Su Kaçağı 2544 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Klozet altından su sızıyor sorununu yaşayanlar sebebini merak ederek bu duruma çözüm arayacaklardır. Buna yanıt verebilmek için ıslaklığın nereden kaynaklandığı belirlenmesi gereklidir. Sifonu çekince klozetin altından su geliyor ya da klozet sifonuna basınca alttan su sızdırıyor ise parçalarda aşınma olabilir, parçalarda arıza olabilir.

Klozet dibinden su kaçırıyor veya klozet altından su kaçırıyor durumu önce tespiti ardından arızanın yapılmasını gerektirir. Islaklık için bir yerlerden sızıntı olması gerekir. Etrafın kırılmaması için cihazla çalışan bir tesisatçı çağırmanızı öneririz. Rezervuar su akıtıyor ise iç takım değiştirilerek sorun çözülebilir.

Klozetin su kaçırması, klozetten su sızması farklı sebepleri olsa da bazen basit arızalarda su sızmalarına neden olur. Klozetin vidaları yeteri kadar sıkılmadıysa altta biriken su zamanla alt kata su sızdırabilir ki, bu basit bir hata sonucu oluşur. Klozet zemininde ıslaklık neden olur içinde gider bağlantı yerlerinden su sızdırdığından olabilir. Klozet pis su gideri taşması durumu ise tıkanıklığa bağlı oluşan problemdir.

Klozet Altından Su Sızıyor | Klozetin Zemine Su Kaçırması

Klozet dibinden su kaçırıyor, klozet taşının altından su çıkıyor ya da  klozetin su kaçırması durumları için profesyonel su sızıntı tespiti gereklidir. Klozette su sızan yere slikon sıkmak elbette çözüm olmayacaktır. Klozet altında ıslaklık neden olur, bu konuda bir tesisatçıya danışmanızda yarar var. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Klozet tıkalı olursa, tesisat borularında herhangi bir tıkanıklık olursa ya da rezervuar borularındaki sorunlar klozet altında ıslaklığa neden olabilir. Bunun tespit edilmesi için tesisatçı cihazla çalışması ve ıslaklığın kaynağını belirlemesi gerekir. Bu şekilde fayans kırmadan hizmet alabilirsiniz

Klozet Altından Su Sızıyor bu neden olur bu sorun nasıl düzelir gibi sorularınız için tesisatçınız sizlere yardımcı olacaktır. Öncelikle ıslaklığın sebebini belirleyecek, ardından tamirini yapacaktır. Eğer borulardan kaynaklanan bir sorun olduğu belirlenirse boru tamiratı yapılarak sorun giderilecektir. Ancak klozet tıkalı ise tıkanıklığın açılması bu sorunun çözülmesinde elzemdir. Bu yüzden robotlu, kameralı deneyimli bir tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz.

Klozet Altından Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Klozet Altından Su Sızıyor | Uzmanlar Tesisat

Tesisatçı elektronik cihazlarla bütün tesisatı kontrol ederek su sızıntısının klozetten değil ise zemin altındaki tesisatını neresinden kaynaklandığını bulur. Klozet dibinden su kaçırıyor, klozetin kenarından su damlıyor,  klozetin içinden su akıyor ise klozet tesisatından anlayan var ise o kişiden yardım alın.

Klozet Altından Su Sızıyor ve Klozetin Zemine Su Kaçırması Durumunda Ne Yapmalıyım?

Klozetin zemine su kaçırması,  tuvaletin su akıtması, klozet su sızması ya da  klozet kullanıldığında alt kata su sızıyor durumu için cihazla tespit gerekebilir. Klozetin zemine su kaçırması nedenleri belirlenerek işe başlanır. Alaturka tuvalet su kaçırıyor, klozet kenarına su sızıyor ise önce su sızıntısının nedenini belirlemek gerekir.

Zeminde oluşan ıslak bölgenin klozete yakın olması suyun klozet kaynaklı olduğunu göstermese de ilk akla gelen su sızıntısının klozet kaynaklı olduğudur. Bu öngörüden öteye geçmeyen bir durum olup iyice bakıp karar vermekte fayda var. Çıplak gözle görülen bir su sızıntısı ise kaynak bulunmuş olup bu defa arızanın tamiratı yapılmalıdır.

Eğer çıplak gözle görülen bir su sızıntısı yok ise bu durumda mutlaka cihazla su kaçak tespiti yapan bir tesisatçıdan yardım alarak su sızıntısının yeri tam olarak belirlenir. Su kaçağının olduğu yer belirlendikten sonra tamirat için tespit edilen yerde tamirat yapılır. Bu sayede su kaçağının yerini bulmak için bir çok yer kırılmaz etraf inşaat alanına dönmez. Pratik uygulamalar ile profesyonel cihazlarla su kaçağının net yeri belirlenmiş olur. Bu uygulama hem hayat akışınızı bozmaz hem de bütçenizi zora sokmaz.

Benzer Gönderiler: