Su Kaçağı 779 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alt kata su sızıyor nasıl bulunur sorusunun cevabına ulaşmak için kameralı cihaz, robot kullanan bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Alt kata su sızması pimaş borularından veya temiz su borularından sızan su kaynaklıdır. Alt kata sızan suyun nereden olduğuna bakan ustalar cihazlar yardımıyla sızıntının yerini kolay tespit edecektir. Üst komşudan alt komşuya su akıyor ise bu durum yıllardır komşu olan bu insanların arasını açabilir, hiç beklemediğiniz tepkiler alabilirsiniz. Eğer üst katta siz oturuyorsanız ve alt kata su sızıyor ise komşunuzu mağdur etmeyin.

Banyodan aşağı kata su sızması, balkondan alt kata su sızıyor olması banyonun tavanından su akıyor olması rahatsızlık verici tesisat arızalarıdır. Üst kattan alt kata su sızması, dairemden alt komşuya su akıyor olması durumunda su akıntısının zararını önlemek için tespit ettirmek gereklidir. Birden alt kata su sızmaya başlayınca kameralı tespit yaptırdık ve klozetten alt kata su sızıntısı olduğunu öğrendik. Bu duruma bağlı ortaya çıkan alt kata su sızması kim öder veya alt kata su sızması için ev sahibi mi  ödeme yapar ya da kiracı ödeme yapar mı?

 Alt Kata Su Sızıyor Alt Kata Su Sızması Neden Olur?

 Alt kata su sızması sebepleri, alt kata daha çok mutfak, banyo ve tuvalet gibi ıslak zeminlerden su sızabilir. Sızıntı yapan su tavanda sarı lekeler yapıyorsa bunun pis su giderlerinden kaynaklandığı rahatlıkla anlaşılabilir. Alt kata sızan su nasıl bulunur, bu aşamada sızıntının nereden geldiğinin bulunması için kameralı pimaş görüntüleme yapılır. Pis su borularında herhangi bir tıkanıklık tespit edilirse robotla açılarak sızıntı ortadan kaldırılır.

Alt kata sızan su nasıl bulunur, bunu bulmak için kamera ve robot kullanılmalıdır. Tesisatçınız bu cihazlarla hizmet veriyorsa sızıntının kaynağı kırmadan tespit edilebilir. Sızıntı temiz su borularından oluyor ise bu defa su kaçak bulma cihazı kullanılır. Banyodan su sızıntısının nedenleri farklı da olsa, bu yöntemler sızan suyun nereden geldiğini bulmaya yardımcı olacaktır.

Alt Kata Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Alt Kata Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Su sızıntılarında en pratik ve kesin çözüm cihazlarla sunulan hizmettir. Zira su kaçağının hangi tesisattan veya tesisatın hangi noktasından akacağı belli olmaz. Bunu belirleyip ona göre adım atmak ve çıkan arızaya göre tamir yapmak maliyeti çok aşağı düşürür. Maliyeti düşürdüğü gibi gereksiz zaman kaybı yaşanmaz, stres yaşamazsınız.

  • Su kaçak bulma işlemi cihazla kırma dökme olmadan yapılmalıdır.
  • Su tesisatına ayrı cihazla pimaşlara pis su tesisatına ayrı cihazla bakılmalıdır.
  • Su kaçağı bulunurken etraf kırılıp dökülmez, tadilat yapmanızı gerektiren yeni sorunlara neden olunmaz. Profesyonel ustalarla kalıcı ve kesin çözüm sunulur

Alt Katın Tavanından Su Sızıyor Ne Yapmalıyım?

Alt kata banyodan su sızıyor, alt komşuya su sızıyor, alt kata su sızması kim öder ve üst kattan su sızıntısı için ne yapılmalıdır? Alt kata su sızması dava aşamasına gelindiğinde komşu ilişkileri de ciddi zarar görmüş demektir. Alt kata su sızması kiracı içinde içinden çıkılmaz bir durumdur. Üst kattan alt kata su sızması durumunda üst komşu bu durumla ilgilenmek durumundadır.

Su sızması durumunda ilk ve en önemli atılacak adım cihazla su kaçağını bulan ustalara ulaşıp profesyonel yardım almaktır. Bu hizmeti alacağınız vakit konuştuğunuz fiyata hem temiz su tesisatının kontrolü hem de pis su tesisatının kamera ile görüntülenmesi dahildir. Banyoda su sızıntısı tespiti yapıldığında bazen derz arasından su sızıyor olduğu net görülebilir. Cihazlarla gerekli kontroller yapılıp kısa sürede son bulacak bir sorun neden çıkmaz girer anlamış değilim. Alt kata su sızıyor ise cihazla kırmadan su kaçak tespiti yaptır bir defada sorun çözülsün ve kafanız rahat olsun.

Benzer Gönderiler: