Su Kaçağı 886 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo duvarından su sızıyor diye yakınan kişiler firmamızdan alacakları yardım sayesinde bu sorundan kurtulabilir. Bunun nedeni tesisattaki su sızıntısı olma olasılığıdır. Ancak önemli olan su sızıntısının nerede olduğunun cihazla kırma dökme olmadan bulmaktır. Firmamız yeni yöntemleri kullanarak evinize zarar verici bir çalışma yapmadan sızıntı yapan yeri tespit eder. Duvardan su sızıntısı, duvardan su gelmesi veya duvardan alt kata su sızması sorunlu durumlardır. Su sızıntısı sonucu banyo duvarının kabarması daha büyük problemdir.

Bu nedenler yağmur yağınca duvar su alıyor, banyo duvarı kabardı, betondan su sızması başladı ve banyodan su akıyor durumları acil önlemi gerektiren su arızalarıdır. Böyle bir durumda su sızıntı tespitini cihazla yapan usta ile iletişime geçerek hızlı çözüm elde edebilirsiniz. Duvardaki su kaçağını bulma ve duvardaki su kaçağı nasıl tespit edilir konularına hakim uzman ustalar bu arızayı cihazla önce tespit edip sonrada tamiratını yapar. Duvardan su sızması nasıl önlenir için endişe etmeden uzman usta ile görüşün.

Banyo Duvarından Su Sızıyor Duvardan Su Sızıntısı Ne Yapmalıyım?

Banyo duvarlarındaki ıslaklık nedeniyle mağdur oluyorsanız tesisatınızda su kaçağı tespiti yaptırmanız da yarar var. Duvarların kabarmasına, nemlenmesine, ilerleyen aşamada rutubete neden olan su sızıntısı mutlaka tespit edilmelidir. Banyo duvarlarımız ıslanıyor diyenler etrafı kırmadan sızıntı tespiti yapacak bir firmadan destek almalıdır. Duvar kırmadan borudan sızan suyun sesini cihazla takip edecek ustaları çağırmalısınız. Böyle bir tesisat arızası ihmal edilmemelidir.

Banyo duvarlarımız ıslanıyor diyorsanız borulardaki su kaçağını bulması için tesisatçı çağırmalısınız. Tesisattaki bu tür arızalar genellikle banyoda etkili olur. Bunun nedenini bulmak isteyen ustaların fayansları kırmasını istemiyorsanız cihazla su kaçağı bulan bir tesisatçıdan destek almalısınız. Su kaçağının yeri bulunur ve onarımı yapılırsa banyo duvarlarındaki ıslaklık ta düzelecektir.

Banyo Duvarından Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Banyo Duvarından Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

  • Islak olan banyo duvarından tesisat geçebileceğinden buradaki boruda bir arıza olabilir. Eğer durum böyle ise su tesisatçısı cihazla tespit yaparak kaçağın olduğu yeri noktasal bularak tamir eder.
  • Banyoda ıslak olan duvardaki ıslaklık üst kattaki tesisattaki borudan sızıp sizin duvardan çıkabilir. Bu durumda önce kendi dairenizde su kaçağı var mı yok mu bunu tespit ettirin. Eğer sizin dairedeki tesisatta sorun yok ise üst katta su kaçak tespiti yapılması gerekli olur.
  • Üst katta su kaçağı yok, sizin dairenizde su kaçağı yok ise nadirde olsa yan daireden gelebilir.  Banyolar sırt sırta ise yan dairenin banyosunda oluşacak su kaçağı sizin banyo duvarında ıslaklığa neden olur.
  • Bütün olasılıklar değerlendirildikten somra duvarınızda ıslaklık var ise banyo havası kalıp duvarlarda terle yapabilir. Bu durumda kendinize bir sorun, banyoyu yeterince havalandırıyor muyum?

Banyo Duvarından Su Sızıyor ise  Su Sızıntısını Bulan Firmayı Arayın

Duvardan su akıp damlıyor ise duvardaki su sızıntısını duvardan gelen suyu kesmek için tesisatçı firmayı aramak en iyi çözüm olacaktır. Duvardan su akınca duvar kabarır ise maliyet çok daha da artar. Duvarda, zeminde su sızması, su kaçağı olduğunda ilk yapılması gereken önce dene gör, duvar kır gör olmamalıdır. Profesyonel cihazlarla su kaçaklarını noktasal tespit eden tesisatçılardan yardım almaktır. Bu sayede etraf kırılmaz, zaman kaybı olmaz, su kaçağı kısa sürede noktasal bulunup tamir edilir.

Banyo tavanından su akması,  evim dış duvardan su alıyor olması duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunu akla getirir. Banyo duvardan su sızıyor ise işini iyi bilen profesyonel cihazlar kullanan ustayı çağırın.

Benzer Gönderiler: