Su Kaçağı 695 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Betondan su sızıntısı böyle bir sorunu yaşamanız için betonda çatlak olması ve tesisatınızda su sızıntısı bulunması gerekir. Bunun kesin nedenini ancak bir tesisatçı çağırarak öğrenebilirsiniz.  Betondaki sızıntı sağlıksız bir ortam oluşmasına neden olur. Nemli bir ortamda bulunmak sağlığınızı riske atabilir. Bu yüzden su sızıntısının nedeni belirlenmeli ve önlenmelidir. Betondan su sızmasını engellemek, bodrum katta duvardan sızan su ile betonun su almasını önlemek su kaçağının kaynağını bulmayı gerekli kılar.

Beton çatlaklarından su sızıntısı ya da perde betondan su sızıyor ise önce sızıntının kaynağı bulunmalı ardından da onarım yapılmalıdır. Beton arasından su sızması ile su kaçağı olduğunun farkına vardığımızda elimizi çabuk tutmalıyız. Beton su sızmasını engellemek, perde betondan su sızıyor ise bunu engellemek için su sızıntı önleyici diye bir ilaçla olmaz. Teras akıyor ise mesela önce su sızıntısının kaynağı bulunmalı sonra da tamiratı yapılmalıdır. Terastan betondan su sızıntısı, betonun çatlamasından su sızıntısı ve çatıdan su sızması nasıl önlenir? Bu sorulara beraber cevap arayalım.

 Betondan Su Sızıntısı Betondan Su Sızmasının Nedeni?  

Betondan sızan suyun sebebini öğrenmek için profesyonel yardım almalısınız. Beton normalde suyu pek sızdırmaz. Ancak betonda çatlakların olması halinde suyu rahatlıkla geçirebilir. Betondan su sızıyor ise öncelikle tesisatınızın kontrol edilmesi gerekir. Bunun yapılabilmesi için betonun kırılmasına da gerek yok. Tesisatçınız su kaçak bulma cihazı ile tesisatınızdaki sızıntıyı tespit edebilir

Betondan su sızıyor ne yapabilirim, bunu nasıl önleyebilirim diye danışırsanız mutlaka bir çözümü olduğunu göreceksiniz. Öncelikle su tesisatında kaçak olup olmadığına bakılmalıdır. Cihazla su kaçağı kontrolü yapıldığında sızıntı belirlenirse hemen onarımı yapılmalıdır. Ayrıca betonun su sızdırmasına neden olan çatlağın tamiri de yapılabilir. Bu şekilde sorununuz çözümlenmiş olur.

Betondan Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

Betondan Su Sızıntısı | Uzmanlar Tesisat

  • Su sızıntısının nedenleri arasında ve en başta zemin altında kalan su tesisatı borularında veya pis su tesisatı borularından su sızmasını gösterebiliriz.
  • Su sızıntısının bir diğer nedeni zeminden çıkan su kaynaklarından olabilir ki, bu durum en çok bodrum katlarda yaşanmaktadır. Bodrum katta zeminde ıslanma olduğunda acaba bu tesisat kaynaklı mı yoksa zemin kaynaklı mı buna bakılmalıdır. Bunun içinde cihazlarla hem temiz su tesisatı hem de pis su tesisatının kontrol edilerek karar verilmelidir.
  • Bazı durumlarda da üst katlardan çok ince bir sızıntı boru yüzeyinden en alt kat zeminine kadar inmekte ve betonda su sızıntısı oluşmasına neden olmaktadır.

Betondan Çatlaklarından Su Sızıntısı  Nasıl Önlenir? 

Betonda su sızıntısı için alınması gereken bir önlem var mıdır diye sorarsanız bence en iyi önlemi siz değil yapıyı yapan müteahhit almalıdır. Eğer müteahhit kaliteli malzeme kullanır ise ve tesisatı yapan tesisatçı da iyi ise zeminde ıslaklık oluşması için tek neden kalır. O da zeminden bina yapılırken su çıkmasıdır ki, buna çözüm izolasyon olur. Bu açıdan eğer bodrum kat satın alacaksanız bu husus önemli olup lütfen dikkatli olun. Sonradan çok başınız ağırır ve çözümü de sizi çok yıpratır.

beton su geçiriyor ne yapmalı, perde betondan su sızıyor, su sızıntısını önlemek için kimden yardım almalıyım. Bu soruların cevaplarını paylaştık. Ancak burada su sızıntı tespit tamir maliyet yüksek çıkabileceği için ev alırken bu hususa dikkat edin. Yağmur yağınca tavan akıyor diyenlerdenseniz burada izolasayon sorunu olma ihtimali daha yüksektir.

Benzer Gönderiler: