Su Kaçağı 436 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusu merak edilen tesisat konuları arasında baştadır. Bu yazımızda kalorifer tesisat kaçağı ve su kaçak tamir kimyasalı kırmadan kalorifer kaçağı onarımından bahsedeceğiz. Kalorifer boruları su kaçağı kombi su kaçağı için pratik çözüm mevcuttur. Kombi tesisatında kaçak var ise kalorifer tesisatı su kaçağı onarımı kimyasal sıvı ile yapılır. Kalorifer borusunda ilaçla tamir uzman tesisatçı tarafından yani bu işi bilen tarafından yapılması gerekir.

Kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunda kombi su eksiltir ve kombi arıza moduna geçer. Bu durumda kalorifer tesisatındaki su kaçağı için pratik çözüm olan kimyasal kaçak giderici önerebiliriz. Kombi tesisatında kaçak olduğu zaman bu açıdan erken davranmak gereklidir. Kombi su kaçağı için kalorifer kaçak tamir kimyasalı kullanılabilmesi için kalorifer tesisatında büyük çatlak ve kırık olmamalıdır. Kalorifer borusunda su kaçağı var ise ve kombi çok çabuk su eksiltiyor ise (2dk-15 dk) boruda çatlak veya delinme  vardır. Bu durumda kalorifer tesisat borusunda su kaçağı için ilaçlı uygulama yerine  kameralı su kaçak tespiti gereklidir.

Kalorifer tesisat kaçağı nedeniyle kışın ısınma sorunu yaşamak istemiyorsanız, deneyimli ve yeni yöntemleri kullanan bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz. Kalorifer kaçağı, kombi su kaçağı nasıl anlaşılır nasıl giderilir, bu konuda da merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi kalorifer tesisatı kapalı devre çalışmakta ve hep aynı su dönmektedir. Eğer tesisatta kaçak olursa, kombi tesisatında kaçak sebebi ile su kaybı meydana gelir ve kombideki su basıncı düşer. Kombi tesisatında su kaçağı kombideki basıncın düşmesine ve ısınma sorunları yaşamanıza neden olur. Bu durumda tesisattaki su kaçağı nasıl bulunur sorusu sizin için ön plana çıkar.

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur | Uzmanlar Tesisat

Kombi Tesisat Kaçağı Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

kalorifer kombi su kaçağı gidermek için günümüzde modern yöntemler kullanılmaktadır. Bu yüzden kalorifer tesisat kaçağı olduğunu fark ettiğiniz zaman hiç telaş etmenize gerek yok. Ustalarımız sizlere kalorifer kaçağı nasıl giderilir bunu da anlatacaktır. Hiç vakit kaybetmeden kalorifer kaçağı giderilmeli ve kışa hazır girmelisiniz.

Kalorifer tesisat kaçağı, kalorifer borusunda su kaçağı bulma, kombi tesisatında kaçak nasıl anlaşılır konularında uzman ve tecrübeli ekibe sahibiz. Kalorifer kaçağı nasıl giderilir, bu konuda evinize zarar gelecek diye endişe etmeyin. Kaçak giderici ilaç,  sayesinde kalorifer kaçakları kolayca giderilir. Uygulamada kullanılan kimyasal Kombi kaçak sıvısı tesisatta dolaştırılır ve kaçağın olduğu yerde kimyasal kristalleşerek kaçağı kapatır. Artık ısı ve basınç kimyasala etki edemez. Bu bölgede yeniden aynı yerde kaçak olmaz. Bunları bilirseniz kalorifer kaçağı sizi tedirgin etmez.

Kombi Kaçak Tamir Sıvısı ile Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur? | Uzmanlar Tesisat

Kombi Kaçak Tamir Sıvısı ile Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur? | Uzmanlar Tesisat

Termal Kamera ile Kameralı Su Kaçak Tespiti

Doğalgaz tesisatı su kaçağı yani kalorifer tesisat kaçağı için ister kimyasal uygulama ister termal kamera arıza için uygun olan kullanılmalıdır. Su kaçak tamir kimyasalı kullanmayıp termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmak isterseniz çözümden emin olmalısınız. Yalnız, su tesisatçısı, su kaçağı bulma arıza tespit cihazı ile kalorifer tesisatı su kaçağını bulmak yerine termal kamera kullanmalıdır.

Termal kamera ısıya duyarlı bir cihaz olup  su kaçağı borudan sızma yaptığı yeri görebilir. Böylece kalorifer tesisatındaki sıcak su kaçağının yerini tespit  eder. Ancak tamir için kaçağın olduğu yeri kırıp tamiratı yapması gereklidir. Aradaki fark kalorifer kaçak kimyasalı ile tespit ve tamir kırma dökme olmadan gerçekleşir. Termal kamera ile tespit yapıldığında tamir için su kaçağı olan yer açılmalıdır.

Benzer Gönderiler: