Pimaş Yıkama 517 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pimaş yıkama temizleme, sürekli tıkanmalara neden olan gider borusu içinde biriken ve boruya yapışan kirliliğin temizlenmesidir. Pimaş borularda zamanla yağlanma sorunu olduğunda özellikle mutfak yoğun kullanılan yerlerde pimaş yıkama şarttır. Pimaş yıkama işlemi, pimaş yıkama makinesi ile yüksek basınç ile pimaş boru iç yüzeylerine püskürtetek yapışkan kirli tabakayı temizler. Pimaş içi yıkama, gider borusu temizleme işi profesyonellik gerektirdiği aşikardır. Pimaş yıkama makinesindeki basınçlı suyla, pimaş boru içi yıkama, pimaş gider borusu yıkama ve pimaş boru temizleme işlemi sağlıklı yapılır.

Gider borusu yıkama, pimaş boru temizleme işinde öncelik tıkanıklığın açılmasıdır. Pimaş yıkayarak tıkalı pimaş açma yapmak yerine öncelikle tıkanmış boru açılmalı sonra pimaş iç temizliği yüksek basınçla yapılmalıdır.

Basınçlı cihazla pimaş yıkama, pimaş içi yıkama, pis su gider boruları basınçlı suyla yıkama pimaş temizleme ve gider borusu yıkama profesyonel cihaz ile yapılır. Pimaş temizleme, tesisat temizliği, mutfak yağlanmış pimaş gider borusu yıkama özellikle bazı giderler için vazgeçilmez bir hizmettir.

Otel, restoran, yurt gibi mutfağın yoğun kullanıldığı yerlerde pimaş gider hattındaki yağlanmanın temizlenmesi için pimaş yıkama temizleme şarttır. Bu durumda pimaş yıkama temizleme servisi ile çalışmanızda yarar olacağı aşikardır. Pimaş boruların içinde biriken yağlı atıkların mutlaka temizlenmesi ve bakım yapılması kaçınılmazdır.

Yüksek Basınçlı Cihazla Pimaş Yıkama Temizleme 

Tesisatınızda özellikle mutfak pimaş borularında yağ kalıntıları nedeniyle tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Bu durumda tıkanıklık cihazı işe yaramayabilir. Tıkanıklığa neden olan yabancı cisimler tıkanıklık cihazı ile pimaş içinden çıkarılabilir. Ancak yağlanma sorunu olduğunda cihaz yetersiz kalabilir. Bu nedenle pimaş yıkama temizleme servisi ile görüşüp pimaş yıkama hizmetini talep etmelisiniz. Pimaş boruların için basınçlı su püskürten cihaz ile bütün boru yüzeylerine yapışan yağlı tabaka temizlenmelidir.

Pimaş Yıkama Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Pimaş Yıkama Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Pimaş boruların içinde biriken yağlı atıkların temizlenmemesi halinde tıkanıklık sorunu yaşanabilir. Giderlerden sular gitmiyorsa, sular taşıyorsa mutlaka bir çözüm bulmalısınız. Pimaş yıkama temizleme servisi ile görüşerek durumu anlatmanız halinde sorunun çözümü hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz. Sadece tıkanıklık cihazı ile yağlanma sorunundan kurtulamazsınız. pimaş içindeki sert cisimler tıkanıklık cihazı ile çıkarılarak sorun çözümlenebilir. Ancak yağlanma sorunu varsa pimaş boruların yıkanması ve tamamen temizlenmesi gerekir.

  • Otel, restoran, yurt gibi çok kişin yemek ihtiyacının giderildiği mutfaklarda kullanılan malzemeler ve gidere dökülen atıklar nedeni ile pimaş içlerinde yağlanma kirlenme kaçınılmazdır.
  • Pimaş yıkama cihazı bu yağlanma ve kirlenmeye çözüm için özel tasarlanıp imal edilmiş bir cihazdır. Uygulama alanında büyük başarı sağlanan bu cihaz ile pimaş içleri yıkanınca giderlerde suyun gitmesi daha hızlı ve kolay olmaktadır.
  • Bu uygulama sonrası atıkların tutunacağı yumuşak yapı ortadan kalktığı için de tıkanmanın gerçekleşme olasılığı çok düşmektedir.

Yağlanmış lavabo gider boruları içi pimaş yıkama makinesi ile pimaş yıkama işlemi nasıl yapılır sorusu cevap bulmuştur diye düşünüyorum.

Basınçlı Cihazla Pimaş Yıkama Temizleme Fiyatları

Pimaş yıkama bakım niteliğinde periyodik olarak yapılmış olsa tıkanıklık yaşanma olasılığı çok düşük olacaktır. Tıkanan gideri açtırmak için verdiğiniz para ve mutfakta iş yapamama durumu göz önüne alındığında kayıp çok fazladır. Oysa yıllık pimaş bakımı yapılmış olsa hem bir defa ücret ödemiş olursunuz hem de hiç beklenmedik durumlarda tıkanıklık sorunu yaşamak durumunda kalmazsınız. Bir dairede pimaş yıkama hizmetinin ücreti 600 TL civarındadır.

Pimaş yıkama ve temizleme, pimaş hattı logar tıkanıklığı açma, robotla pimaş temizleme profesyonel cihazlarla uygun ücretlerle yapılır.

Benzer Gönderiler: