Su Kaçağı 1052 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer borusunda su kaçağı için en pratik çözüm kimyasal ilaçla yapılan kalorifer kaçak uygulamasıdır. Tesisatta kaç adet kaçak var ise tamamı ilaçla kapanır. Kalorifer borusunda ilaçla onarım, kalorifer kaçağı su kaçak giderme profesyonel uygulamanın bir sonucudur. Kalorifer borusunda su kaçağı için kalorifer borusundaki su kaçağı tespiti yapılmadan kalorifer tesisatındaki kaçaklar için kullandığımız ilaçla kaçak tamiri yapılabilir.

Kalorifer borularında akustik cihazla tespit sıkıntılı olup kalorifer tesisatı su kaçağı onarımı da kırma dökme gerektirir. Oysa, kalorifer borusu su sızdırıyor ise kombi su kaçağı kimyasalı ile kombi su kaçağı tamiri yapmak çok daha pratiktir. Kombi tesisatında kaçak olduğunda kırma dökme olmadan kalorifer kaçak kimyasalı ile borunun tamirini öneriyoruz.

Kalorifer borusunda su kaçağı tamiri plastik boruların olduğu tesisatlarda yapılabilir. Bu tamirin demir borularla döşenmiş kalorifer tesisatında kullanılması mümkün olmaz. Mümkün olmaz derken, demir boruyu tamir etseniz bile mutlaka başka yerlerinde de çürüme vardır. Bu durumda en akıllı çözüm demir tesisatın değiştirilmesi olacaktır.

Kalorifer Borusunda Su Kaçağı Tamiri Kombi Su Kaçağı Tamiri

Kalorifer tesisat borusundaki su kaçağı, tesisattaki suyun azalmasına neden olur. Bu yüzden kombinin su basıncında düşüşü olur. Kalorifer tesisatında su eksilmesine bağlı kombi arıza moduna geçip sistemi durduracaktır. Sizde kombiye su doldurup kombiyi tekrar çalıştıracaksınız. Bu durum bir süre sonra can sıkıcı bir hal alacaktır. Kombi arıza vermesi ısınmada ve sıcak su almanızda sıkıntıya ve kesintiye neden olacaktır. Sizin yapmanız gereken önce kombi servisi çağırıp acaba kombi genleşme tankının havası mı bitti diye kontrol ettirmelisiniz. Eğer kombi genleşme tankının havası bittiği için böyle bir sorun ortaya çıkıyor ise kombi servisi sorunu çözmüş olacaktır. Yok eğer genleşme tankı ile ilgili değil ise su kaçağını olduğu kesindir.

Kalorifer Borusunda Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Borusunda Su Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Bu durumda tesisatçıyı çağırarak kalorifer tesisat borusunda kaçak tamiri yaptırmanız gerekir. Böyle bir sorunda etrafın kırılacağını da düşünmeyin. Yeni yöntemler sayesinde kaçak olan yerin tamiri kolay olur.

Kalorifer tesisat borusunda kaçak tamiri özel bir kimyasal kullanılarak yapılır. Tesisatınızda plastik boru kullanıldı ise bu tamirat yapılabilir. Kalorifer tesisat borusuna verilen kimyasal ilaç kaçak yerine geldiğinde kristalleşmeye başlar ve delik olan yeri tamamen kapatır. Bu tamirat sonrasında aynı yerden kaçak olmaz. Fakat tesisat borusunun başka bir yerinde kaçak oluşabilir. Bu nedenle kalorifer tesisatındaki suyun miktarına dikkat etmelisiniz. Kimyasal ilaçla kalorifer borusu kaçağını kapatma uygulaması yapılarak kalorifer tesisat borusunda kaçak tamiri ile kırmadan kalorifer kaçağı tamiri yapılmış olur.

Kombi Su Kaçağı Kimyasalı ile Kombi Su Kaçağı Tamir Ücretleri

Kalorifer borusunda su kaçağı, kalorifer tesisatında su kaçağı için kalorifer kaçağı tamiri kimyasal sıvı ile yapılır ise uygun ücret ortaya çıkar. Kalorifer kombi su basıncı düşünce, kalorifer tesisatı kaçakları anlaşılır ve  kombi su kaçağı tamiri, doğalgaz borusu kaçak tamiri yapılması gerekir.

Kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunda 2 farklı çözüm sunulabilir. Birincisi cihazla su kaçağını bulup tamiratını yapalım. Böyle bir tabloda maliyet 350 Tespit + 350 Tamir 700 TL ücret ödemeniz gerekir. Ancak kalorifer tesisatında başka kaçak yok ise min. maliyet diyelim.

İkinci durum da kalorifer kaçak kimyasal uygulama yapılır. Bu çözümde hiç bir yer kırılmadan, ilaç sayesinde bütün tesisatta kaç adet kaçak var ise tamamı kapanır. Maliyet 750 TL dir. Sizce hangi çözüm daha karlı olur, Kaldı ki, kalorifer kaçaklarında su kaçağını cihazla zor bulur. Bulunmama riski de yüksektir. Servis su kaçağını bulamaz ise servis ücreti de ödediğiniz halde çözüm olamayacaktır. Kalorifer Borusunda Su Kaçağı olduğunda profesyonel yardım alın ki maliyet yükselmeden garantili çözüme ulaşın.

Benzer Gönderiler: