Pimaş Yıkama 621 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş nasıl açılır diye durup düşünmek yerine tesisat boru hattında kullanılan pimaş boruların tıkanması halinde acilen bir servis çağırın. Tıkalı gider borularının açılması, tel ile tıkalı pimaş açma ve  tıkalı boru açma kimyasalı ile gider pimaş açma yöntemleri ede tıkanıklık açma arasındadır. Pimaş gider boru tıkanıklığı yani pimaş tıkanması oluştuğunda evde pimaş boru açma ilacı kullanarak tıkanmış gideri açmaya çalışırız. Tıkalı pimaş açma ilacı en basit tıkalı boru açma yöntemleri arasındadır. Gider açmada doğal yöntemi evde dikkatlice kullanmanın bir zararı olmayacaktır.

Kimyasal ilaçla tıkanıklık açma işi sonuç vermez ise robotla tıkanıklık açma servisini çağırın. Servis çağırmadan önce pimaş nasıl açılır, hangi yöntem kullanılarak açılır gibi önemli noktaları sorun. Pimaş boru tıkandığında suyu geri verir. Pimaş borularında tıkanıklık yaşandığında etkili banyo gideri açma teknikleri ile tıkanan gider borusu açma yapılır. Kameralı pimaş gider açma profesyonel yöntemler arasında olup pratik ve kalıcı çözüm olacaktır.

Boru tıkanıklığı nedeni ve nasıl açıldığı hakkında da bilgi edinilmelidir. Tuvalet lavabo tıkanan gider borusu robotla açıldıktan sonrada kamera ile görüntülenmelidir.  Pimaş tıkanması eğer mutfak giderinde ise tıkalı pimaş açıldıktan sonra da  pimaş yıkama yapılmalıdır.

Pimaş Nasıl Açılır ve Pimaş Gider Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Pimaş tıkanıklığı herkesi mağdur edecek bir sorundur. Pimaş boruları atık suyun, kullanılan pis suyun kanalizasyona kadar ulaşmasını sağlar. Ancak zaman içinde pimaş borularda biriken atıklar nedeniyle tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Pimaş nasıl açılır, hangi yöntem kullanılır, bu konuda bilgisi olanlar ve işin ciddiyetini bilenler mutlaka profesyonel yardım alırlar. Pimaş borunun kameralı cihazla görüntülenmesi ve pimaş açma robotu ile tıkanıklığın açılmasını sağlayan yöntemle tıkanıklık sorunu konforlu bir şekilde çözülür.

Pimaş Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Nasıl Açılır | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkalı olan gidere evde sert cisimlerle müdahale edip pimaşa zarar verirseniz daha büyük sıkıntılar sizi bekliyor olacaktır.
  • Tıkanan pimaşın açılması için makine ve tecrübeli usta gereklidir. Makinenin tıkanan boru çapına göre esnek çelik yayı vardır. Bu yay uzun hat boyunca makinenin itmesi ile gidere gönderilir.
  • Makine yayı dönerek giderde ilerlerken tıkalı olan yere geldiğinde, tıkanıklığa neden olan şey sert bir cisim ise bu sert cismi rögara iterek tıkanıklığı açar. Eğer yay önünde engel olan boruyu tıkayan şey bez tarzı bir şey ise yaya sarılarak giderden çıkarılacaktır.
  • Zemin altında kalan pimaş borularına hiç bir şekilde müdahale şansı yokken tıkanıklık açma makinesi ile profesyonel uygulama yapılarak zor olan tıkanıklıklar da açılır.

Yukarıda da sırladığımız gibi tıkalı pimaş boruların açılması için fayansların kırılması gerekmez. Yeni yöntemler sayesinde pimaş borulara zarar vermeden tıkanıklık açılabilir. Pimaş nasıl açılır, hangi yöntem kullanılır, kırmadan pimaş açma önemli konulardır. Pimaş açma için cihazların kullanılması gerekir. Kameralı cihaz ve tıkanıklık açma robotunun kullanıldığı yöntem pimaş açma için en uygun yöntemdir. Bu yöntemle kırmadan pimaş açma hizmeti alabilirsiniz.

Diğer taraftan da evde yapabileceğiniz tıkalı boru açma kimyasalı ile tıkalı gider açma aparatı ile tıkalı giderleri açmayı deneyebilirsiniz. Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri kırma dökme olmadan tıkanıklığın açılmasında önem teşkil eder.

 Kırmadan Pimaş Açma ve Tıkalı Pimaş Boru Açma Fiyatları

Tıkalı pimaş açma fiyatlarını belirleyen şey tıkanıklığın nerede olduğu ile ilgilidir. Tuvalet tıkandı ise farklı fiyat, lavabo tıkandı ise farklı fiyat verilir. Birde tıkanan giderin bodruma katta mı üst katlarda mı olduğu da fiyat açısından önemlidir. Ortalama üst katlarda oluşacak tuvalet tıkanıklık açma fiyatı 400 TL, lavabo tıkanıklık açma fiyatı da 250 TL dir.(2021)

Tıkanan gider borusu nasıl açılır ve tıkanıklık açma yöntemleri tıkanıklık açma fiyatları üzerinde etkindir. Tuvalet tıkanması sonrası tıkanıklık açma ve mutfak gider borusu açma yapılırken kırma dökme yapılır ise tadilat yapmak gerekecektir. Bu durumda tıkanıklık açma fiyatları yüksek olacaktır. Tıkanmış pimaş nasıl açılır, tıkanan lavabo nasıl açılır ve pimaş gider tıkanıklığı açma konusunda merak ettiklerinizin cevabını Uzmanlar Tesisatta bulabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: