Pimaş Yıkama 443 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mutfak gideri temizleme, pimaş açma, kanal açma makinesi ile yapılan bir uygulama değildir. Gider boruları temizliğini gerekli kılan tıkanıklık durumunun ortaya çıkması sıkıntı vericidir. Bu durum, mutfak gideri yağ tutmuş olabileceğinden sık sık tıkanıklık yaşanır. Bu noktada porçöz gideri açar mı, mutfak gideri tıkanıklığı veya  tıkanan mutfak gideri açma işini bu şekilde kendim çözebilir miyim soruları akla gelir.

Her durumda da olmasa, tıkalı boru açma kimyasalı, lavabo yağ çözücü, yağ tutmuş lavabo borusu temizleme için kullanılabilir yani denenebilir. Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ise ilk tesisatçı çağırmak yerine tıkalı boruyu açmak için kullanılabilir. Tıkanıklık sürekli olmasın diye gider borusu temizleme, yağ tutmuş mutfak gideri temizleme uygulaması yapılmalıdır. Mutfak tıkandı su gitmiyor ise evde lavabo hortumu temizleme yapılarak olası basit bu tıkanıklık açma denenebilir. Lavabo yağ tıkanıklığı basit yöntemlerle açılmaz ise  mutfak gideri açma makinesi ile tıkanıklık açıldıktan sonra mutfak gider boru temizleme yapılır.

Gider borusu temizleme yani pimaş yıkama cihazı ile yapılan profesyonel bir uygulamadır. Gider boru temizliği kimyasalı ile lavaboyu en iyi nasıl temizlerim için net söylenecek şey şudur; kalıcı çözüm olmayacaktır. Lavabo teli ile lavabo gider temizlenme işi, lavabo gider tıkanıklığı açma işi veya yağ tutmuş lavabo temizleme işi elbette cihaz ile yapılabilecek işlerdir. Lavabo gideri açma işi, lavabo açıcı ile bazı durumlarda açılsa da ileride kısa sürede yine tıkanabilmektedir.

Tıkanıklık açma, lavabo açıcı ile yapıldığında geçici çözüm olacaktır. Diğer taraftan, mutfak gideri temizleme uygulamasının da , mutfak gideri açma robotu ile yapılması da sağlıklı sonuç sunmaz.

Yağ Tutmuş Mutfak Gideri Temizleme 

Lavabo gideri, gider açma, tıkalı lavabo açma, boru tıkanıklığı açma, gider tıkanıklığı açma uygulaması mutfak gideri temizleme uygulamasına hazırlık olarak yapılır ise çok isabetli olur. Yağ tutmuş mutfak gideri temizleme yapılmasında asıl amaç yumuşak yağ dokularının tamamen boru yüzeylerinden temizlenmesidir. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme için yapılması gerekenleri sırası ile tesisatçı yapar ise pis su gider tesisatının uzun zaman sorunsuz kullanma şansınız olur. Yumuşak yağ dokusu zamanla tıkanıklığa neden olacağı için robotla tıkanıklık açıldıktan sonra mutfak gider temizleme de pimaş yıkama cihazı ile yapılır.

Mutfak Gideri  Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Mutfak Gideri  Temizleme | Uzmanlar Tesisat

En pratik gider borusu temizleme uygulaması sırası ile pimaş yıkama cihazı ile yıkama yapılmadan kimyasal uygulama yapılması ve sonrasında da pimaş gider temizleme cihazı ile pimaş boru yıkama yapılmasıdır. Bu aşamadan sonra da son durumu görmek için kamera ile görüntüleme yapılması şeklindedir.

Yazdığımız bu uygulamanın aşamalarını sırası ile tekrar yazmak isterim.

  1. Önce tıkanıklık var ise tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklık açılır.
  2. Sonra kamera ile pimaş içi kirliliği gerektiğinde görüntülenir.
  3. Kamera ile pimaş içi görüntülendikten sonra da pimaş yıkama için son aşama oln kimyasal uygulama yapılır. Kimyasal uygulama ile yumuşak yapı çözülür.
  4. Bu aşamadan sonra pimaş yıkama yapılarak hem çözülen yumuşak yapı hem de pimaş boru yüzeylerine tutunmuş diğer kirli tabaka tamamen temizlenir.
  5. Pimaş yıkama ile mutfak gideri temizleme yapıldıktan sonra da kamera ile pimaş içlerinin son durumu görüntülenir. Bu sayede öncesi ile sonrası arasındaki fark net görülmüş olur.

Aşırı yağlanmış, kirlenmiş gider için lavabo açıcı, en kolay şekilde gider boru temizleme olarak görülse de bu yeterli olmaz. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme, tıkanan gider borusunu açma, basınçlı gider yıkama, pimaş yıkama makinesi ile yapılır ise sonuç alınır.

Tıkanan Mutfak Gideri Açma Yağ Tutmuş  Mutfak Gideri Temizleme Fiyatı

Yağ tutan pis su gider boruları sürekli tıkanmaya başlar ve siz her seferinde tıkanıklığı açtırmak durumunda kalırsınız. Sürekli tekrarlanan bu durum sizin için büyük maliyetlere sebep olur. Oysa mutfak gideri temizleme uygulamasını tam paket yaptırdığınızda bir sefer de bu arıza çözülerek uzun süre sorunsuz kullanırsınız.

Yağ tutmuş mutfak gider temizleme fiyatı paket fiyat 600 TL dir. Burada yazılan fiyat bir daire için verilen ortalama fiyattır. Yukarıda yazılan 5 aşamalı mutfak gider pimaş yıkama ücreti olup, kamera ile görüntüleme ve kimyasal uygulamada bu fiyata dahildir. Bu konu ile ilgili merak ettiğiniz, mutfak gider borusu nasıl temizlenir, lavabo yağ çözücü, gider borusu temizleme gibi başlıkları tesisatçınıza sorabilirsiniz. Sonuç olarak, lavabo açma, mutfak gideri açma,  gider tıkanıklığı açma, pimaş açma, kanal açma,  lavabo tıkanıklığı açma uygulamasını profesyonel cihazlarla yapan tesisatçıya yaptırın. Mutfak gideri temizleme için pimaş yıkama makinesinin olması gerektiğini yine vurgulamış olalım.

Benzer Gönderiler: