Su Kaçağı 766 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Patlak su borusu tamiri yapılabilmesi için öncelikle hangi borunun patlak olduğu tespit edilmelidir. Bu yüzden hem su kaçağını bulacak hem de boruyu tamir edecek bir tesisatçı çağırmanızda yarar var. Ancak bunların yapılabilmesi için cihazları olan bir tesisatçıdan yardım almalısınız. Patlayan su borusunun tamirinde patlak su borusu tamir bandı kullanılması elbette çözüm olmaz. Plastik su borusu patladı ise patlak su borusunun tamiri için borunun kesilip ek yapılması gereklidir. Plastik su borusu tamiri, demir su borusu deliği kapama işine göre çok daha kolaydır.

Plastik borudaki su patlağı için delik boru kısmi kesilir ve ek parça ile sağlam bir iş yapılır. Ancak demir boru delik ise borunun değişimi ya da boru sökülerek kesilip ek parçaya diş açılıp yerine takılması gereklidir. Plastik boru delindi ise patlak su borusu tamiri yapılırken çok zamana ihtiyaç duyulmadan kısa sürede tamir yapılabilir. Plastik su borusu delik tamiri yani su tesisatı patlak boru tamiri için profesyonel çözüm gerektiği aşikardır.

Patlayan su tesisat borusu tamiri için yer tespiti gereklidir ve patlayan su borusu nasıl tamir edilir hususunda da pratik çözüm gereklidir. Kısacası patlayan su borusu tamiri,  su borusu deliği kapatma ve su borusu patlarsa ne yapmalı gibi konularda yardım alabileceğiniz bir tesisatçının olması gereklidir. Zira bu gibi durumlarda acil müdahil olmak gerektiği ortadadır.

Plastik Su Borusu Patladı ise Patlak Su Borusu Nasıl Tamir Edilir?

Tesisatınızdaki su kaçağı olan patlak su borusu tamiri için bir tesisatçı çağırmanız gerekir. Tesisatçıyı tercih ederken cihazları olan, ustaları bu alanda uzmanlaşmış olanları seçmelisiniz. Çünkü su kaçağı cihazla bulunur ise patlak boruyu tamir etmek de kolay olur. Noktasal tespit yapılacağı için boru tamiri sırasında geniş bir alanda çalışılmaz.

Patlak su boru tamiri yapılabilmesi için ilk aşamada patlak borunun yeri belirlenmelidir. Boruda su sızıntısı olacağı için bunun cihazla yapılması gerekir. Bu yöntem kullanılmadığı zaman patlak boruyu bulmak için etrafın kırılması gerekir. Bu yüzden cihazla su sızıntısı bulan bir tesisatçıdan destek almalısınız. Bu şekilde patlak borunun tamiri de kolay olur.

Patlak Su Borusu | Uzmanlar Tesisat

Patlak Su Borusu | Uzmanlar Tesisat

  • Su akıtan boru, zemin altında kaldığı için çıplak gözle görülmesi yerinin bilinmesi olanaksızdır.
  • Cihaz olmadan su kaçak tespiti yapmak, her açıdan zordur. Su patlağının olduğu yeri tam olarak tespit etmek profesyonel usta ve cihazlarla mümkündür.
  • Patlak su borusunun yerini bulmak tamir için en isabetli adım olacaktır. Zira arızalı boruyu akustik dinleme cihazı ile bulunabilir. Patlak su borusundan su sızma yapacak ve bu aşamada belli bir basınç oluşacaktır. Oluşan basınçta ses yapacağı için cihaz bu sese duyarlı olup kaçağın olduğu yeri net bulacaktır.
  • Yeni nesil olan bu cihazlar ile kaçağın olduğu boru ve kaçağın olduğu nokta net bulunur.
  • Tam yeri belirlenen patlak su borusunun tamiri de bu açıdan daha kolay olur. Tam yeri bulunan boru kaçağı için kafalarda soru işareti kalmayacak şekilde garantili kesin çözüme kavuşturulur.

Plastik Su Borusu Patladı ise Patlak Su Borusunu Bulan Usta Çağırın

Patlamış su borusundan sızan su, patlak su borusu tamir bandı ile kesilemez(uzun süreli)Su patlayan boruya ulaşmak, patlak boru tamiri için gereklidir.  Evde su borusu patladı ve patlayan demir boru ise boru değişimi gereklidir. Plastik su borusu delik tamiri ise böyle değildir daha pratiktir. Sorunlu yer kesilip ek yapılır.

Cihazla su kaçak tespiti yapan usta profesyonel uygulamalar ile su tesisatı kaçaklarını kırmadan tespit edip kısa sürede tamirini de yapar. Cihazla patlak su borusunu bulan ustadan hizmet aldığınızda hem maliyet hem de iş kalitesi açısından karlı çıkarsınız.

Demir su borusuna plastik boru ekleme işini su sızdıran borular nasıl tamir edilir konusunda uzman tesisatçı usta pratik şekilde yapar. Uzmanlar tesisat ustaları, delinen su borusunu tamir etme konusunda tecrübelidir. Su borusu patlarsa ne yapılmalı, tesisatta yüksek su basıncı boruyu patlatır ise acil müdahale için kimi çağırmalıdır. Cihazı bulunmayan ustaları değil makineli su kaçak tespiti ve patlak su borusu tespiti yapan tesisatçıyı çağırın. Patlak su borusu bulma ve tamir etme, demir boru su sızıntısı bulma ve tamir etme plastik boru su kaçağı tamiri için profesyonel yardım alın.

Benzer Gönderiler: