Pimaş Yıkama 890 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kanal borusu temizleme dendiğinde atık su borularında tıkanıklık oluşmasını engellemek adına yapılan bakım akla gelebilir. Kanalizasyon boruları temizleme, gider borusu yıkama ile bilinen kimyasal kullanıp organik kanalizasyon temizleme diye adlandırılan işlem aynı neticeyi elbette vermez. Kanalizasyon borusu açma makine ile yapıldığı gibi pimaş gider temizleme işi de basınçlı pimaş yıkama makinesi ile yapılmalıdır.

Boru ve kanal temizleme ya da kanalizasyon borusu temizleme işi kanal temizleme makineleri ile yapılır. Kanalizasyon borusu açma, basınçlı su ile pimaş temizleme uygulaması ile yapıldığında boru iç yüzeylerinde tam temizlik yapılmış olur.

Kanal borusunda biriken atıklar kanal borusu temizleme işlemiyle temizlendiğinde tıkanıklık riski büyük ölçüde ortadan kalkar. Kanal borusunun tıkanmasına neden olabilecek etkenlerin uzaklaştırılması amacıyla yapılan bu işlem sırasında tıkanıklık açma makinesi kullanılır.

Kanal borularındaki kirlenmenin ortadan kaldırılmasıyla tıkanıklık büyük ölçüde önlenir. Kanal borusu temizliği, tesisat borusu yıkama ve apartman kanal borularının düzenli yıkanması ile yaşanacak tıkanıklığın önüne geçilmiş olur. Kanal temizleme firmaları, kanalizasyon temizleme, tıkalı kanal temizliği, tıkanan gider borusu açma ve cihazlarla tıkalı boru açma temizleme işinde profesyoneldir.

Kanal Borusu Temizleme Kanalizasyon Borusu Temizleme

Kanal tıkanıklığının açılmasından sonra ya da belirli aralıklarla yapılacak kanal borusu temizleme işlemi tıkanıklık oluşmasına engel olabilir. Sürekli kullanılan giderlerde olsun uzun zamandır kullanılmayan giderlerde olsun zamanla kirlenme meydana gelir. Boruların yüzeyleri bu kirlilik etkenleriyle kaplanır. Bu durum kanal borularının daralmasına neden olur. Bu yüzden pis suyun, atıkların akış hızı düşmeye başlar. Borular düzenli temizlendiği takdirde tıkanıklık oluşması önlenebilir.

Tıkanıklık oluşmaması için en iyi çözüm giderlere atılmaması gereken şeyleri gidere değil çöpe atmak olacaktır. Giderlerde genelde kullanıcılar tarafından atılan cisimler nedeni ile tıkanıklık olur. Tıkanan kanalı temizleme uygulamasını profesyonel tesisatçıya yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü, tıkanan kanal borusunu temizleme için sadece tıkanıklık açma robotu dışında pimaş yıkama cihazı da gereklidir. Asıl yıkama ile pimaş giderleri bütün kirli tabakadan temizlenir.

Kanal Borusu Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kanal Borusu Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Pimaş yıkama cihazı ile genelde kirlenen ancak o anda tıkanıklık olmayan yerler için kullanılır. Oysa uygulamada yani sahada tıkanıklık eğer mutfak hattında ise burada aşırı yağlanma oluştuğu için tıkanıklık açma cihazı ile açılsada yumuşak yapı tekrar bir araya gelecektir. Bu da tekrar tekrar tıkanıklık yaşanması anlamına gelir.

Bu nedene dayalı bahse konu uygulamayı aynı anda yapabilecek profesyonel cihazlara sahip tesisatçı çağırmalısınız. Önce tıkalı gider açılır sonra da Kanal Borusu Temizleme cihazı ile yıkama yapılarak uzun süreli sorunsuz kullanım sağlanır.

Boru ve Kanal Temizleme Nasıl 

Kanal borusu temizleme için basınçlı su püskürten bir makine kullanılır.  Kanal borusunun içi sadece basınçlı su ile temizlenir. Bu işlemde başka bir madde, kimyasal kullanılmaz. Kanal borusu için zararsız olan işlem boruların temizlenmesini sağlayarak tıkanıklığa karşı etkili bir korunma yöntemidir.

Boruların yüzeyine tutunan kalıntıların temizlenmesini sağlar. Kanla borusu temizleme, pimaş yıkama cihazının yüksek basınç üretme özelliği ve gidere salınan cihaz hortumunun esnek olma özelliğinden yararlanılır. Cihaz hortumunun en ucundaki başlıkta yüksek basınçta ve her açıdan boruya su püskürten gözenekler ile tüm boru yüzeyi yıkanır. Boru ve kanal temizleme makinaları ile kanal açma ve rögar temizliği hizmetleri yapılır. Vidanjör tıkalı kanal açma gerekli olduğunda da vidanjör çağrılmalıdır. Kanal borusu temizleme için duruma göre yardım alınmalıdır.

Benzer Gönderiler: