Su Kaçağı 846 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Üst kattan su damlıyor ise bu sorun sizi direkt etkiler. Üst kattan su akması sonucu alt katta oluşan zarar bazen inanılmaz boyutlara ulaşacağı için önceden önlem alarak müdahale süresi kısaltılmalıdır. Üst kattan su akıyor, üst kattan alt kata su akıntısı ve üst kattan su damlıyor başlıklarında sorulan sorulara bağlı bu yazımızı yazma gereği duyduk.

Üst kattan su akması istenmeyen bir tesisat arızası olup kimsenin bu durumu yok sayması kabul ve görmezden gelmesi kabul edilemez.  Üst kattan su sızıntısı yani üst kattan alt kata su sızması olduğunda suyun kaynağı bellidir. Üst kat mutfaktan su akıyor olabilir veya banyodan veya kalorifer tesisatından fark etmez. Sonuçta üst kattan bu su geliyor ise üst komşu bu durumu çözüm bulmalıdır. Üst kat komşudan su sızıntısı olduğunda sıhhi tesisat arızasını gidermeyen üst komşu için ne demek gerek bilemiyorum. Üst katın banyo tavanından su akıyor iken alt kata su sızması kim öder gibi gereksiz tartışamaya girmeye gerek yok. Çünkü, su kimden akıyor ise su kaçak tespitini o yaptırır ve parayı da o öder.

Beklemediğiniz bir anda su sızıntısına buna maruz kalabilirsiniz. Üst kattaki komşunuzun tesisatında su kaçağı sorunu varsa tavandan su damlamaya başlayabilir. Bu durumda komşunuzu mutlaka ikaz etmelisiniz. Üst kat komşudan su kaçağı var nereye şikayet ederim, üst kattan akan su için mahkeme yoluna gitmek sonuç getirir mi? Üst kattan su akıyor ve üst kattan alt kata su sızıntısı için ne yapılabileceği hakkında bildiklerimizi paylaşmaya çalışacağız.

Üst Kattan Su Damlıyor Ne Yapabilirim? Üst Kattan Su Akması Ne Yapabilirim?

Sıhhi tesisat arızasını gidermeyen komşu ile uğraşmak sizi yoracaktır. Üst kattaki komşudan su sızıntısı, üst kattan daireme su sızıyor ise elbette karşı taraf soruna duyarsız kalması durumunda sorun çıkmaz girer. Üst kattaki komşunun banyosundan su sızıntısı sorunu yokmuş gibi rahat davranması sizi çileden çıkarır.

Tavandan damlayan su nedeniyle mağdur olan pek çok kişi bulunmaktadır. Üst kat komşumdan su damlıyor diye yakınan bu defa siz olabilirsiniz. Eğer komşunuzun tesisatında su kaçağı sorunu bulunuyorsa su yol bularak sizin tavanınızı, duvarınızı etkileyebilir. Komşunuzu ikaz ettiğinde bunun farkında bile olmayabilir. Su kaçağı hem evinizi hem de böyle komşularınızın evini olumsuz etkileyebilir.

Üst Kattan Su Damlıyor | Uzmanlar Tesisat

Üst Kattan Su Damlıyor | Uzmanlar Tesisat

Üst kat komşumdan su damlıyor ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, hemen komşunuzu uyarmanızı öneririz. Çünkü sorun komşunuzun tesisatındaki su kaçağından kaynaklanıyor. Bu sorunu kendiniz çözümleyemezsiniz. Komşunuzun cihazla su kaçağı tespiti yapan bir tesisatçı çağırmasını sağlamalısınız. Komşunuz da sıkılmasın bu yöntem kullanıldığı zaman herhangi bir yeri kırmadan su kaçağı olan boru tespit edilecektir.

Üst Komşudan Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Üst Komşudan Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Komşunuz sorun çıkarır mağduriyetinizi görmezden gelir ise aşağıda yapabileceklerinizi madde madde paylaştık.

Üst Kattan Su Akması Nereye Şikayet Edebilirim?

Üst kattan su akması, üst komşudan su kaçağı, üst katın tuvaletinden pis su damlıyor durumu için üst kattan su sızıntısı şikayeti nereye yapılır. Su kaçağını gidermeyen üst komşu ile nasıl bir çözüm bulacağım diye düşünenler için yapılması gerekenleri kendimizce paylaşmak istedik.

  •  Site Yönetimi ile görüşüp mağduriyetinizi anlatıp bu noktada çözüm isteyebilirsiniz. Site yönetimi bu gibi durumlarda hassas davranmakta olup bir an önce sorunu çözmeye çalışacaktır. Buradan bir sonuç alınamaz ise başka bir yol deneyebilirsiniz.
  • Ev Sigortalı ise durumu sigorta şirketine bildirin, sigorta şirketi eksper gönderip durumu analizi yapıp üst komşunuzu etkili şekilde uyarıcı yaptırımlarını hatırlatarak çözüm için iş birliği yapmasını sağlayacaktır. Eğer bu yolda işi çözmez ise bu yolu deneyin.
  • Noter aralığı ile ihtar çektirip durumun ciddiyetini üst komşunuza hatırlatmış olursunuz. İhtar çekilince komşunuz işin nerelere varacağının idrakine varıp sizin mağduriyetinizi giderme yoluna gider. Bu da mı olmadı, sizde de ne komşu varmış?! Şimdi en son olarak dava açma yolu göründü, dava açarak bu iş kökünden çözülsün.
  • Üst kattan akan su için mahkemeye gitmeli mi? Sulh hukuk mahkemeleri aracılığı ile maddi manevi zararla ilgili dava açılabilir. Bununla siz uğraşmak istemiyorsanız bir avukatla görüşüp avukatın bu işleri yapması adına vekalet verip süreci takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Üst kattaki kiracının banyosundan,  üst kattan alt kata su sızıntısı,  apartmanda üst kattan su akması çözüm yollarını paylaştık. Bir tesisatçı olarak bildiklerimizi burada sizlerle paylaşmış olduk, umarım faydalı olabilmişizdir. Yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yazımızı beğenin veya paylaşın.

Benzer Gönderiler: