Su Kaçağı 569 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır, su kaçağı nasıl belli olur, su kaçağı belirtileri nelerdir bunları iyi bilmek gerekir. Tesisatta en önemli sorunlardan biri de borularda su kaçağı olmasıdır. En küçük bir belirtide kırmadan su kaçağı bulma ustası çağırmanız önemlidir. Çünkü su kaçağı her geçen zaman evinize daha büyük zararlar verecektir. Evde su sızıntısı olduğu nasıl anlaşılır, su kaçağı olup olmadığını anlamanız zor olmasa gerek. Su kaçağı belirtileri olduğunda evde su kaçağı bulma işi cihaz olmadan çok zordur. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti, su sayaçlarındaki su sızıntısı ve su borusundan su sızması elbette kırmadan bulunamaz. Su kaçağının olduğu bölge, duvardaki su kaçağı için kameralı su kaçak tespiti yöntemi ile net bulunur.

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır için verilecek cevap, cihazla tespit gereklidir şeklinde olmalıdır. Cihaz olmadan su kaçağı tespiti yapılması zor olup su kaçağının varlığını tespitini profesyonelce yapmak gereklidir.

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır ve Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı hiç beklemediğiniz bir anda evinizi etkileyebilir. Borudan sızan su zaman kaybetmeden duvarları etkilemeye başlar. Evde su kaçağı var diyorsanız, su kaçağı tespiti, su tesisatçısı tarafından cihazla bulunmalıdır. Su kaçağı tespiti için profesyonel uygulamalar yapılmakta kırma dökme yapılmadan çözüm sunulmaktadır. Su kaçağı belirtileri var ise evde su kaçağı tespiti yaptırmakta geç kalınmamalıdır.

  • Duvarlardaki nemlenme, küflenme ve terleme hemen dikkatinizi çeker. Bunları görmeseniz bile duvarlardaki rutubet su kaçağı olduğunu anlamanıza yetecektir. Önce terleyen duvarda, giderek nemlenme sıva kabarması, rutubet, küf oluşur, ayrıca evinizde kötü bir koku hissedilir.
  • Su sızıntısı varsa aylık su faturası fazla geliyor demektir. Her zaman ödediğiniz su faturalarınız kabaracaktır.
  • Alt komşuya su sızdığında ve alt komşu şikayete geldiğinde de evde su sızıntısı olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Kombi su eksiltiyor ise evde su kaçağı olabilir.
  • Fayans araları sürekli ıslanıyor ise evde su kaçağı olabilir.

Evde su kaçağı nasıl anlaşılır, diye merak edenler için en bariz belirtileri açıklamaya çalıştık. Bunlardan birini biri görseniz, evde su kaçağı tespiti yapması için bir usta çağırmalısınız.

Su sızıntısı her tesisatın sorunu olabilir. Evinizde su kaçağı olduğunu gördüğünüz zaman tesisatta bir problemin başladığını anlamalısınız. Eğer buna çözüm bulmazsanız, profesyonel su kaçağı tespit çalışması yapılmasını sağlamazsanız, eviniz bundan zarar görecektir. Evde başka tadilatlar yapmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle maddi olarak ta zarara uğrayacaksınız.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır | Uzmanlar Tesisat

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır | Uzmanlar Tesisat

Tesisatta oluşan su sızıntısı vakit kaybetmeden bulunmalı ve sızıntı olan yerde gereken onarım yapılmalıdır. Profesyonel su sızıntı tespit çalışması yapıldığı zaman, kameralı cihazla  kameralı su kaçağı tespiti yapılır. Sızıntı olan atık su borusu bu şekilde kırmadan tespit edilebilir. Temiz su tesisatı su kaçağı tespiti içinde hassas sızıntı sesini bulacak akustik dinleme su kaçağı tespit cihazı kullanılır. Bu yöntemlerin hepsi fayansları kırmadan su tesisatı kaçak bulma çalışma yapılmasını sağlar.

Profesyonel su kaçağı tespit çalışması için tesisatçıdan destek almalısınız. Ustalar cihazla su kaçağı tespiti yapacaktır. İster temiz su borularında su sızıntısı olsun, ister pis su giderlerinden sızıntı olsun. Bu su sızıntı tespit çalışması sayesinde kırmadan sorunlu boru tespit edilecektir.

Evde Su Kaçağı Tespiti ve Su Sızıntı Tamiri Nasıl Yapılır?

Evde su patlaması olması durumunda bu durum da direkt su tesisatçısını çağırarak sorunu çözme yoluna gidersiniz. Fakat su sızıntısı olduğunda bundan haberdar olmadığınızdan ne su sızıntısı tespiti ne de su sızıntısı tamiri için bir tesisatçı çağırmazsınız. Çünkü, su sızıntısından haberdar değilsiniz.

Ne zaman alt komşu kapınızı çalar, ne zaman duvarlar kabarır ve ne zaman fatura kabarık gelirse o zaman haberdar olursunuz. Evde su sızıntısı tamiri yapılması içim önce su kaçağı tespit cihazı ile su sızıntısı bulunur sonra da evde su sızıntısı tamiri yapılır. Tamirin kolay olması cihazla noktasal yer tespiti ile mümkün olur. Evde su sızıntısı olduğunda su tesisatçısını çağırmadan sızıntıyı sizin bulmanız pek olası değildir.

Benzer Gönderiler: