Pimaş Yıkama 384 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Lavabo Gider Temizleme, pimaş boru tıkanıklığı, lavabo yağ çözücü kimyasal ile açılsa da kalıcı çözüm olmayacaktır. Lavabo borusu yıkama yapılırken, yağ tutmuş lavabo borusu temizleme hizmetine uygun pimaş yıkama cihazı ile yapılması gereklidir. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise gider borusunun temizliğinde önce lavabo giderindeki tıkanıklığı açmak için tıkanıklık açma uygulaması yapılır. Mutfak lavabo gideri yağdan tıkandığında yağ tutmuş lavabo borusu temizleme pimaş yıkama makinesi ile borular temizlenir. Gider boruları temizliği için lavabo borusu temizleme kimyasalı da bakım amaçlı kullanılabilir.

Lavabo gider borusu tıkanıklığı için yaylı tıkalı boru açma robotu kullanılarak önce tıkanıklık açılması gerektiği de unutulmamalıdır. Diğer taraftan da evde tuz ve sirke ile lavabo açma denenebilir ardından da gider borusu temizleme için kimyasal kullanılabilir. Gider borularını nasıl temizliyorsunuz, yağ tutmuş lavabo borusu temizleme, tıkanan gider borusunu açma, lavabo borusu yıkama profesyonel cihazlarla yapılmalıdır.

Lavabo açma, gider açma işini lavabo açıcı ile belli bir süre devam ettirseniz de en son noktada artık tıkanıklık açılmayacak ve robotla lavabo tıkanıklığı açma hizmeti almak durumunda kalacaksınız. Bu süreçte de iyice kirlenen lavabo gider borusu için pimaş yıkama da gerekli olacaktır.

Yağ Tutmuş Lavabo Gider Temizleme

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri içerisinde pimaş gider borusu yıkama direkt yer almaz. Lavabo tıkanması sorunu yaşadığınızda, tıkanan gider borusu nasıl açılır diye arama yaptığınızda, gider borularını nasıl temizliyorsunuz diye de arama yapın. Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme uygulaması tıkanıklık açıldıktan sonra yapılır ise çok büyük fayda sağlayacağı aşikardır. Gider tıkanıklığı açma, gider borusu temizleme sadece tıkalı boru açma kimyasalı kullanmakla olmaz. Önce tıkalı gider açılmalı sonra yıkama yapılmalıdır.

Lavabo Gider Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Gider Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Yağlanan, kirlenen lavabo gider boru yüzeylerinde sürtünme artacak ve lavabo gider borularına atılan en küçük şey buralara tutunarak tıkanıklığın yaşanmasına hız kazandıracaktır. İşte tam bu noktada pimaş yıkama cihazı ile basınçlı yıkama yapılarak lavabo tıkanması önlenebilir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra da pimaş boru bakımı için lavabo açıcı kimyasal ilaç ara kullanılarak uzun ömürlü bakımlı pimaş giderleri kullanılır.

Lavabo Gideri Temizleme yapılırken sırası ise yapılması gerekenleri su şekilde sıralayabiliriz.

  1. Lavabo giderinden su yavaş gidiyor ise öncelikle tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklık açma uygulaması yapılır.
  2. Robotla tıkanıklık açıldıktan sonra da pimaş içlerindeki yağlanmayı ve kirli tabakayı görmek içi kamera ile pimaş içi görüntüleme yapılır.
  3. Kamera ile lavabo gider boruları görüntülendikten sonra kimyasal ilaçlı uygulama yapılır. Burada amaç, pimaş boru yüzeylerine yapışan yumuşak yapı çözülerek boru yüzeylerindeki pislikleri tutabilecek kirli tabaka temizlenir.
  4. Kimyasal ilaçlı uygulama sonrasında pimaş yıkama cihazı ile yağ tutumuş, kirlenmiş tabakadan geri kalan ve zor çıkan kirlilik yüksek basınçlı su ile yıkanır.
  5. Lavabo pimaş yıkama da yapıldıktan sonra ilek ahli hali son halini karşılaştırmak maksadı ile kamera ile tekrar görüntüleme yapılarak uygulama sonlandırılır.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleme Fiyatı

Lavabo tıkandı su gitmiyor, tıkanıklık açma için lavabo açıcı kullanılması belki çok daha az maliyetlidir. Ancak lavabo açmak için, lavabo borusu yıkama yapmak için bu yeterli olmaz.

Kapsamlı şekilde yapılan ve yukarıda madde madde sıraladığımız bu uygulamanın fiyatı daire için ortalama 500 TL civarındadır. Bu uygulamayı yaptırdıktan sonra kirlenmeye, yağlanmaya dayalı  yaşadığınız lavabo tıkanıklık sorunu da ortadan kalkacaktır. Yağ Tutmuş Lavabo Gider Temizleme Fiyatı gayet uygun olup bu uygulamayı yaptırmanızda büyük fayda sağlayacaktır.

Benzer Gönderiler: