Pimaş Yıkama 695 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gider yıkama makinesi ile pimaş yıkama işlemi,  pimaş hattındaki kirlenmeyi ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Pimaş içi yıkama yüksek basınçlı çözüm, yağ tutmuş pimaş gideri yıkama ve lavabo boruları gider temizleme için etkili yöntemdir. Yağlanmış lavabo gider borusu temizleme işi uygun  pimaş yıkama fiyatı ile gerçekleştirilir.

Atık su giderlerinin bu şekilde temizlenmesi olası tıkanıklık riskinin ortadan kaldıracaktır. Kanal yıkama makinesi, pimaş yıkama makinesi ile yüksek basınçlı su ile kalıntılar, pimaş yıkama servisi tarafından temizlenir. Pimaş yıkama makine tercihi, pimaş temizleme ve gider borusu yıkama kalitesini etkileyen en önemli husustur.

Atık su boru yıkama makinesi ile gider boru temizleme ve pimaş yıkama makinesi ile pimaş içi yıkama basınçlı gider borusu yıkama ile boru içi tamamen temizlenir. Bu sayede yani pimaş içi yıkama diğer adı ile kanal yıkama ile atık su boru çaplarının daralmasının önüne geçilir. Yağlanmış pimaş boru yıkama ve  basınçlı su ile pimaş yıkama profesyonel bir uygulama olur yağlanan boruların temizlenmesinde ilk akla gelmesi gereken çözümdür.

Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama Neden Yapılır?

 Tıkanıklık açma makinelerimiz ile kırmadan gider açılır sonra da gider yıkama makinası ile pimaş içi yıkanır ki, pimaş gider boruları tıkanmasın. Gider borusu yıkama yapıldıktan sonra da kamera ile görüntülendiğinde önceki hali ile sonraki hali arasındaki fark görülecektir.

  • Uzun yıllar kullanılmış pimaş boruları aşırı kirlendiği için boru çapı daralır ve tesisattan pis yavaş gitmeye başlar.
  • Aşırı kirlenen borularda tıkanıklık olmaya başlar ve su sızıntıları ortaya çıkar.
  • Hastane mutfakları, cafe mutfakları, restorantlar, otellerin mutfakları çok yoğun çalıştığından burada mutfak giderlerinde aşırı yağlanma olur. Aşırı yağlanmanın olduğu yerde pimaş borularında sık sık tıkanıklık yaşanır. Bu olumsuz tablonun önüne pimaş yıkama ile geçebilirsiniz. Yıllık bakımlarını yaptırıp pimaş gider yıkama hizmeti alırsanız anlık tıkanmalar ile karşılaşmadan sağlıklı iş çıkarabilirsiniz.

Zaman içinde pimaş boruların yüzeyinde biriken atık maddeler tıkanıklık için uygun zemin hazırlar. Bu nedenle belirli dönemlerde gider yıkama makinesi ile pimaş yıkama işleminin yapılmasında fayda vardır.

Kirlenmiş atık su giderlerinin yani pimaş boru hattının temizlenmesinde özel bir yöntem kullanılmaktadır. Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama işlemi borularda tıkanıklık oluşmasına engel olacaktır. Özellikle pimaş tıkanıklığı açıldıktan sonra pimaş yıkamanın yapılması önerilmektedir. Bu şekilde pimaş boru içinde kalan yağ atıkları, çamur kalıntıları gibi pislikler tamamen temizlenmiş olur. Bu işlemin gider yıkama makine ile yapılması da daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Gider Yıkama Makinesi ile Pimaş Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Pimaş içi Yıkama Gider Borusu Yıkama Nasıl Yapılır?

Pimaş Yıkama Makinesi ile pimaş boru içinde verilen basınçlı su ile temizlik yapılmaktadır. Bu işlem sırasında herhangi bir kimyasal kullanılmaz. Sadece basınçlı suyla temizlik yapılır. Bu nedenle pimaş boruların zarar görmesi mümkün değildir. Pimaş yıkama yapılmadan önce tıkanıklık var ise tıkanıklık açma robotu ile tıkalı gider açılır. Sonrasında pimaş yıkama cihazı en uygun giderden tesisata gönderilir.

Cihaz çalıştırılarak hat uzunluğuna göre pimaş yıkama cihazının hortumu uzatılır. Yıkama esnasında cihaz başında bir kişi sürekli pimaş yıkama hortumunu gidere belli zaman aralıkları ile gönderir. Bazı yerlerde makine hortumu ilerlemez bu vakit geri çekip tekrar ileriye doğru salmak gereklidir. Hat uzunluğu boyunca gerekli zaman ayrılıp yıkama yapıldıktan sonra da kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılabilir. Gider yıkama makinesi ile pimaş yıkama yapıldıktan sonra pimaş boru gider tesisatı uzun süreli kullanılacaktır.

Benzer Gönderiler: