektrikli kanal açma makinesi ile yani robotla tıkalı pimaş boru açma ve robotla pimaş açma kırmadan dökmeden tıkanıklık açma da en iyi yoldur.


Pimaş açma robotu fiyatı ve kanal açma makine fiyatı yüksek olduğu için evde alıp bulundurmanız da çok mantıklı değildir. Tıkanıklık olduğunda Tesisat sektöründe öncü firma Uzmanlar Tesisat, İstanbul robotla kırmadan pimaş açma firmasını arayın rahat edin.

Pimaş Açma Robotu Kanal Açma Makinesi ile Tıkanıklık Açma 

Pimaş boruları(PVC) tesisatta kullanılan oldukça dayanıklı bir malzemedir. Pimaş borularının içinden atıklar kanalizasyona kadar gider. Bu nedenle zamanla atıkların birikmesi yüzünden pimaş tıkanıklığı yaşanabilir. Pimaş açma robotu kırmadan tıkanıklığın açılmasını sağlar. Hizmet aldığınız firma pimaş açma makinesi kullanıyorsa fayansları kırmadan çalışacaktır. Atıklar taşıyorsa, pis sızıntılara maruz kalıyorsanız pimaş borularda tıkanma olabilir. Profesyonel yardım alarak tıkalı pimaş boruların açılmasını sağlamalısınız.

Pimaş Açma Robotu | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Açma Robotu | Uzmanlar Tesisat

Lavabo taşıyor, tuvalet tıkandı, banyo giderinden su gitmiyor gibi sorunları yaşıyorsanız pimaş boru tıkanıklığı var demektir. Pimaş açma robotu kırmadan tıkanıklığı nasıl açar, bunu hizmet alacağınız servisin deneyimli çalışanlarına başlangıçta sorabilirsiniz. Hiç tedirgin olmadan ustaların pimaş açma robotu ile tıkanıklığı açmasını isteyebilirsiniz. Pimaş borunun boru çapı ne olursa olsun robotla tıkanıklığın açılması kolay olur. Boru çapına uygun aparatlar kullanılarak pimaş açılabilir.

  • Pimaş borularının çok eskimesi zamana ve kullanıma dayalı kirlenmesi ile tıkanıklık yaşanmaya başlar. Zemin altında kalan görme imkanımızın olmadığı bu boruları açmak için ya kırarak boruya ulaşmak ya da profesyonel yöntemler kullanmak gereklidir.
  • Sizce kırma dökme yaparak mı tıkanıklık açılır ise daha kolay olur yoksa kırmadan pimaş açma cihazı ile mi daha kolay olur.
  • Pimaşlarda biriken atıkların zamanla boru çapını daralttığı ve bu nedene dayalı tıkanıklık yaşandığı nettir.
  • Çok aşırı kirlenen pimaş borularında önce tıkanıklık açma uygulaması yapılmalı sonra da pimaş yıkama cihazı ile pimaşlar yıkanarak bakımı yapılmalıdır. Bu sayede pimaş boru yüzeyleri temizlenmiş olacağından atıkların boru yüzeyinde tutunması olanaksız olacaktır.

Gider tıkanıklığı açma firmaları ve pimaş açma servisi,boru ve kanal temizleme işinde profesyonel yöntemler geliştirmiştir.

Kırmadan Pimaş Açma Robotu ile Hangi Avantajlar Sağlanır?

Kanal açma makinesi, kameralı robotla pimaş açma ya da kırmadan robotla pimaş açma için teknolojik makinelerin gerekliliği tartışılmaz. Kanal açma aparatı dendiğinde ise aslında evde tıkalı lavabo açmak için kullanılan ince yay ifade ediliyor.  Profesyonel hizmeti lavabo açma makinesi ya da tıkanıklık açma robotu ifade eder. Peki, tıkanıklık açma robotu ile bu iş yapıldığında sağladığı artılar neler olur.

  • Tıkanan boru içinde var olan atıkları çıkarmak için etraf kırılmaz, tadilat yapacak durum olmaz. Kırmadan dökmeden tıkanıklık sorunu ortadan kalkar.
  • Bütçenizi zorlamadan pimaşlarda olan tıkanıklık cihazla açılarak kısa sürede pimaşlar yeniden kullanılır.
  • Pimaş boru açma uygulaması yapıldıktan sonra kamera ile de görüntüleme yapılarak son durum net görülerek ona göre hareket edilir.

Pimaş Açma cihazı ile hem zaman kaybı yaşanmaz hem bütçeniz zora girmez hem de görüntü kirliliği yaşanmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı pimaş açma kimyasalı her zaman çözüm sunmaz ancak basınçlı kanal açma makinesi ve gider açma makinesi kesin çözümün adresidir.

Benzer Gönderiler: