Su Kaçağı 345 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kamera ile su kaçağı tespiti, özellikle sıcak suyun geçtiği borularda oluşan su kaçaklarının tespitinde oldukça başarılı bir yöntemdir. Termal kamera sıcak su tesisatı içinde oluşan su kaçağı tespiti yapılır. Termal kamera olmadan temiz su tesisatı kaçağı akustik dinleme cihazı ile tespit edilir. Kameralı su kaçağı arama, su kaçağı tespiti için akustik cihaz ve kamera gerekli midir. Evet gereklidir, bir adrese su kaçağı için gittiğinizde su kaçağı pis su borularında olabileceği gibi temiz su borularında da olabilir. Bu durumda pis su borularını kamera ile görüntülemek gerekirken temiz su boruları için akustik cihaz gereklidir.

Kalorifer tesisatı borularında oluşan kaçakların tespitinde de termal kamera kullanılabilir. İstanbul kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapan servis, cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yapar. Su tesisatçısı, su kaçağı tespiti için termal kamera ile su kaçağı tespiti de yapar. Özellikle kalorifer tesisatı ve sıcak su hattında yoğun olarak kullanılır.

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti Kameralı Su Kaçağı Arama

Tesisattaki su kaçakları, hangi bölgede oluştuğuna bakılarak farklı yöntemler ve cihazlarla tespit edilmektedir. Su kaçağı tespiti alanda deneyim sahibi olan, işinin ehli ustalar su kaçağı,  tespitini başarıyla yapmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapan servis ustaları sıcak su hattındaki kaçakları noktasal olarak tespit edebilirler. Termal kamera denilen görüntüleme cihazı yardımıyla kaçak yeri hatasız şekilde belirlenebilir. Modern uygulamalar ile su kaçağı tespiti büyük kolaylıklar sağlar.

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti | Uzmanlar Tesisat

Su kaçağı tespiti cihazı fiyatları yüksek olduğu için bütün tesisatçılar bu cihazı kaçak su tespiti uygulamasında kullanmaz. Su kaçağı arama yönteminde asıl cihaz akustik dinleme cihazı olup, sıcak su tesisatında termal kamera daha etkilidir. Su kaçağı nasıl bulunur sorusu içerisinde termal kamera aslında yardımcı su kaçak bulma cihazıdır desek yanlış olmaz. Kameralı su kaçak tespit cihaz fiyatları da en az akustik su kaçak dinleme cihazı kadar pahalıdır. Bu anlamda tesisatçı her iki cihazı birden alamadığından ana cihaz akustik su kaçağı bulma cihazını alır.

Burada bir ayrıntıya değinmeden geçmek istemedim. Su kaçağı tespitinde atık su tesisatına bakılan kamera su kaçağı bulma da ana cihazdır. Termal kamera bu kameradan farklı olup yardımcı eleman durumundadır. Termal kamera sıcak su tesisatında kullanılır ki, akustik dinleme cihazı ile de bu tesisattaki su kaçağı bulunmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Servis Fiyatları

Termal kamerayla su kaçağı tespiti, kameralı cihazla su kaçağı tespiti sayesinde uygun fiyatlı su tesisat kaçakları bulunur. Su kaçağının yeri, su kaçağı tespiti ve tamiri için profesyonel cihazlar ile bütçeyi sarsmayan fiyatlarla tespit yapılır. Termal kameralar sıcak su tesisatı kaçağı için elbette en iyi çözümlerdendir.

Su kaçağı nedeniyle sorun yaşıyorsanız kamera ile su kaçağı tespiti yapan servis İstanbul ile iletişime geçmelisiniz. Su kaçağı tespitinde kamera kullanılması sayesinde etrafı kırmadan borulardaki sızıntı yerini uygun su kaçağı bulma fiyatları ile belirlemek mümkün olur. Bu işlemin deneyimli ustalar tarafından yapılması halinde hata olmaksızın noktasal tespit yapılabilir. Su kaçağı tespit cihazı ile etraf kırılmadan dökülmeden bir daire de kameralı su kaçağı tespit fiyatı 250 TL ile 300 TL arasında değişir. Su kaçağı tespit edildikten sonra son olarak sızıntı olan yer tamir edilerek sorun giderilir.

Benzer Gönderiler: