Su Kaçağı 1499 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Atık su borusu deliği var tamiri yapılıyor mu diye merak edebilirsiniz. Tesisatınızda böyle bir sorun da olabilir. Ancak atık su borusundaki deliği tamir edebilecek pratik herhangi bir yöntem ne yazık ki bulunmamaktadır. Teknoloji tesisat sektöründe de yeniliklere neden olsa da bu alanda henüz bir gelişme bulunmamaktadır.

Matkapla delik açarken, plastik su borusu delinmesi veya pimaş boru delinmesi olduğunda plastik boru tamiri kolayca yapılır. Fakat atık su borusu tamiri yani pis su boru tamiri için boru değişimi yapılmalıdır ki, bu da kırma dökme ile olur. Pimaş borusu kırıldı ise sadece lokal kırılan yer tamir edilemez borunun tamamen değişimi gereklidir. Eğer sadece kırılan yer onarılıp bırakılır ise pimaş boru su sızdırması yaşanacaktır.

Pimaş borusu kırıldı bu kırığı nasıl kapatırım, dış cephede çalışma yapan usta pimaşı deldi ve atık su pimaş borusundan su sızıyor. Atık su tesisat arızaları ve tamiratı için usta çağırmanız durumunda yerinde bu soruna bir çözüm bulacaktır. Atık su borusunda delik var nasıl kapatılır ile su borusu deliği nasıl kapanır arasında  fark vardır. Patlayan su borusu tamiri,  plastik su borusundaki delik tamiri pis su pimaş boruya göre daha kolay diyebiliriz. Çünkü delik olan yer kesilip ek yapılabilir. Ama pimaş pis su gider borusunda bu mümkün değildir.

Atık Su Borusu Deliği Neden Tamir Edilmez?

Günümüzde tesisatın atık su borularında PVC borular kullanılmaktadır. Bu boruların dayanıklılığı oldukça iyidir. Ancak zaman içinde yıpranmaları ya da darbe almaları gibi etkenlerle boruların delinmesi de mümkündür. Atık su borusu deliği var tamiri yapılıyor mu diye sorduğunuz zaman ne yazık ki boruların tamiri yapılamaz diyebiliriz. Boru tamiri için kullanılan herhangi bir kimyasal ilaçta bulunmamaktadır. Bu nedenle borulardaki deliği tamir ederiz diyen firmalara rağbet etmemelisiniz.

Atık su borusunda delik var tamiri yapılıyor mu, bu konuda maalesef olumlu yanıt alamazsınız. Delik atık su borusunun görüntülenmesi ve deliğin belirlenmesinin ardından en doğru yaklaşım borunun yenisi ile değiştirilmesi olacak.

Atık Su Borusu Deliği | Uzmanlar Tesisat

Atık Su Borusu Deliği | Uzmanlar Tesisat

Atık su, pis su borusu dışarıdan darbe almadıkça delinmesi olası değildir. Dışarıdan darbe alan pis su borularında kırılma, çatlama, delinme olur. Pimaş borusunda oluşan delik, kırık, çatlak onarımı belki yama yapılarak gerçekleştirilir. Yama yapılacağı zamanda borunun dışarıda olması gereklidir. Zira pimaş borusu zemin altında olduğunda kırıp döküp boruya yamak yapmak zaten mantıklı değildir.

Kırıp döküp pimaş boru tesisatının arızalı olan hattı değiştirilir. Yapılan bu uygulama ile pimaş boru yenilenmiş olup arıza kalıcı olarak çözüme kavuşmuş olur. Pimaş boru deliğine yama yaparsanız belli bir süre sonra bu yama dayanıklılığını yitirip çıkacaktır. Bu durumda yeniden arıza tamiri ile uğraşıp para harcamanız gerekecektir. Hem zaman kaybı hem de iş gücü kaybı oluşacak geçici çözüm olmaktan öteye geçmeyecektir.

Atık Su Borusu Deliği Tamir Fiyatları

Pis su gider borusu delindi ise kırık pimaş tamiri ile plastik su borusu deliği ve çatlayan boru tamiri ile bu tesisat arızaları uygun ücretlerle yapılmaktadır. Atık su pimaş gider borusundan su sızıyor ise kırık pimaş boru tamiri için boru delik kapatma bandı kullanmak ucuz olur ancak sağlıklı olmaz.

Atık su borusu delindiğinde tamir fiyatı veren tesisatçı size nasıl bir tamir yapacağını da anlatması gereklidir. Çünkü, sadece deliği kapamak için pimaştan yama yapar ise bu geçici çözüm olacaktır. Oysa delik boruyu değiştirir ise bu da kalıcı çözüm olur. Sadece atık su borusu tamir fiyatına bakıp hizmet alırsanız yanılabilirsiniz. Atık Su Borusu Deliği  tamir fiyatı için tesisatçının nasıl boruda oluşan deliği kapatacağı da önemlidir.

Demir su borusu çatlak tamiri, kırık pimaş boru tamiri, kırmadan pimaş tamiri ve pimaş su kaçağı tamiri için elbette çözüm vardır. Bu arızalar yerinde görülüp ne yapılacağına karar verildikten sonra da fiyat verilebilir. Su sızdıran borular nasıl tamir edilir, kaç paraya tamir edili için tesisatçılar en büyük çözüm ortağınızdır.

Benzer Gönderiler: