Su Kaçağı 496 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Pis su tesisatı kaçağı dediğimiz şey pimaş borularında kırılma, çatlak veya çökme sonucu oluşan su sızdırmasıdır. Pimaş borularında oluşan su sızdırmasının yer tespiti için kameralı cihazlar kullanılarak yer tespiti yapılır. Pis su borularında ve temiz su borularında olan kaçaklarda farklı yöntemler kullanılarak bulunup tamir edilir.

Atık su gider borusunda su kaçağı veya pis su giderlerinde sızıntı tespiti için kameralı boru içi görüntüleme yapılması gereklidir. Pis su kaçağı yani atık su tesisatı kaçağı için kullanılan cihazlar arasında kamera olmazsa olmazlardandır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapmak kamera ile tespite bağlıdır desek yanlış olmaz. Pimaş su kaçağı tamiri, pimaş su kaçağı tespiti ve tamiri ile paralel yönde ilerler.

Pis su tesisatında, kalorifer tesisatında veya şebeke suyunda ortaya çıkan su sızıntıları profesyonel cihazlarla bulmak mümkündür. Tesisat borularında yağlanma kireçlenme olması durumunda da kamera ile görüntü alındıktan sonra emin olunur ve pimaş yıkama yapılır.

 Pis Su Tesisatı Kaçağı Tespiti Atık Su Tesisatı Kaçağı

Pimaş borularındaki su kaçağı çeşitli sebeplere dayalı oluşabilir. Pis su borularında tıkanıklık nedeniyle oluşan kaçak, bazen çatlak, bazen çökme gibi nedenlerle oluşabilir. Pis su tesisatı kaçağı var ise nasıl tespit edilir sorusunun yanıtı elbette kameralı cihazlarla pimaş içi görüntüleme ile yapılır şeklinde olmalıdır. Temiz su borularında olan kaçaklar için de akustik dinleme cihazı kullanılabilir. Pimaşta oluşan kaçakların ivedilikle tespit edilmesi gerekir.

Atık su gider boru su kaçak tespiti,  pis su kaçağı tespiti ve pis su gider boru kaçağı kamera ile görüntülenip bulunur. Atık su kaçağı tespiti,  pis su tesisatı kaçak tespiti için akustik cihazı değil kamera olmazsa olmazlardandır.

Pis Su Tesisatı Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Pis Su Tesisatı Kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Pis su giderlerinde olan tıkanıklık sızıntılara neden olabilir. Böyle bir durum yaşandığında kamera ile görüntüleme yapılamaz. Önce tıkanıklık açılır, sonra kamera ile pimaş içi görüntü alınarak sorunun nedeni net olarak görüntülenir. Pimaş görüntüleme yapılması kaçağın yerinin tespit edilmesini sağlar. Ancak pimaş içi dolu ise kamera ileri doğru gitmeyeceğinden önce tıkanıklık açılmalıdır. Su kaçağı oluştuğunda evin içine duvarlara yayılan su istemediğiniz etkilere neden olacaktır. Bu yüzden Pimaşta kaçak varsa mutlaka bir tesisatçı çağırmalısınız.

  • Kamera gider pimaş boru içlerine doğru salınır ve içeride ne var ise görüntülenir.
  • Kamera ile pimaş içindeki çatlak, kırık ve çökme görülebilir. Birde pimaş hattının sağlıklı işlemesi için verilmesi gereken eğim verilmez ise pimaş içi su dolu olur. Bu durumda kamera ile görüntülenerek arıza tespiti yapılmış olur.
  • Kameralı pis su tesisatı görüntüleme yöntemi ile ulaşılması zor olan zemin altındaki yerlere ulaşarak arızanın kaynağına kırma dökme olmadan ulaşılmış olur.

Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Temiz su kaçağında akustik cihaz atık su tesisat kaçağında kamera olmalı ki alınan ücretin hakkı verilmiş olsun. Lavabo gider su kaçağı pis su kaçağı, gider borularındaki su kaçağı tespiti uygun ücretle kırmadan yapılır. Evde pimaş sızıntı önleyici pimaş su kaçağı tamiri için elbette yeterli olmayacaktır.

Kameralı tespit uygulaması günden güne yaygınlaşmakta ve bu yöntemin sunduğu kolaylıklardan su kaçağı sorunu olan her kişi yararlanmaktadır. Bu uygulamanın ücretlendirilmesi su kaçağının yapılacağı yer ve büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Su kaçağı tespiti bir daire için ortalama 250 TL civarındadır. Tespit yapıldıktan sonra tamir fiyatı da adreste belirlenir.

Su kaçağı tespiti İstanbul servisi su sızması, pis su gider kaçağı bulma uygulaması, pimaş su kaçağı tamirini uygun kameralı su kaçak tespit fiyatları ile yapar. Pis su tesisatı kaçağı ve temiz su tesisatı kaçağı tespiti için kullanılan teknolojik cihazlar farklıdır.

Benzer Gönderiler: