Su Kaçağı 747 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisatı kaçağı nasıl giderilir sorusunun cevabı ve çözümü merak konusudur. Kalorifer tesisatında oluşan su kaçağının bulunması ve sorunun giderilmesi gerekir. Aksi halde kombi su eksilttiği için arızaya geçecek ve ısınmanız kesintiye uğrayacaktır. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı veya kombi su kaçağı için kırmadan tesisat kaçağını giderecek tamir kaçak giderici kimyasal kullanılabilir. Kalorifer borusunda su kaçağı oluştuğunda kalorifer tesisatı su kaçağı giderici kullanılarak kombi su kaçağı tamiri yapılması büyük kolaylıktır.

Kombi tesisatında kaçak nasıl anlaşılır sorusuna cevaben şunu söyleyelim kombi su basıncı sürekli düşüyor ise kalorifer kombi tesisat kaçağı var demektir. Kombi suyu eksiltiyor ise kalorifer tesisat kaçağı veya kalorifer tesisat su kaçağı olduğundan bahsedilebilir. Kalorifer borusunda su kaçağı bulma çabası içerisine girmeden kalorifer kaçak sıvısı ile direkt kaça giderme işlemi yapılır. Kombi tesisatında kaçak var ise ve kombi genleşme tankının havası da var ise kalorifer tesisatı kaçağı bulma ile zaman kaybetmeden kalorifer kaçak giderici sıvı ile kaçak kapatılır.

Kalorifer Tesisatı Kaçağı Kombi Su Kaçağı Tamiri

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı ısınma sorunlarına neden olur. Tesisatta bulunan suyun miktarı sürekli azalır. Bu durumda tesisatın eksilen suyunu tamamlamanız gerekir. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl giderilir, bu sizleri telaş ettirmemeli. Çünkü su kaçağını ortadan kaldırmak için etrafı kırmaya gerek kalmaz. Sadece özel bir kimyasal ilaç kullanılarak kaçağın olduğu yer kapatılır.

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur ve Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl giderilir, bu işlem yapılırken herhangi bir yer kırılmaz. Ustalar tesisatın içine verdikleri kimyasalla bu işi çözümler. Kimyasal kaçağın olduğu yerde kristalleşerek sızıntı yerini kapatır. Bir daha da aynı yerden su kaçağı olmaz. Ancak bu işlem demir boruların kullanıldığı kalorifer tesisatlarında yapılamaz. Sadece yeni sistem plastik boruların kullanıldığı tesisatlarda yapılabilir.

  • Kalorifer kaçağı giderme uygulaması her kimyasal ile yapılmaz. Bilmediğiniz bir kalorifer kaçak kimyasalı kullanırsanız riskli olabilir. Tesisatı tıkayabilir, kombi parçalarına zarar verebilir, hiç beklemediğiniz zararlar ortaya çıkabilir.
  • Kalorifer kaçak kimyasalı kullanılmadan önce kalorifer tesisatı ve peteklerinin petek temizleme ilacı ve petek temizleme cihazı ile temizlenmelidir. Kalorifer petek tesisat temizliği yapılmadığı müddetçe kaçak uygulama kimyasalı ile yapılan kalorifer kaçak giderme uygulaması bir işe yaramayacaktır.
  • İstenilen şekilde kalorifer kaçak giderme uygulaması yapılır ise tesisatta kaç adet kaçak var ise tamamı kapanacaktır.
Kalorifer Tesisatı Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisatı Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

  • Kaçak uygulamasının yapıldığı tesisatta bu tamiratın etkisi, kalıcılığı yeni bir kimyasal kullanıncaya kadar devam eder.
  • Bu uygulama hem pratik hem kalıcı çözüm sunana garantili bir çözümdür.
  • Kalorifer kaçağı kimyasalı asla temiz su tesisatı borusunda oluşan kaçaklar için kullanılmaz. Temiz su tesisatında bu ilaç bir işe yaramayacağı gibi tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Kaçak Giderici Kimyasal ile Kalorifer Su Tesisat Kaçağı Tamiri Fiyatları

Kalorifer borusundaki su kaçağı, su kaçağı onarım sıvısı ile ya da  kombi tesisat kaçak ilacı ile yapılır ve tamir için dahi kırma olmaz. Tesisat kaçak giderici kimyasal ilaç, kalorifer tesisat tamiri için kalorifer su kaçağı tamiri için en uygun ücretle tamir demektir. Çünkü, kırma dökme olmaz ve kaç adet kaçak var ise hepsi tek uygulama ile kapanır.

Kalorifer kaçak giderme uygulaması 700 TL’den başlar. Bu fiyat 5-6 peteğin olduğu bir daire için ortalama bir fiyattır. Bu fiyatın içinde hem kalorifer petek tesisat temizleme uygulaması hem de kaçak giderici uygulama dahildir. Profesyonel tesisatçı firmaya bu uygulamayı yaptırırsanız memnun kalma olasılığınız yüksek olacaktır. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı da fiyatı etkiler. Kalorifer tesisatı kaçağı profesyonel pratik kalıcı çözümü garanti eder.

Benzer Gönderiler: