Su Kaçağı 793 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Banyo tavanından su akıyor ise acilen önlem alınması gerekir. Bu tesisatta olan su kaçağından kaynaklanan bir sorundur. Büyük olasılıkla komşunuzun su tesisatında su kaçağı vardır. Zaman kaybetmeden komşunuzu uyarmalı ve bir tesisatçı çağırmasını talep etmelisiniz. Tavandan su akıyor ise evin hangi bölümünden su akıyor buna bakarak da bir fikir edinilebilir. Banyonun tavanından su akıyor,  banyo tavanından su damlıyor ise pis su gideri olabilir nacak bu bir ihtimaldir.

Tavandan su akması, banyo zemininde su kalması veya  fayans aralarından alt kat banyo duvarına su sızması ile banyo tavanında kararma oluşur. Banyo tavanı su akması ve banyo tavanından alt kata su sızıntısı ile alt  banyo tavanında ıslaklık oluşmasına ve banyo tavan akması sorununa neden olur. Alt kata banyodan su sızıyor diye komşudan şikayet geldiğinde lütfen durumu yok saymayın ve ilgilenin.

Banyonun tavanından su akıyor, alt kata su damlıyor ise kesin çözüm için su kaçak tespiti cihazı ile ve kameralı cihazlar ile tespit şarttır. Banyo tavanı akıyor kesin bu pimaşlardan akıyordur demek gerçekçi olmayan bir çözümden öteye geçmez.

Banyo Tavanından Su Akıyor Tavandan Su Akması Nasıl Önlenir?

Tesisatta su kaçağının olması banyonun tavanından su akıyor şikâyetine neden olabilir. Üst kat komşunuzun tesisatındaki kaçak sizin evinizi de etkileyebilir. Su kaçağında suyun yol bulduğu yere ilerlemesi beklenen bir sonuçtur. Öncelikle tesisatın pis su ve temiz su boruları incelenmelidir. Bu şekilde su sızıntısının nereden olduğu belirlenebilir. Tesisatçı bunu cihazla yapacağı için eve zarar verecek çalışma yapılmaz. Su kaçağı noktasal şekilde belirlenebilir.

Banyo Tavanından Su Akıyor | Uzmanlar Tesisat

Banyo Tavanından Su Akıyor | Uzmanlar Tesisat

Banyo tavanından su akıyor bu durumda cihazla su kaçağı tespiti yapan bir tesisatçı çağırmalısınız. Sızıntı üst kattaki komşunuzdan olduğu için tesisatçı onun evinde su kaçağı tespiti yapmalıdır. Günümüzde kullanılan yöntemler sayesinde su kaçağı daha kolay bulunuyor ve tesisat tamiri yapılabiliyor.

  • Su sızıntısı olduğunda mutlaka bir yerden yol bulum dışarı çıkar. Bu durum kalorifer tesisatında ise ve su sızıntısı az ise su buharlaşıp yok olabilir. Yani su kaçağı olduğundan ancak kombi sürekli su eksiltmeye başlayınca anlarsınız. Bu defa su kaçağı var ise bu su nereden çıkıyor diye kendi kendinize sorarsınız. Etrafa bakarsınız hiç bir yerde ıslaklık yok, durup bir daha düşünürsünüz.
  • Su sızıntısı temiz su tesisatında ise bu durumda mutlaka su bir yerden kendini gösterir. Temiz su tesisatı kaçaklarında ya banyo tavanından alt kata sızar, ya alt komşunuzun oturma odasının tavadan su sızar.

Banyo Tavanından Su Akıyor Banyo Tavanından Alt Kata Su Sızıntısı

Banyo tavanında  ıslaklık görülmesi, banyodan alt kata su sızması durumu gider borusu su kaçağı mıdır yoksa temiz su tesisat kaçağı mıdır?  Banyo tavanı su akıtıyor ise banyoya su damlıyor ise bu durumu cihazla bakarak netleştirebilirsiniz. Alt katın tavanında ıslaklık var ise su kaçağı olduğu yani üst kattan akan bir suyun olduğu aşikardır.

Sahada sık olmasa da var olan bir gerçek, alt komşu su sızıntısından mağdur iken üst komşu su sızıntısını çözmek için adım atmıyor. Alt komşu su sızıntısının bulunması için kendi parasını ödeyeceğini söylediği halde üst komşu gelen tesisatçıyı eve sokmam diyor. Şimdi bu durumda yapılması gereken ne olmalı veya bu işi nasıl çözmeliyim. Üst kattan su akıyor, üst kattan su damlıyor komşum sıkıntı çıkartıyor ne yapabilirim?   Banyo tavanından su akıyor ise alt kat mağdur olmaktadır. Bunun için Banyonun tavanından damlayan banyo gideri alt kata su kaçırıyor ise bunun çözümü için üst komşu çözüm bulmak zorundadır.

Belediyeler bu durumda çok aktif rol almıyorlar, hukuki yollar açık bu durumda en iyi çözüm tespit davası açmak sonraki süreç sizi çözüme götürür diye düşünüyorum.

Benzer Gönderiler: