Pimaş Yıkama 601 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Sıkça tıkanan lavabo giderinde yağ tutmuş lavabo gideri temizleme işlemi yapılmalıdır. Özellikle mutfak lavabosunun giderinde yağlanma sorunu daha fazla olur. Bu nedenle gider boru tesisatının çapında daralma olur. Bu boru çapında oluşan daralma atıkların kanalizasyona gönderilmesine engel olduğu gibi tıkanıklığın oluşmasını da neden olur.

Mutfak ve lavabo tıkandı su gitmiyor ise yağ tutmuş lavabo borusu temizleme veya lavabo gideri yıkama uygulaması yapılmalıdır. Yüksek basınçlı pimaş yıkama makinesi ile  gider boruları temizliği yapılarak sıkça lavabo gideri tıkanıklığı yaşanmasının önüne geçilir.

En kolay şekilde gider borusu temizleme, yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işi robotlu cihazlarla gider temizleme uygulaması ile yapılır. Yıkama yapılmadan pimaç içi yağlanma var ise su geri gelecektir. Sizde pompalama yöntemini kullanıp bu durumu aşmaya çalışırsınız. Gider pompası lavabo giderini iyice tıkamasın, zira tıkanıklık gider borusunda çok ilerde olur ise tıkanıklığın açılması da zorlaşır. Tıkanan gider borusu nasıl açılır, kolay yollarla lavabo açma ve tıkalı lavabonun açılması soruları için en iyi cevap bilmediğiniz uygulamaları yapmayın.

Lavabo Gideri Temizleme veya Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleme Nasıl Yapılır?

Yağ tutmuş lavabo gideri temizleme giderde biriken yağ atıklarının temizlenmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Hem tıkalı lavabo giderinin açılmasından sonra yapılabilir hem de tıkanıklık olmasını beklemeden önlem amaçlı her zaman yapılabilir. Bu şekilde lavabo giderinin iç yüzeyinde biriken yağ kalıntıları tamamen temizlenerek sonradan gelen atıkların tutunacağı tırtıklı bir yüzey olmamış olur.

Lavabo gideri yağ tutmuş olursa gider su akış hızında bariz şekilde azalma olur. Ayrıca lavabo tıkanıklığına da uygun ortam hazırlanır. Yağ tutmuş lavabo gider temizleme işinin ehli kişilerce yapılmalıdır. Bu işle sırasında özel bir temizlik makinesi kullanılır. Lavabo gideri makine yardımıyla basınçlı suyla yıkanarak yağdan temizlenir. Özellikle sıkça lavabo giderinden su geri geliyorsa, su çok ağır gitmeye başladıysa lavabo giderinin temizlenmesini sağlamalısınız.

Lavabo Gideri Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Lavabo Gideri Temizleme | Uzmanlar Tesisat

  • Pimaş yıkama cihazı aşırı yağlanmış, kirlenmiş olan boruların iç temizliği yapılarak atık suyun giderden rahatça gitmesini, tıkanıklık yaşanmamasını amaçlamaktadır. Lavabo Gideri Temizleme uygulamasında ki amaçta tamda budur.
  • Lavabo tıkanıklığı elbette bütün lavabo giderlerinde olur ancak, mutfak lavabo giderinde aşırı yağlanmaya dayalı tıkanıklık olacağından pimaş yıkama kesinlikle önerilir.
  • Diğer lavabo giderlerinde tıkanıklık oluştuğunda robotla açıldıktan sonra sadece kimyasal uygulama yapmak yeterli olsa da mutfak giderinde oluşan tıkanıklıklarda pimaş yıkama da gereklidir.
  • Pimaş yıkama eski binalarda belli dönemlerde yapılır ise olası tıkanıklık arızalarının da önüne geçilir. Eski binalarda bütün giderlerde boru çapında kullanım sonucu oluşan kirlilik vardır.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleme Lavabo Gideri Temizleme Fiyatları

Uygun ücretle gider borularının temizliği, yağ tutmuş lavabo borusu temizleme ve mutfak gider borusu temizleme basınçlı makine ile yapılır. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise lavabo boru temizleyici kimyasal ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Lavabo Gideri Temizleme fiyat için aradığınız firmanın verdiği fiyat tabi ki önemli ancak bu uygulamayı ne ile ve nasıl yapacağı da bir o kadar önemlidir. Lavabo gideri temizleme sadece kimyasal uygulama ile yapılsın derseniz fiyat farklı, pimaş yıkama cihazı ile yapılır ise fiyat farklı olacaktır. Bu açıdan fiyat sorduğunuzda mutlaka hizmetin detayını da sorun.

Tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanan mutfak gideri nasıl açılır ve yapılacak uygulama ile ilgili bilgi isteyin. Lavabo gideri temizleme, lavabo tıkandı su gitmiyor ise lavabo açıcı bu işi çözmeyecektir. Bunun için profesyonel tıkanıklık açma firmasını arayıp uygun fiyatla yardım alın.

Benzer Gönderiler: