Pimaş Yıkama 1106 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mutfak gider borusu temizleme uygulaması pimaş yıkama diye bilinen uygulama ile eş değerdir. Gider borusu temizliği ve lavabo borusu temizleme uygulaması lavabo gider borusu tıkanıklığı açıldıktan sonra yapılır ise çok daha etkili olur. Mutfak gideri yağdan tıkanınca, mutfak gideri yağ kalıntılarını temizlemek en iyi çözüm yoludur. Mutfak lavabo borusu tıkandı su birikiyor ise bu durumda önce robotla tıkanıklık açılır sonra da pimaş yıkama yapılabilir.

Mutfak giderinden su gitmiyorsa yani mutfak gider borusu tıkandı ise önce kendimiz çözüm bulma yoluna gideriz. Evde, mutfak ve banyo lavabo tıkanıklığını basit bir yolla açma işi kimyasal açıcılar ile yapılır. Mutfak gideri yağdan tıkandığında yani mutfak gider borusu tıkandığında, yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işini evde yapma imkanı yoktur. Mutfak gider tıkanıklığı, hanımların tıkanmasından yakındığı giderlerin başında gelir. Mutfak gider borusu nasıl temizlenir diye sürekli araştırma yaparlar. Çünkü mutfak gider borusunu sürekli kullanıldığından yağlanmaya bağlı sık sık tıkanır.

Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme, yağlanmış lavabo gider borusu temizleme profesyonel pimaş yıkama cihazı ile yapılır. Tıkanan gider borusu nasıl açılır sorusunun cevabı tıkanıklık açma robotu ile kırmadan açılır olmalıdır. Tıkanıklığı açılan mutfak/banyo/tuvalet/lavabo gider boru temizleme işlemi de bu aşamadan sonra yapılır.

Kimyasal ilaçlarla gider borusu temizleme, kolay yollarla lavabo açma pimaş yıkama boru temizleme evde yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

Yağ Tutmuş Mutfak Gider Borusu Temizleme Nasıl Yapılır?

Mutfak giderinde sürekli tıkanıklık olmaya başlayınca, bu sorunu nasıl aşacağınızı sorgulamaya başlarsınız. Bunun en etkili çözümü aşırı kirlenen, yağlanan pimaş boru yüzeylerinin temizlenerek sürtünmesiz bir yüzeye ulaşması ile tıkanmanın önüne geçilir. En kolay şekilde gider boruları nasıl temizlenir, mutfak ve banyo lavabolarında oluşan çok basit tıkanıklık, gider boruları nasıl temizlenir?

Mutfak Gider Borusu Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Mutfak Gider Borusu Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Mutfak gider borusu en fazla yağlı atıklardan, yemek atıklarından, deterjan kalıntılarından dolayı tıkanır. Bulaşık yıkarken, sebze ve meyve yıkarken gider borusuna kaçan atıklar en önemli etkenlerdir. Mutfak gider borusu nasıl temizlenir, ne yapılır bu konuda tesisatçınıza danışabilirsiniz. Gider borusunun temizliğinde kimyasal kullanımı, yağ kalıntılarını temizlemek için basınçlı sıcak su, tıkanıklık açma teli, tıkanıklık robotu gibi yöntemlerden yararlanabilir. Tıkanıklık açıldıktan sonra basınçlı sıcak suyla mutfak gideri yıkanarak yağlardan temizlenebilir.

  • Mutfak gideri temizleme, pimaş yıkama uygulaması yapılabilmesi için pimaş yıkama cihazı mutlaka olmalıdır. Pimaş gider temizleme cihazı pahalı bir cihaz olmadığı için her tesisatçı da olmayabilir. Bu açıdan bu hizmeti alacağınız vakit gider temizlemenin ne ile nasıl yapılacağını sorun.
  • Pimaş yıkama, gider temizleme cihazı yüksek basınçlı su püskürterek pimaşlarda ki, yağlı, kirli oluşan tabakayı tam anlamıyla temizler.
  • Mutfak Gider Borusu Temizleme yapılmadan önce tıkalı gider önce tıkanıklık makinesi ile açılır. Sonra piamş yıkama yapılır. Bu şekilde yapılan uygulamada başarı oranı çok daha yüksektir.
  • En son olarak yıkanan temizlenen gider kamera ile görüntülenerek pimaş borularındaki en son hal görülmüş olur.

Tuvalete kaçan sünger/temizlik bezi ve erimeyen yabancı cisimler tuvalet giderine atıldığında mutfak gider borusu da tıkanabilir. Giderlere atılan ıslak mendil, erimeyen peçeteler tıkanıklığın en büyük nedenleri arasındadır. Giderlerde oluşan bu pislikler temizlenmeden mutfak gideri açma sonrasında da yıkama yapılmalı ki, sağlıklı bir hizmet sunulmuş olsun.Gider borularını nasıl temizliyorsunuz sorusu en iyi bu şekilde cevap bulmuş olacaktır.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Temizleme Ücretleri

Mutfak gider borusunun sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için aralıklı olarak temizlenmesi gerekir. Mutfak gider borusu nasıl temizlenir, ne yapılır, yağlar temizlenir mi diye merak ediyorsanız, gider borusunun içinin her türlü atıktan temizlenebileceğini söyleyebiliriz. Özellikle yağlar için gider borusunun içi basınçlı sıcak suyla temizlenebilir. Bu uygulamada ücretlendirme yapılırken, fiyat verilirken  kaç metre boru temizliği yapılacağı büyük etkendir. Bir dairede Mutfak Gider Borusu Temizleme uygulaması ücreti  ortalama 500 TL dir. Fiyatla ilgili detaylı bilgi almak istediğinizde bizi arayabilirsiniz.

Mutfak giderinden su gitmiyor, mutfak giderini basınçlı suyla yıkayıp temizleyen firma ile görüşerek mutfak gider borusu yıkama hizmeti alabilirsiniz. Yukarıda da fiyatı paylaştık bu hizmet gayet uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Ben bu ücreti ödeyemem diyenler mutfak gider borusu nasıl temizlenir, lavabo yağ çözücü ile bu işi çözer miyim diye sormakta. Biz onlara da elimizden geldiğince bu işi anlatmaya çalışmakla beraber özellikle kimyasal ilaç kullanımına dikkat etmeli gerektiğini de söylüyoruz.

Benzer Gönderiler: